Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dediklerinize katılıyorum , motosiklet firmaları belli periyodl arda gerek satış rakamlarını arttırmak (2018 modelde bla bla var , ama 2017 sinde yok ) , gerek te diğer markalarında ki rakiplerine karşı farklılık yaratmak için belirli periyod larda güncelleme , görsel değişim , donanım ilavesi gibi şeyler oluyor , bu değişikliklerin büyük bir kısmı sizinde dediğiniz gibi genelde ıvır zıvır şeylerde olsa , ilk çıktığında çok tartışılan , ( Örneğin ABS , ABS li motosiklet mi olurmuş tartışmaları çok olmuştur ) , ( Örneğin son dönemlerde hala süren bence ABS kadar olmasa da yaygınlaşacağının düşündüğüm DCT , bu tartışma hala da sürer , otomatik vites motosiklet mi olurmuş...)

Özetle sizin de dediğiniz gibi pazar payı mantığıyla yapılan güncellemelerin çoğu ıvır zıvır olsa da , geçmişte saçma bulduğumuz ama artık standartlaşan , hayat kurtaran , sürüş konforunu arttıran teknojik geliştirmelerin de hakkını vermek gerek , Son örnek te yine son yıllar da adını duyduğumuz , ilk çıktığında viraj ABS de neymiş yaw dediğim , Viraj abs benim bir çok kez yaptığım salaklığı toplayarak yola dönmemi de sağlamıştır ,
hakikaten, viraj ABS neymiş
ilk defa duydum. XT den başka bişey sürsem iyi olacak sanırım