Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Standart Aşık oldum bir çekik gözlüye

Dün oğlana bir Nmax125 aldım (16 yaş ehliyeti ...) . O kadar bayıldım ki resmen aşık oldum. konforu sele altı bagajı yakıt sarfiyatı fıtıfıtı aralardan gitmesi. Yaw dedim africa ile azap cekiyormusum resmen. Zaten canım amortisor kecesi olayları canımı sıkkın üstüne bu muhabbet beni fena bozdu. Su an africamı satıp bir Xmax 250 almayı dusunmeye basladım.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Bülent sen niyeti baya bozdun galiba 😆😆😆

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Africa ile bir scooter ın şehir içi performansını kıyaslamak ve buna göre satış kararı almak yanlış olur bence.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün oğlana bir Nmax125 aldım (16 yaş ehliyeti ...) . O kadar bayıldım ki resmen aşık oldum. konforu sele altı bagajı yakıt sarfiyatı fıtıfıtı aralardan gitmesi. Yaw dedim africa ile azap cekiyormusum resmen. Zaten canım amortisor kecesi olayları canımı sıkkın üstüne bu muhabbet beni fena bozdu. Su an africamı satıp bir Xmax 250 almayı dusunmeye basladım.
    Şehir içinde xmax süperdir. 2 yıl kullandım kesinlikle tavsiye ederim. Hiç pişmanlık yaşamazsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Elbette africa mukemmel ötesi bir motor. Su an Paranın alabileceği açık ara en iyi tur endurosu. Ben bu motoru uzun yol ve arazide kullandım ama son zamanlarda hep şehir içinde kullandığımın yeni farkına vardım. Dur bakalım kısmet ...

Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Bülent abi delikanlının motoru hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız nice km.lere olsun inşallah.

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Bugüne kadar birkac scooterim oldu. Özellikle ilk motorum 93 model honda kinetix dx100 ü unutamam. O zavallı motorla burdan taaa izmire gitmiştim. Yıllar sonra gilera typhoon 125xr almıştım. Cok canavar bir motordu acaip yol tutar ve kaçardı. Bir de toplatıp vitrin mankeni yaptığım vespa px150. Onunla da bir gunde 540 km yol yapma endurance ını yaşadım (if it doesnt kill you makes you stronger).. Hepsi de bana gore birbirinden guzel ve ozel motorlardı. Şimdi dikkat ettim hiç 4 zamanlı scooter im olmamış taaki bu nmax i alana kadar. Bu konuda ciddi kültürüm oluşmamış hiç. Scooteri hayatı kolaylaştıran bi alet olarak görmemişim hiç. Hoş typhoon xr'ım da acaip pratik , showa süspansiyonları ile belki de bu nmax dan guzel yol tutan ve acaip hızlı giden bi aletti ama 100 km de 5 lt yakardı ve cok pahalı 2 zamanlı yağı da ciddi bir yakıt kalemi olarak hayatı zindan ederdi bana belki o yuzden onu bir şehir içi çözümü olarak görememişim. Hayatımda ilk kez bir aletin pratiklik ve ekonomisine aşık oldum. Makine de ses yok merdeyse bir elektrikli scooter gibi. Titreşim yok . Aralardan giderken çok daha az stres yaşatıyor. Frenajı ve yol tutuşu inanılmaz güzel. Abs si ile strese girmiyorsun ani frenajda ne olacagim diye ve tabiiki yakıt ekonomisi..... Bu konuya ayrı başlık açmak lazım belki de... Hayatımda ilk kez 100 km de ortalamada 2.2 lt tüketebilen gerçek bir ulaşım aracına biniyorum. Bu değeri şehir içinde aralardan sokak aralarında giderken ciddi dikkatli kullanarak elde ettim. 60 km sabit hızda 1.8 , 80 km sabit hızla gideyim dersen 2.4 lt yakıyor. Eğer tapagaz 100-110 gideyim dersen (hiç işim olmaz) 3-3.2 lt yakıyor. Bu değerler afrika nın yarısından az...Ki afrika da acaip az yakan bir motor....
    Senede africa ile yaklaşık 12-13 bin km yol yapıyorum. Bunun en az 8000 km si sehir icinde. Bu yolu africa ile yapmaktansa nmax le yapmak bana 250 lt benzin ekonomisi sağlıyor. Bakımı lastiği ile senede 2000 tl ekonomi sağlar. Tabi mantıken 2000 tl ekonomi için 2. Motor beslemek (bandrol sigorta muayene amortisman 1500 tl/yıl) çok mantıklı değil ama kullanım kolaylık ve ferahlık yanına kar kalıyor. Ani hızlanmaması aralardan daha rahat geçmesi de kaza riskini de kesinlikle çok düşürüyor. Esya tasima ve yagmur camurdan az etkilenme yönleri cabası.... İşin ilginç yanı Cüsseme ufak da gelmiyor. Kocaman ön camı ve topcase i ile oldugundan cok iri gorunuyor. Sonucta ben bu motora aşık oldum resmen . Hasta oldum. Paso onu kullanmak istiyorum. istanbul civarı kısa tabiat gezileri için katlanılabilir bir motor oldugunu düşünüyorum. Ama blok uzun yollarda mutsuz eder adamı. Eger xmax250 da bunun gibi şehir icinde pratik ise ondan alıp afrikamdan ayrılıp tek motor yasamayı dusunebiliirm....

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce endurodan inip 2015 xmax 250 aldım. bir hafta,belki 100 km zor bindim sattım, hiç konforlu değildi bütün çukurlar, yoldaki bozukluklar hepsini belinde hissediyorsun, çok rahatsız olmuştum. tecrübemi paylaşayım denemeden alma derim. şuan vespa gts250 var. hep ön yargıyla, küçüçük teker, ne kadar konforlu olur derdim, kullanınca anladım, vespayı xmaxe değişmem.

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Dediklerinde haklısın cunku nmax'i kullanırken belimde hafif bi agri hissediyorum su anda. Bel agrisi tum scooterlarda gecerli az yada cok. Bu gun bi arkadasimdan odunc alicam deneyecegim insallah.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Bülent Bey ben bmw 1200 adv ve honda pcx 150 kullanıcısıyım.Şehir içinde devamlı pcx kullanıyorum ,Şişlide oturduğum için de daracık sokaklardan pcx le geçmekte zorlanmıyorum,pcx in jantları birçok scooterden büyük olduğu için çukurları daha az hissettiriyor.Şehir içi kullanımında scooterden kesinlikle vazgeçmem ve herkese tavsiye ederim.Pcx de abs yok kombine fren var bir kaç kez panik fren yaptım beni hiç üzmedi ve performansı iyiydi.nmax veya pcx imkan varsa ikinci motor olarak herkes garajında bulundurmalı ,koca endurolarla sıkışık trafikte kalmak istemiyorsanız...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu