Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 30´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Bülent Hayırlı olsun...

Kazasız Belasız güzel günlerde kullan ... Senden bir çılgınlık bekliyordum bu sezon. Bence NC ile devam edeceksin

Enduroist Üye Abdullah KAYAALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah KAYAALP
    Marka
    Diger

Hayirli olsun. Tekeriniz duz bassin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Güle güle kullan Bülent. Yeni kasa mi bu?
    Aksesuarları dert etme. Hep derim. NC kendi kendine aksesuar alabilen bir motosikleti.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Sağolun arkadaşlar
    Kağan , aldığım 2016 makyajlanmış kasası. Ama 2018 de birçok değişim daha geçirdi (led far , amortisorler vs)
    Ömercem yaptığım çılgınlıkmı dahilik mi tam çözemeim. Çok akıllıca çok doğru bir hareket ama yine de beni tam mutlu etmedi. NC motor gibi değil binerken kalbim kütürdemiyor . Ama tam bir iş makinesi....
    Konu Bülent Berksan tarafından (04-04-2018 Saat 06:58 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun Bülent. Yeni motor alınca ona en az 1 ay zaman tanımak lazım bazı şeyler yavaş yavaş yerine oturuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye halil yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Yılmaz
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun Bülent. Bakalım artıları ağır basacak mı, merakla bekliyoruz..
    Yaşamak içîn çalışıyorsan, neden kendini çalışarak öldürüyorsun...

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Bizimki mantık evliliği oldu biraz ama gün geçtikçe özdeşleşmeye başladık.

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Öncelikle hayırlı olsun abi.
    Ama bence yanlış seçim , kararsızlıklar...

Nmax 125 im vardı. Hatta yanında teneremde vardı. Pcx150 im vardı yanında duke 200,duke 690r da vardı.
    Şuan 1190 ım var ama yanında bi nmax 150 im olsun isterim açıkcası
    Bu tarzdaki küçük scooterlar inanılmaz güzel aletler. Ufacıklar her yere giriyolar , depoyu dolduruyodum unutuyodum. Şehir içinde çok kullanıyodum özellikle işe giderken yada yakın mesafelere giderken. Nmax ile 1000 km tur yapabildim. Pcx150 ile 2000 km tur yapabildim. Evet yol bitmiyo sıkılıyosunuz vs ama ben bilerek onlarla yaptım. Aslında kendi huyumu bildiğim halde yaptım. Çok darlandım yolda ama kötü değildi kendilerine göre eğlenceleri vardı.
    Hatta benim çevremdekiler büyük motora değilde küçük motorlarımı daha çok seviyorlardı sevmeselerde banane , ben seviyorum. Bu motorda bu ekipmanlar mı giyilir diyende vardı. (Full ekipman) umrumdada değildi. Bence seviyosanız ki seviyorsunuz nmax ten inmek yanlış karar... nmaxte bence o sınıfta en iyi motor. Abs var en başta...

Africa - nc değişimi bence ciddi bir değişim olmuş. Africa sahibiydim , nc azcık kullandım 300-500 km kadar yalanda sölemiyim hiç mi hiç sevmedim. Ruhsuz , heycansız , teknik anlamdada başarılı olmayan bir motor gibi geldi bana. Nc sahipleri kusura bakmasın. Ben her motorda kendimle özleşen bi özellik ararım açıkcası... nc bana bunları vermedi.
    Africa sahibiydim. 3 ay kadar sahibi kalabildim. Parasına göre asla ve asla kötü bir motor değil. Hatta güzelde. Ama gözümde oluşan izlenim şuydu ; 1000 cc enduro... başka bir özelliğini sevemedim. Farları hariç. Çok ciddi bir fara sahip. Gazı açıncada pek az yakan bir motor değil. 200 den sonra rahatsız ediyordu ciddi olarak. Şimdi enduro ve 200 km diye eleştiriler gelebilir. Hangimiz o hızlara çıkmıyoruz acaba diye sorarım
    Virajda yatmaya başlıyorsunuz 21 inç bi yerde hoooooppp yapıyor. Yani aslında stabil kullanılırsada kötü motor değil. Arazidede kötü değil zaten. 120-160 aralığı gayet başarılı. Egzoz taktım belki severim diye olmadı...
    Fakat dedim ya ben kendimle özleşen bir ruh yakalayamadım ve sattım.
    Yakıt mevzusunda ise açıkcası ben motorun ne yaktığına bakmam. Tamamen zevk işi motor. Zevk aldığım bir şeyde maddi düşünmem ben. Bakımı öyle , benzini böyle diye... aman basmiyim fazla yakar vs bu bana yanlış geliyor...
    Sonra hep isteğim olan 1190 ı aldım. Her zaman ktm bende farklı hazlar oluşturmuştur. Üstüne bindim ve sürdüm. Ahaaaa işte bu dedim. İçimdeki bütün afacanı , munzurluğu , yaramaz çocuğu dışarı çıkarttı ve her bindiğimde halada çıkartmaya devam ediyor. Başka insanlar ktm için bir şeyler söleyebilirler umrumdada olmaz , ben seviyorum onu.
    Lafın kısası abi seviyosan git konuş bence nmaxle )) nmax candır
    Nc de hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Ama nmax dahada hayırlı olsun 😁

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (09-04-2018)

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Afrikayı sattım. Çok şahane bir motordu ama şehir içinde otomatik şartmış nmax den sonra anladım (yaşlanmışım hrerhalde) . Zaten nmax varken binemedim africaya . NC yi aldıktan sonra da nmax a pek binemedim. Nmax zaten duruyor oğlumda. Yaza kadar hafta içi hep boş zaten ne zaman istesem kullanabilirim. Ama nc yi çok sevdim , aşık olmadım ama çok sevdim. Evet %100 haklısınız ruh yok asalet yok aşık olunacak bir yan yok ama sevilecek çok yön var. Tabi bu benim için , herkes için farklı bazı özellikler öne çıkabilir.
    Ben africa'yı 24 bin km total ortalama da 4.85 lt/100 km ile kullanmis bir adamım. Yani zaten cok yavas ve temkinli kullanıyordum. Yani motorun vahşi gücü benim için çok çok önemli değildi. Tubeless olmayan lastikleri beni strese sokuyodu. 6.5 milyar ön farı , patlayan ve disklere yağ akıtn amortisor keceleri , 2 ön balata , 2 hava filtesinin 500-600'ar lira olması , 10 binde lastik bitirmesi... bunları hesaba vurunca ciddi bir gider listesi çıakrtıyordu.

NC'nin Beni en çok cezbeden yanı depo altı kutusu oldu. Ben her daim küçük bir çanta kullanırım ama düşer diye topcase e koymam hiçbir zaman yada koyacaksam cep telefonu cüzdan cebime koyar sonra koyardım çantamı topcase e. Ama şu anda direk depo altı kutuya atıyorum. Kutuda ayrıca yağmurluk tozluk ducktape ilkyardım kiti lastik köpüğü ve takımlarım duruyor. Bunları topcase e koysam ses yapıyor tangırdıyordu eskiden ve baska sey koymaya yer kalmıyordu... Nmax e aşık olmamın sebebi bu sele altı kutusu idi zaten boylece ikisi esitlenmis oldu.
    Aralardan geçişte en önemli şey gidon genişliği. Nmax da 73 cm , nc de 80 cm , africa 88 cm. NC tam arada. Elbette nmax en rahatı yılan gibi gidiyor aralardan ve de çok kıvrak turu süper. Nc min tur zayıf hatta africa dan bile zayıf ama araşardan geçişte africa ya gore cok avantajlı.
    NC'nin en sevdigim yanlarından biri tubeless olması. Bu cok guvenilir bir sistem. Elbet araziye girmeyenler icin...
    Otomatik vites bence Nmax'in daha zevkli. NC'nin tık tık devamlı vites degistirmesi rahatsız ediyor beni ama yine de cok verimli bir sistem. Nerede ise 2 katı ağırlığı ile ve daha hızlı giderek nmax'dan sadece 1 lt fazla yakıyor olması bu verimden kaynaklanıyor.

Sonucta NC nmax'in guzel yanlarını almış gerçek bir motor. Elbette afrika'daki mükemmellik yok ama şehir içinde mükemmele gerek de yok. Bana iş makinesi lazım hizmet makinesi lazım ekonomik makine lazım , o nu da simdilik NC'de buldum.

Bi abimiz (Tolga Büyüköner) motorla evlenilmez flört edilir derdi benimki o hesap...
    Konu Bülent Berksan tarafından (08-04-2018 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

11. Bülent Berksan güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-04-2018),cemkucuk (09-04-2018),halil yılmaz (10-04-2018),omercem (10-04-2018)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.5 milyar ön farı , patlayan ve disklere yağ akıtn amortisor keceleri , 2 ön balata , 2 hava filtesinin 500-600'ar lira olması , 10 binde lastik bitirmesi... bunları hesaba vurunca ciddi bir gider listesi çıakrtıyordu.

Bi abimiz (Tolga Büyüköner) motorla evlenilmez flört edilir derdi benimki o hesap...
    Abi ben de NC ve AT’ nin sarf malzemelerinin fiyatını duyunca şaşırmıştım. Bu bence fırsatçılıktır. Borusan’da bile filtre fiyatları bu kadar değil. Gerçekten Honda bu konuda GS’ i sollayabilir.

Bu arada motosiklet ile flört devrini geçtim sanırım ben bir kaç tık ötedeyim kendileriyle
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123