Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Standart Onu çok seviyorum ama çevrem kabullenmiyor... Ne yapayım güzin abla...

Arkadaşlar 25 yılda 30'un üzerinde motor değiştirdim. Hali hazırda da 7/24 kullandığım CRF1000 düz fites motorum var . Geçen bildiğiniz gibi oğlana Nmax aldim biraz kullandım aşık oldum bunları da yazdım. Şehir içinde otomatik olması sele altı , ıslanmaması yakıt sarfiyatı beni cezbetti. Ama etrafımdaki insanlar gerek cüssem gerek gecmişimi ve garajımı bilmeleri sebebi ile gülüyorlar bana veya ben oyle hissediyorum... Dedim ki biraz şekil bişey olsun Xmax bakayım. O da cok buyuk geldi bana şehir içinde pratiklik ve kullanım zevki olarak africa'mdan bir farkı yok. Dedim ki hazır motorumun bakımın yaptırmadan lastiğini değiştirmeden DCT afrika alayım. Ama gozum hala su an bilfiil kullandıgğım Nmax'imde... O kadar guzel alcak gonullu az yakan cok kacan bir kız ki... Africa ise cok mağrur biraz da şerefsiz (Ön keçeyi garantiden değiştirmedin ya Honda gözümden düşürdün , Koskoca afrika'yı yani biraz soğudum motorumdan... Sonra dedim ki tamam köylü kızı nmax olmasın ama sosyetik güzeli Africa da olmasın ortasını bulalım NC750x dct dusunmeye basladim. Ne dersiniz arkadaslar. Artık fazla uzun soluklu arazi düşünmüyorum. Genelde sehir icindeyim ve en fazla yakın cevrede yayla köy vs... Motorun düz amortisor olması , çok az yakması , ve scooter'a gondermeler yapan depo alanı çok cezbediyor beni. Sürat olarak da o kadar sakin kullanıyorum ki artık... Africa'da 100-110'u gecmiyorum. Nmax'in 60-70'le gitmesi bile beni mutlu ediyor. Fiyatı da africa'ya gore cok ehven... Birazdan gidip bir dct africa bir de donerken NC750x bakıcam. Hayırlısı bakalım.
    Konu Bülent Berksan tarafından (29-03-2018 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

NC750X DCT abi ön amortisörleri showa yaptılar farlar led oldu. bence fena değil geçen hafta sonu aldık yeğene, seside güzel ama ben pek sığamadım 183 boy ile

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Karakter analizim doğruysa al abi sen nasılsa 1 sene sonra onu da satarsın. 25 yılda 30'un üzerinde motosiklet yazını görünce vayyy dedim. Yanlış olmasın 25 yıldır aktif sürücü olman dolayısı ile saygımdan yani

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Az yaksın diyorsanız zaten başka seçenek yok : ) Ama uzun yolda Atı ararsınız.Fiyat olarak Afrika, Nece'den daha mantıklı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bu arayışların sebebini bilemiyorum ama inşallah bende ileriye doğru böyle bir değişiklik isteği olmaz.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

sen oğlanla motorları değiş, en temiz çözüm

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Bülent abi 25 yılda 30 motorla aramızda belki de en çok görmüş geçirmişlerden birisin. Yazdıklarından benim dikkatimi çeken, olayın psikolojik tarafı oldu. Yani genel olarak hepimizin yaşadığı millet ne der düşüncesi. ben 2012 de 250 cc lik ninja ile başladım motor hayatıma. Hala 250cc motor kullanıyorum. Etrafımda çok kişi yükseltme zamanımın geldiği konusunda muhabbetler yapıyor ama ben ekonomik olarak üstesinden gelebilsem de ihtiyaçlarımı ön planda tutmaya devam ediyorum inatla. Yanlış anlama bir eleştiri olarak yazmıyorum bunları, Enduroist in yarattığı kardeşlik duygusuyla yazıyorum. Zaten yaş olarak da benden büyüksün, hayat tecrübesi olarak ihtiyacın yoktur bu tavsiyelere belki ama bazen insan kendini yenemiyor, basireti bağlanıyor. Bu nedenle, içinde bulunduğumuz ülke koşullarını da göz önünde bulundurarak (7,5 büyümüşüz , benzin olmuş 6) eğer şehir içi kullanım aranıyorsa ihtiyaçların asıl karar vericiler olması gerektiğini düşünüyorum. Ama şehir dışı uzun yol, arazi, kamp vs. tamamen zevk işi. Milleti dinlemeyip canınızın istediğine binin.

8. mustafa gologlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (30-03-2018)

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Merhaba Bülent.

1. Nmax gelen tepkilerden dolayı keyfini kaçıracaksa;

2. Africa Twin DCT de yine ağır ve heybetli bir motor olarak şehiriçi kullanımında otomatik vitesli olması dışında (ki çok büyük fark yaratabilir) düşündüğün pratikliği vermeyecekse;

3. Xmax de ağır geldiği için bu yaz gelmesi muhtemel Forza 250'yi de ağır ve hantal bulup beğenmeyeceğini düşünerek;

NC750x DCT yerine Integra 750D DCT de bakabilirsin.

Takip edebildiğim kadarıyla,

1. Rüzgar koruması daha başarılı.
    2. Özellikle soğukta dizleri daha iyi koruyor.
    2. Yoldaki çamur, su gibi etmenlerden daha iyi koruyor.
    3. Ön kısmı çok az bir miktar da olsa boş olduğu için belki inip binmede ya da dizlikleri dıştan takarak sürme gibi konularda daha pratik olabilir.
    4. 79 cm selesi ile 83 cm selesi olan X modeline göre şehiriçinde daha pratik olacaktır.
    5. Integra mevcut AT motorundan da daha pratik olacaktır gibime geliyor.

Integra hiç kullanmadım ama birisi 2014, diğeri 2016 makyajlı iki tane NC X motosikletim oldu. Temiz asfalt ağırlıklı sürüşlerde işini görecektir.

Bu aralar Integra'ya merak sardığım için kullanıcı yorumlarını sıkça okuduğumdan yazdım bunları. Grubumuzda bilfiil kullanıcısı var ise O'nun görüşlerini almak daha faydalı olacaktır şüphesiz.

Sonra yanına bir de Rally çekersin dadından yinmez.

Umarım kafanı biraz daha karıştırabilmişimdir.

Selamlar.

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Bir de büyük motorlar şehir içinde ve kısa mesafelerde küçük motorların tadını vermekten uzaklar. Gönlünden Nmax geçiyorsa, kimseleri dinlemeyip kendine de bir Nmax çek gitsin.

Rally ile birlikte çok keyifli olur.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Nmax 125 i ve 155 i çok çok iyi bilirim bir ara bu motorlardan sürüsüne sattım X Max serisine göre avantaj ve dezavantajları var Fakat İstanbul trafiğinde kullanılacak en harika motordur
    127 kg blue core özelliği herkesin bildiği şeyler ben size tecrübeyle söyleyebilirim ki mükemmel bir frenlemesi var
    Bu arada bu büyük motor küçük motor klasik görüşlereden arındıralım kendimizi ewt Çanakkale turumda eşimle beni Honda TransApimin üzerinde görüp arabasını yanıma getirip ''size imreniyorum'' Çok çok eskilerden Harley 883 motorumla beni görenler de ''Hayalim budur diyenler'' olmuştur Şuan 2005 YBR 2013 CBF kullanıyorum YBR uzun yol motorum ve '' Yolda biri var ''Sayfamdaki ana tema:Araçlarınız amaçlarınız olmasın...Sağlıcakla
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu