Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Standart Schengen Vizesi Hk.

Merhaba arkadaşlar,
    Bu sene yine yurtdışına (Schengen Bölgesine) çıkmaya çalışıyorum. Daha önce 2015 ve 2017 yılında iki defa başvurmama rağmen RED yedim (Yunanistan ve Fransa) Bu sene yine tüm evraklarımı hazırlayıp Yunanistan'a başvurmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
    • Motosikletle gitmek istediğimden vize başvuruma motosikletle gideceğimi belirteyim mi?
    • Pasaportumda İran damgası var sıkıntı olur mu?
    • Tek çıkışlı vize alırsam, Schengen Bölgesi dışına çıktığımda tekrar Bulgaristan'dan Türkiye'ye girebilirmiyim?
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

- ne yapacaksan acikca belirle
    - iran damgasi sikinti yaratmaz (turizm ise)
    - tek cikis degil, tek giris veya coklu giris. single/multiple entry. Tek giris alirsan evet gerekir

Konsolosluklar sahislarin donmesi icin nedenler arar. Sabit meslek, duzenli gelir, aile coluk cocuk, para birikim, gayrimenkul vs vs vs. Yani gidip ulkesinde yerlesme niyetli olmadigini gosteren evraklar.

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

sana tavsiyem pasaportunu değiştir
    red yediysen red veren ülkeler pasaporta ibare koyuyorlar diğer ülkelerde red veriyor
    tek giriş olduğu zaman bulgaristana geçemezsin hatta yunandan sonra geçemezsin
    dilekçe yazıp derdini anlat ama evrakların tam olsun
    ve bence yunanistana başvurma başka schengen ülkesine başvur fakat ilk giriş o ülke olmalı ( yunanistan vize süresini çok kısa vermeye başladı )
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Standart Schengen Vizesi Hk.

Pasaport degistirmenin amaci red damgalari gizlemek icin mi?

Red damgasi olan pasaportlar otomatik red alacak diye bisey yok ayrica.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

İbrahim selam.[*] Motosikletle gitmek istediğimden vize başvuruma motosikletle gideceğimi belirteyim mi?
    Bunun bir faydası olmaz, vize vermeyeceklerse yine vermezler[*] Pasaportumda İran damgası var sıkıntı olur mu?
    Bu konuyu İran'a girip çıkan bir arkadaşım var onunla da görüşürüm. Daha önce ret aldıysan muhtemelen bazı koşullarını riskli görmüşlerdir. Bugüne kadar Yunanistan'la yaşadığımız en büyük problem tek giriş ve kısa süreli vize vermeleriydi. Fransa ise en uzun süre ve multi vize veren ülkeler arasındadır. Varsa tapu kopyalarını, Tr'deki tüm araçlarının ruhsatlarını, seyahatinle tutarlı rezervasyon belgelerini, yaşayan banka hesaplarının hareketlerini, işle ilgili evraklarını beyan ettiysen sıkıntısız vize almalısın[*] Tek çıkışlı vize alırsam, Schengen Bölgesi dışına çıktığımda tekrar Bulgaristan'dan Türkiye'ye girebilirmiyim?
    O anda ülkene girmiyorsan zaten şengen bölgesi dışına çıkartmazlar. Hırvatistan-Bosna Hersek, Bulgaristan-Romanya sınırında 2 kere yaşadık, boşuna tecrübe etmeye çalışma.
    Oğuz TUNA

Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

İbrahim görüştüm.
    İran'la ilgili tek sıkıntı yaratan İsrail'miş.
    Amerika da dahil olmak üzere diğer ülkelerde bu adam İran'a gitmiş diye vize konusunda ret veren yokmuş..
    Oğuz TUNA

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

İbrahim,
    1) Bence kesinlikle motosikletle gideceğini belirt ve hatta iran gezinle falan gazetelerde çıkmış yazıyı fotokopisini ekle. Gezgin olduğunu geri döneceğini bilsinler. Amacını net bir şekilde ifade etki şüphe olmasın.
    2) Eğer kendi işini yapıyorsan faaliyet belgesi tarihi güncel olsun.
    3) Dilekçende gezdiğin için rotanı paylaş ve multi entery iste.
    4) İstenilen evraklar tam ve güncel tarihli olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (21-04-2018)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - ne yapacaksan acikca belirle
    - iran damgasi sikinti yaratmaz (turizm ise)
    - tek cikis degil, tek giris veya coklu giris. single/multiple entry. Tek giris alirsan evet gerekir

Konsolosluklar sahislarin donmesi icin nedenler arar. Sabit meslek, duzenli gelir, aile coluk cocuk, para birikim, gayrimenkul vs vs vs. Yani gidip ulkesinde yerlesme niyetli olmadigini gosteren evraklar.
    Teşekkürler, bu evrakların hepsini hazırladım

Alıntı Uğur Mertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem pasaportunu değiştir
    red yediysen red veren ülkeler pasaporta ibare koyuyorlar diğer ülkelerde red veriyor
    tek giriş olduğu zaman bulgaristana geçemezsin hatta yunandan sonra geçemezsin
    dilekçe yazıp derdini anlat ama evrakların tam olsun
    ve bence yunanistana başvurma başka schengen ülkesine başvur fakat ilk giriş o ülke olmalı ( yunanistan vize süresini çok kısa vermeye başladı )
    Tek giriş vize ile Yunanistan'dan da mı Bulgaristan'a geçemem anlamadım? Bulgaristan da AB ülkesi değil mi?

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaport degistirmenin amaci red damgalari gizlemek icin mi?

Red damgasi olan pasaportlar otomatik red alacak diye bisey yok ayrica.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pasaport değiştirmeyi düşünmedim hiç, red leri sistemden zaten görüyorlarmış diye duydum

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim selam.[*] Motosikletle gitmek istediğimden vize başvuruma motosikletle gideceğimi belirteyim mi?
    Bunun bir faydası olmaz, vize vermeyeceklerse yine vermezler[*] Pasaportumda İran damgası var sıkıntı olur mu?
    Bu konuyu İran'a girip çıkan bir arkadaşım var onunla da görüşürüm. Daha önce ret aldıysan muhtemelen bazı koşullarını riskli görmüşlerdir. Bugüne kadar Yunanistan'la yaşadığımız en büyük problem tek giriş ve kısa süreli vize vermeleriydi. Fransa ise en uzun süre ve multi vize veren ülkeler arasındadır. Varsa tapu kopyalarını, Tr'deki tüm araçlarının ruhsatlarını, seyahatinle tutarlı rezervasyon belgelerini, yaşayan banka hesaplarının hareketlerini, işle ilgili evraklarını beyan ettiysen sıkıntısız vize almalısın[*] Tek çıkışlı vize alırsam, Schengen Bölgesi dışına çıktığımda tekrar Bulgaristan'dan Türkiye'ye girebilirmiyim?
    O anda ülkene girmiyorsan zaten şengen bölgesi dışına çıkartmazlar. Hırvatistan-Bosna Hersek, Bulgaristan-Romanya sınırında 2 kere yaşadık, boşuna tecrübe etmeye çalışma.
    "O anda ülkene girmiyorsan zaten şengen bölgesi dışına çıkartmazlar. Hırvatistan-Bosna Hersek, Bulgaristan-Romanya sınırında 2 kere yaşadık, boşuna tecrübe etmeye çalışma."

Bunu öğrendiğim iyi oldu, Tek girişli vize alabilseydim, birde Bulgardan transit vize almayı planlıyordum dönüş için

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim,
    1) Bence kesinlikle motosikletle gideceğini belirt ve hatta iran gezinle falan gazetelerde çıkmış yazıyı fotokopisini ekle. Gezgin olduğunu geri döneceğini bilsinler. Amacını net bir şekilde ifade etki şüphe olmasın.
    2) Eğer kendi işini yapıyorsan faaliyet belgesi tarihi güncel olsun.
    3) Dilekçende gezdiğin için rotanı paylaş ve multi entery iste.
    4) İstenilen evraklar tam ve güncel tarihli olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler, gazete konusu mantıklı, bunu da diğer evraklara ekleyeceğim
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek giriş vize ile Yunanistan'dan da mı Bulgaristan'a geçemem anlamadım? Bulgaristan da AB ülkesi değil mi?
    Tek girişli vize ile Yunanistan - Bulgaristan yapıp Tr'ye dönebilirsin, sorun yok. UYARI!!!!! MESAJIN BU KISMINDAKİ BİLGİ YANLIŞTIR. TEK GİRİŞ VİZE İLE YUNANİSTAN'DAN BULGARİSTAN'A GEÇEMEZSİNİZ. DENİZ VE UĞUR ABİ'NİN UYARISI SAYESİNDE AYILDIM. TEŞEKKÜRLER.
    Tek giriş demek schengen bölgesine 1 kere giriş - çıkış yapabilirsin demek.
    Yani mesela karadan Yunanistan'a çıkıp oradan schengen ülkesi olmayan Arnavutluk'a veya Makedonya'ya çıkmaya çalışırsan çıkartmazlar; çünkü tekrar ülkene dönebilmek için 2. kez schengen bölgesine girebbilmen gerekir.
    Bu arada yukarıda bir yanlış olmuş, "Hırvatistan-Bosna Hersek sınırı" değil "Slovenya-Hırvatistan sınırı" olacaktı.
    Konu oguzetuna tarafından (24-04-2018 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

11. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (23-04-2018)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu sene yine yurtdışına (Schengen Bölgesine) çıkmaya çalışıyorum. Daha önce 2015 ve 2017 yılında iki defa başvurmama rağmen RED yedim (Yunanistan ve Fransa) Bu sene yine tüm evraklarımı hazırlayıp Yunanistan'a başvurmak istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
    • Motosikletle gitmek istediğimden vize başvuruma motosikletle gideceğimi belirteyim mi?
    • Pasaportumda İran damgası var sıkıntı olur mu?
    • Tek çıkışlı vize alırsam, Schengen Bölgesi dışına çıktığımda tekrar Bulgaristan'dan Türkiye'ye girebilirmiyim?
    *Motorla gideceğini muhakkak belirt. (Yoksa ulaşım rezervasyonu soracaklardır.)
    Ayrıca yeşil sigortanı da yaptır ve evraklar arasına ekle. (Kapıda yaptırabilirsin aslında ama, vize işini daha kolaylaştırır.)
    *Sıkıntı olmaz.
    *Bulgaristan'dan dönebilirsin. Problem değil.

Evrak olarak ne istiyorlarsa (mümkünse fazlasını ekle üşenmeden)
    Daha önce red olsa da problem değil. Her başvuruyu ayrı olarak ele alıyorlar. Pasaport değişimine gerek yok (bence)
    Ama redler olduğu için sıkı incelenecektir. Evrak eksiğin olmasın.
    Konu Ahmet Öztekin tarafından (24-04-2018 Saat 02:37 ) değiştirilmiştir.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

13. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (24-04-2018)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu