Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 25´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Kulak tıkacı, Bellik, Sırtlık (Montun içinde L3 var) kullanmıyorum. Abi sadece sordun diye yazdım istatistik olsun diye. Neden kullanmıyoruma girmeyelim. Lütfen ekipmanlarınızı tam giyin.

NOT: Abi yazmadığın bir boyun koruma kaldı.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Boyun koruma ben de kullanmıyorum. Soğuk havalarda taktığım ilave balaklava ile soğuktan koruyorum sadece.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Hakan yine isyanları oynuyorsun.. Aslında deri yelekli ve raybanlı bir harleyci olurmuş senden çamuru araziyi kampı bu kadar sevmesen : )))

Kazaların kişilere çıkan ağır faturası dışında topluma da maddi ve manevi ciddi zararı ve etkileri var. Toplumsal hayat evden lokantasına eğlencesinden trafiğine her alanda yasaklar yazılı sözlü kültürel bilinen kodlanmış kurallar ile vardır ve varolur. Huzur ve düzen ancak bu şekilde sağlanır. Toplumsal hayat kişilerin keyfine, güvenlik ve risk algılarına, keyiflerine bırakılamaz. Devletin bu konuda her türlü önlemi alması gerekir.

Açıkcası ben tam güvenlik almadan bindiğim hiç bir sürüşte keyif almıyorum. Kendi keyif ve eğlencemin sevdiklerimin arkadaşlarımın ailemin azabına acısına dönüşmesi fikri beni çok rahatsız ediyor. Son üç yıldır tüm seyahatlerimde boyunluk dahil yaz kış full koruma kullandım. Yetmedi yaptığım hız beni çok rahatsız ettiği ve kendimi kontrol edemediğim için 2 yıldır crf250 ile nefis terbiyesi yapıyorum ... Motosiklet en yüce duygunun aracıdır !!! motorcular bu çağın şovalyeleridir !!! gibi duygusal gazlamalardan uzak durup bunun bir ulaşım ve hayatımızdaki her şey kadar keyif alma aracı olduğunu farketmek hepimizin yararına ...

4. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Uğur Özbay (19-06-2018)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ömer abi ben kalıpları ve kalıp fikirleri sevmem gördüm mü de hemen o bağnazlığı kırmak için isyanları oynarım. Sürekli şüphecilik modeli benimki.
    Lütfen kendini ve kendinizi tartın güvenlik sürüş diye diye acaba kalıp yaratıyor musunuz! Kalıp mı yaratılmalı yoksa algı mı?
    Dikkat çekmeye çalıştığım konu da güvenliğin bir kalıp yani kural dizgisi olmadığı tam tersi kişinin kendi riskleri ile birlikte vermesi gerken kişisel bir tercih olduğu. Ta ki kişinin tercihleri benim güvenliğimi tehlikeye atana kadar. Çünkü 3. şahsı senin de bahsettiğin toplum içerisinde tehlikeye atamasınız. Örneğin bomboş arazide trafiğe kapalı alanda tek teker yapabilir kişi ama etrafta en ufak bir canlı ya da başkasına ait mal varsa yapamazsın. Çünkü kontrolsüzce düştüğünde neye mal olacağın belli değil. Arabama bile çarpsan bana zarar.

"Kazaların kişilere çıkan ağır faturası dışında topluma da maddi ve manevi ciddi zararı ve etkileri var." Abi bu cümleni lütfen biraz açar mısın? Ne zaman bu cümleyi birine aç desem aynı senin de yazığın devam cümlelerin gibi aslında kendi kişisel alanını anlatıyor. Zaten kendi kişisel alanın için kaygın duyuyorsan ona göre hareket edersin ki sende öyle yaptığını yazıyorsun. Lütfen abi söyler misin benim montum ve korumam olmadan düşüp ölmemin ya da sakat kalmamın sana ne zararı var. Lütfen dürüst olalım. En çok arkamdan "biri vardı o kadar ekipman giyi dedik giymedi acılar içinde öldü" dersiniz ve 1 saat sonra da unutur rakınızı içersiniz. Hayat böyledir abi her koyun kendi bacağından asılır. Özetle benim tercihim sana temas etmediği durumda da kanunun işi yoktur. Kanun devreye girmez akıl-mantık-fikir devreye girer. Bundan ötesi de hür iradenin özgür karar verme alanı dışına girer. Kalıp düşünclere ters şu cümle o kadar da yanlış gelmiyor bana. Mont giymeden rüzgarı hissederek sürmek. Ya da Rosie Gabrielle adında bir Kanadalı kadın gezgin var. Ekipman giyemiyor. Anksiyetesi var ve dar vucudu saran ekipmanlar panik atağına sebep oluyor.

Bu arada ekipmansız sürüyorum diye hiç yazmadım ve ekipmanlarınızı tam giyiyin diye de özellikle yazıyorum. Sadece düşüncelerimizi kalıplardan çıkaralım diyorum. Yazıların içinde kanunlarda neden kask dışında koruma ekipmanları yok diye yazıldı aslında bütün yazdıklarım bunun nedenini anlatmak için

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Güzel bir tartışma olmuş.Bende en önemli ekipmanlardan birinin komple sırtlık bellik olduğunu düşünüyorum.Sürünerek sert bir yere bel ve omurgamızı vurmak bizi direk yatalak yapabilir.Kask Bot Eldiven ve bellik benim için en önemlisi.Diğerlerini de giymek zorunlu tabiki.Kask konusunda belki güvenlik anlayışı ucuz veya yeterli sertifkaya sahip modellerde karşılanıyor, fakat konforda dolaylı yoldan güvenliği arttıran bir etken.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123