Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Standart Falco Drake 2.0 enduro botu

Bu yazıda arazili sürüşlerimde kullandığım botumla ilgili bilgiler bulacaksınız.

İtalyan üretici Falco nun enduro sınıfı için üretmiş olduğu Falco Drake 2.0 modelini kullanıyorum. Bu bot, ucunda metal destekler olan MX botlarından değil. Daha çok dual sport/adventure diye sınıflandırılan arazili macera gezileri hatta bir tık daha agresif off road kullanımı için tasarlanmış, sağlamlık ve güvenliğin yanında rahatlığı da göz önünde bulundurarak üretilmiş bir bot. Rahatlık derken tabi ki şehir içinde günlük kullanıma uygun değil. Benim bu botu seçmemin sebebi; hem off road yaparken yeterli güvenliği hem de uzun arazili gezilerimde rahatlığı sağlayabilecek olmasıydı.

Teknik bilgiler

D3O bilek koruması (normal formu yumuşak olan fakat darbe gelince sertleşen malzeme)
    Polyurethane kaplı bacak, topuk ve parmak koruma (iş güvenliği kapsamında bir çok sektörde kullanılan dayanıklı bir malzeme)
    Micro Synth ve Air Tech havalandırmalı astar
    Isıya karşı dayanıklı deri
    Çift yoğunluklu lastik taban
    Benim kullanım sonrası görüşlerime gelirsek;

Botun uzun olması derin su geçişlerinde yaşanabilecek düşmelere veya denge kayıplarına karşı büyük avantaj sağlıyor. İçine su kaçar mı derdi olmadan ayağınızı yere uzatabiliyorsunuz.

Yine uzun olması sayesinde oluşan güvenlik hissi çok tatmin edici. Arazide motordan düşerken kendinizi uzağa atamazsanız motor ayağınızın üzerine düşüyor, yine sık ağaçların arasında ayağa dolanan sarmaşıklar ve göremediğimiz ağaç dallarına karşı da neredeyse dize kadar koruma sağlıyor.

Ayarlanabilir tokaları sayesinde botu baldır genişliğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Ancak toklarının metal olmaması bence dezavantaj. Sağlam plastikten olmasına karşın sert darbelere ne kadar dayanabilir bilemiyorum. Şimdiye kadar bir kırılma çatlama olmadı.

Fiyat olarak internette 900-1.100 tl aralığında bulabiliyorsunuz. Bu sınıftaki diğer ürünlerle karşılaştırdığımızda bence bir fiyat/performans ürünü.

Bu botu kimlere öneririm;

Güvenliğinden ödün vermeyenlere
    Her bulduğu orman yoluna nereye çıkıyor acaba diye girenlere
    Hafta sonları arkadaşlarıyla macera arayanlara
    Fiyat performans ürünü arayanlara

resimler aşağıdaki linklerde

resim1
    resim2

2. mustafa gologlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (26-08-2018)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Mustafa teşekkürler. Benzer bir botum var Falco Avantour. Bilek korumaları biraz canımı acıtıyor sanırım bot ayağa alışana kadar böyle olacak. Sen böyle bir şey yaşadın mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Aynen abi, ilk bir kaç kullanımda ben de yaşadım onu. Ama şimdi acıtma gibi bir durum kalmadı.