Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 94 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

28.07.2018 (11. Gün)
    Almatı – Karkara

Sabah erkenden kalıp yine yollara düştük. Bugünkü hedefimiz Kazakistan’ı çıkıp, Kırgızistan’a girip Issık Göl kenarında çadır kurmaktı. Tabii evdeki hesap çarşıya uymuyor. Şehir merkezinden çıkıp, yol üstünde charyn canyon’a uğramak üzere yola devam ettik. Almatı’dan çıktığımızda yol inanılmaz derecede güzelleşti, ilk defa bölünmüş yolun verdiği bu rahatlıkla basa gaz giderken Emre’nin GS, şafttan olanca yağı boşalttı. Disk, fren balatalı olduğu gibi yağ içinde kaldı. Emre “bir şey olmaz” diyince yola devam ettik.

Benim sinirler yine zıpladı tabii, bu arada sınıra giden sapağı da kaçırmışız. Nedense aklımda sapak hep Zaharkent diye kalmış. Zaharkent tabelası görünce seviniyorum tabi, şu kadar km. kaldı bu kadar km. kaldı derken haritaya bakayım bir dedim. Bir de baktım ki biz Çin sınırına doğru gidiyoruz ve sapağı 150 km.cik geçmişiz. Başımdan duman çıkmaya başladı. Neyse Çin’e 70 km. kala geri döndük. Benzinimizde azalmaya başladı, başladık rota üzerinde benzinlik aramaya, bu tarafta benzinde çok gaz olduğundan benzinliklerde benzin yok.
    Hem geç kaldığımızdan, hem de Emre’nin GS su koyverdiğinden Charyn Kanyon a gidemedik. Sınıra 40 km. kala benim motor benzin kalmadığından stop etti. Emre benim bidonu alarak 22 km. ilerde Kegen’den benzin alıp geldi.

Charyn kanyonu ancak yukardan görebildik:

Emre benzin almaya gidince orda bulunan Kazak çadırından Kımız aldım. Tadı aynı ekşi ayran gibiydi.

Emina ve Yasmina :

Benzin gelince ben :

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (07-09-2018),Süleyman Kuyucu (09-09-2018),Turgay Yetişgin (15-10-2018),Yaşar1001 (12-09-2018)