Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 94 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Hemen arkasında bulunan Chorsu Bazaar

Buraları gezdikten sonra yola devam ettim. Yaklaşık 300 km. daha sürerek, 21:00 gibi Semarkand’a geldim.

Semerkand’a Huş Kelibsiz

Saat 22:00 gibi Booking’den uygun bir hotel bulup yerleştim. Duş alıp, yemek yedikten sonra şehir turu yapıp tekrar hotele gelip günü kapadım.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (12-09-2018),Süleyman Kuyucu (12-09-2018),Yaşar1001 (12-09-2018)

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Cool

Kazakistandan sonra Gs'den de midem bulandı : )

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı ErdostDuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazakistandan sonra Gs'den de midem bulandı : )
    şşşt çaktırma, ciesçileri karşımıza almayalım
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

5. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (12-09-2018)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

GS in özelliklerini bilmeden kötü yorumlarda bulunmayalım lütfen... Bu özellik 1200 GS lerde fabrika ayarı ile yüklü olarak gelir. Sahibinin yorgunluğunu hisseden, geri dönüş sabırsızlığı ile bir kazaya karışma ihtimali öngören, navigasyondan bölgenin ve yolun durumunu güvenlik hava şartlarını analiz eden R 1200 GS , sahibini ve kendini çekici ya da uçakla güvenli şekilde geri dönüş konusunda ikna eder ))

7. omercem güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (12-09-2018),Ediz Gürkan (12-09-2018),halil yılmaz (12-09-2018),harun solmaz (12-09-2018),Osman Somuncu (09-08-2019),Turgay Yetişgin (15-10-2018)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GS in özelliklerini bilmeden kötü yorumlarda bulunmayalım lütfen... Bu özellik 1200 GS lerde fabrika ayarı ile yüklü olarak gelir. Sahibinin yorgunluğunu hisseden, geri dönüş sabırsızlığı ile bir kazaya karışma ihtimali öngören, navigasyondan bölgenin ve yolun durumunu güvenlik hava şartlarını analiz eden R 1200 GS , sahibini ve kendini çekici ya da uçakla güvenli şekilde geri dönüş konusunda ikna eder ))

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30.07.2018 (13. Gün)
    Bişkek (Kırgızistan)

Usta gelecek diye Sabah erkenden kalkıp toparlandık. Yakındaki marketten kahvaltılık bir şeyler alıp çayla beraber götürdük. İki saat meraklı bir bekleyiş sonucunda saat 11:00 gibi Oleg Usta geldi. Derdimizi İngilizce bilmediğinden dolayı, Google translate ile anlattık. Lastiği söktü, orasını burasını inceledi. Sonra bilgisayarının başına geçti. Biz de parça falan arıyor sanıyoruz. Durum nedir diye sorduğumuzda 15 dk. Daha beklememizi söylüyor. Bir yeleri aradı, epey konuştuktan sonra, diski sökmek için özel bir aparat gerektiğini söyledi.

Bir süre sonra bu adam PC başında ne yapıyor diye baktığımda, şaftın nasıl söküleceği hakkında yazı olan bir forumu inceliyordu. En son bu işi kendisinin yapamayacağını, bu bölgedeki tüm motorcuları aradığını, kimsenin yapamadığını ve yedek parçanın da bulunmadığını çok özür dileyerek söyledi ve motoru tekrar topladı. Ne yapalım ne yapalım diye düşünürken “bari motoru Türkiye’ye yollamanın bir çaresini arayalım” dedik.

Ne yapabiliri, burada kimseyi de tanımıyoruz derken aklımıza konsolosluk geldi. “En azından Türkçe bilen birileri ile konuşuruz” dedik. İnternetten Bişkek Türkiye Konsolosluğunu bulduk, benim motora atlayıp konsolosluğa geldik. Pazar olduğundan konsoloslukta iki-üç görevli vardı. Sağ olsun (ismini hatırlayamadığım) bir görevli tanıdığı bir TIR şoförü olduğunu, ve çok güvenilir bir insan olduğunu söyleyerek bize telefon numarasını verdi.
    Konsolosluğa yakın bir yerde de THY kargo acentası olan bir firmaya da soralım dedik. Acentaya geldik, sağ olsun Türkçe bilen bir görevli bizimle epey ilgilendi. Motorun Türkiye’ye transferi için 2000 dolar istedi. Biz fiyatı çok bulunca, TIR cılarla görüşelim dedik.

Acentadan çıktık, TIR cı arkadaşı aradım, olduğun yerin konumu at diyemeden, konuşma hakkım doldu. İsmini sonradan öğtendiğim TIRcı Süleyman’da telefonunun internetini kapamış, WhatsApp’tanda ulaşamıyorum. Dedim bari birinin telefonunu isteyim de ondan arayayım derken bir dükkanda, Türk’e benzeyen birini gördüm. Selamun Aleyküm, Dedim, Aleyküm Selam diyince Türk olduğunu anladım. “Türk müsün” diye sorunca o da şaşırdı, durumu anlattım. Türkiye’den motosikletle geldiğimizi, motorumuzun burada arıza yaptığını ve bir Tırcı ile görüşeceğimizi,ama konuşma hakkı olmadığını anlattım.

Benim telefona kayıtlı olan numarayı gösterdiğimde “aaa bu bizim Süleyman” dedi, “ Evet tanıyor musun” diye sorduğumda, şu masada oturuyor dedi. Koskoca Bişkek’te bu şekilde cereyan eden olay bizi bayağı bir şaşırttı. Süleyman ile konuştuk, sağ olsun bize yardımcı olabileceğini ama prosedürün çok olduğunu söyledi. O sırada Celal Dayı diye Antepli bir dayı geldi. “Ben bayram için dönmeyi düşünüyorum, sizin motoru da götürürüm. Ama gümrük prosedürü çok olur, motoru yükleyelim her gümrük geçişinde elinde götürürsünüz” dedi. Bize mantıklı geldi. Emre ile motoru Bişkek’ten Sakarya’ya 1500 dolara götürebileceğini söyledi. TIR’a motosiklet harici yük almayacağını söyledi. Epey konuştuktan sonra biraz düşünelim diye oradan ayrıldık.

Tekrar Bikers KG klübüne geri döndük, orda olayları konuşurken klüp başkanı geldi. Olayı klüp başkanına anlattık. Klüp başkanında da GTL 1800 var, şaft sistemleri aynıymış. Bir yıl önce aynı sorunu yapmış, sorun şaftın içerisinde redüktör diye bir parça var, onun içinde bulunan bir yüzük değişecek. Başkan bu parçanın eski bir Rus kamyonun bir parçasının aynı olduğunu söyledi. Kendisi de aynı şekilde tamir etmiş ve bir sorun olmamış.
    Birkaç yeri aradı, şehir merkezi yakınlarında bir tamirhaneden bahsetti. Orada Roman Usta diye biri var, çözse çözse o çözer dedi. Akşam olduğundan şu anda kapalıymış, ayrın sabah gidersiniz dedi. Roman Ustanın telefonun alıp, konumunu istedik. Durumu anlattık, “yarın gelin” dedi. Bu akşamı da yine aynı şekilde klüp bahçesinde bulunan kamelyada geçirdik.
    Zincir olsa dünyanın heryerinde her tamirci hallederdi. Bu tarz seyahatlerde basit sistemleri tercih etmekte fayda olduğu bir kez daha ortaya çıktı

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

10. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Süleyman Kuyucu (13-09-2018),Yaşar1001 (13-09-2018)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Kalitesiz benzinden mi arıza yapmış? Sorun belli oldu mu?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Yaşar1001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yaşar Özleyen
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

“Arkası yarın”
    Sabırsızlıkla bekliyorum

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Yola çıkmadan gerekli bakımlar yapılmış mı,motor uzun yola hazır mı onu da sorgulamak lazım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Afrika içinde geçerli bende merak ettim

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu