Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Tolga Can Kulakcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Can Kulakcı
    Motosiklet
    F 650 GS-Snappyx Cup
    Marka
    Bmw

Alıntı ErdostDuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masraf istemiyorsanız, bütçenize göre en yüksek model motoru almalısınız.Cc küçültüp model yükseltmek en mantıklısı.Ben size en çok 2 yaşında Crf 250-rally yazıyorum : )

Pegasoyu adam etmiş biri olarak söylüyorum.Dukunmadığım bakımını yapmadığım tek bir yeri bile kalmadı.Sonunda adam ettim.Valla çıt sesi bile çıkaramıyor

Ama dönüp baktığımda, alternatiflerini denemiş biri olarak ki buna F650 gs de dahil Pegaso gerçekten özel bir motor.
    Bende pegaso alacaktım. Ucundan dönüp BMW alogosuna aldandık. BMW aldık.
    ikisini de kullanmış biri olarak, sanırım pegaso daha iyi diyorsun. yoksa ikisi de aynı b*k mudur
    Pegasoyu da denemek isterim. Sorunlu diye hiç bir modele binmeyelim mi yavvv
    Yüzüm de gülsün. içimizde yansın. hayat böyle güzel. dertsiz tasasız hayat yok.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Doğru bir f650 adami bmwye aşik eder... Ama cok bilen ustlarin veya kullanicilarin mincikladigi uydur kaydir tamir edilmis bir f650de adami motordan sogutur...

Ben super bir f650 dakar ile motora baslamistim yine ayni temizlikte bulsam alir kullanirim... 1150 ler icinde benzer söylemler mevcut )

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

3. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tolga Can Kulakcı (03-10-2018)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Ucuza iyi mal yok.
    Ucuzsa vardır bir illeti
    Pahalı ise vardır bir hikmeti
    I need your boots your clothes and your motocycle

5. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Sorunuz motosiklet ile değil vakit ve nakit ile ilgili bir sorun. Emekli arkadaşım var 1150 GS i var . Aksama kadar uğraşıyor, ustalar ile ahbab olmuş, serviste çay kahve kebap 10 gün oturuyor. Adam altı ay Ayvalık ta tatil yapıyor. Bozulsa ne olur arıza yapsa ne olur. Onun için keyif zaten motosiklet ile uğraşmak. Bir defa kullandım. Mükemmel bir motosiklet.

Ama bırakın satmayı bana hediye etse gene almam. Ne uğraşacak zamanım ne sabrım var. Kendimi evden işe işten eve zor atıyorum. Onun gibi altı ay değil Yılda 15 gün tatilim var. Bunun 1 haftasını motosiklet ile uzun tura ayırıyorum. Onu da şanzıman, beyin, servo, abs sorunu ile uğraşarak heder edip kendimi strese sokamam. Hafta sonu istanbul çevresinde bir keyif turum/kampım var onu da tamirci çekici bekleyerek geçiremem. Türkiye de eski ve bakımlı motosiklet bulmak çok çok zor . Bulunursa da saçma fiyatlar istenir. O yüzden imkan varsa BMW nin en sorunsuz/en kolay işletilen F 800 serisine yoksa japonlara yönelmekte fayda olabilir.

7. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye Tolga Can Kulakcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Can Kulakcı
    Motosiklet
    F 650 GS-Snappyx Cup
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunuz motosiklet ile değil vakit ve nakit ile ilgili bir sorun. Emekli arkadaşım var 1150 GS i var . Aksama kadar uğraşıyor, ustalar ile ahbab olmuş, serviste çay kahve kebap 10 gün oturuyor. Adam altı ay Ayvalık ta tatil yapıyor. Bozulsa ne olur arıza yapsa ne olur. Onun için keyif zaten motosiklet ile uğraşmak. Bir defa kullandım. Mükemmel bir motosiklet.

Ama bırakın satmayı bana hediye etse gene almam. Ne uğraşacak zamanım ne sabrım var. Kendimi evden işe işten eve zor atıyorum. Onun gibi altı ay değil Yılda 15 gün tatilim var. Bunun 1 haftasını motosiklet ile uzun tura ayırıyorum. Onu da şanzıman, beyin, servo, abs sorunu ile uğraşarak heder edip kendimi strese sokamam. Hafta sonu istanbul çevresinde bir keyif turum/kampım var onu da tamirci çekici bekleyerek geçiremem. Türkiye de eski ve bakımlı motosiklet bulmak çok çok zor . Bulunursa da saçma fiyatlar istenir. O yüzden imkan varsa BMW nin en sorunsuz/en kolay işletilen F 800 serisine yoksa japonlara yönelmekte fayda olabilir.
    Eyvallah çok güzel bir açıklama oldu. Benimde zamanım kısıtlı, hatta şuan 2 işte bir den çalışıyorum. Benimde o abimiz gibi vaktimiz olsa, inanki şasesine kadar söker parçalarım.
    Bende seviyorum uğraşmayı, zaten gs gitti gidecek gibi alıcıları var. yükseltsem mi derken, bu samimi açıklamaların üzerine hedefi Honda Transalp 650 çevirdim.
    En azından karadüzen, sensör vs uğraştırmaz. parçası gırla, ama bmw gibi çekiciliği yok işte, 2008 modellere bakıyorum. ya sabredip yaz başı sağlam ve yeni bir şey alacam,
    yada inizuma, cbf 150 alıp kalan parayı benzin parası yaparak şehir şehir gezecem...

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Tolga Can Kulakcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah çok güzel bir açıklama oldu. Benimde zamanım kısıtlı, hatta şuan 2 işte bir den çalışıyorum. Benimde o abimiz gibi vaktimiz olsa, inanki şasesine kadar söker parçalarım.
    Bende seviyorum uğraşmayı, zaten gs gitti gidecek gibi alıcıları var. yükseltsem mi derken, bu samimi açıklamaların üzerine hedefi Honda Transalp 650 çevirdim.
    En azından karadüzen, sensör vs uğraştırmaz. parçası gırla, ama bmw gibi çekiciliği yok işte, 2008 modellere bakıyorum. ya sabredip yaz başı sağlam ve yeni bir şey alacam,
    yada inizuma, cbf 150 alıp kalan parayı benzin parası yaparak şehir şehir gezecem...
    T.A seni yakıtta üzer gardaşıım, uzun yola gel dediğimizde yakıt hesabı yapma sonra. Sana on numara motosiklet tavisyesi veriyorum beni dinlemiyorsun. inazuma falan geç bunları, 650 cc gücünü aldktan sonra 250 cc yetmez sana
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Noktasindan virgulune harika bir cevap olmus

TA ya gelince 3 yil kulandigim TA yi sattigim kisi ile salda golunde bulustum gecen hafta Hala duaci 2 yildir motor tik demedi servise ugramadi
    Fazla yaksada 100 km de 1 lt yaksa 10.000 km de fazladan 100 lt yaksa yasindan dolayi vergisi yillik 55 tl yani az yakan motorlardan yine ekonomik
    10.000 km gezerkerken kafaniz rahatligi,yedek parca ve servisin artisinin yaninda lafi olmaz
    Inazumaya gelince iki inazuma eskiten guzel bir abim var gidisi guzel tahati guzel ama 250 cc ye gore biraz agir yokuslarda kalkislarda da hantal artci ile sorun olusturabiliyor tabi bu sorun kisiseldir agir agir gidilecekse acele yoksa sikintisiz Birde parcasi pahali

Bu benim 2001 84 bindeki yeni TA ve Eski TA eski TA ile astigim daglari,tepeleri,virajlari forumdan da gorebilirsiniz
    Konu Recep Alışkan tarafından (04-10-2018 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

11. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (05-10-2018)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Selamlar , aklınızdaki sorular için motosenkron a bir uğrayın bütün sorularınıza cevap alın ilk elden , diyen olmaması açıkçası şaşırttı beni. forumdan uzak kalınca normaldir gerçi.

Yanlış hatırlamıyorsam ve karıştırmıyorsam yukardaki bahsedilen pegasoyu da elden geçiren servis olarak ( www.bmwmotosikletservisi.com ) bence bi uğrayın,çokta uzakta sayılmazsınız.

Unutmadan oğlum bekir in motoru 2010 model 1200 gs 171.000 km yi devirdi ve hala subap ayarı istemedi,muhtemelen debriyaj balatasıda orjinal.bmw işi bilen biri tarafından elden geçirilirse sorunsuz olur.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Hyatımın en mutlu günlerini anamı ağlatan dr800 den sonra 2000senesinde sıfır aldığım seyhan 301 (mz) ile geçirmiştim. İmaj hiçbirşeydir sorunsuzluk herşeydir cbf150 olayını bir kez daha düşün derim
    I need your boots your clothes and your motocycle

14. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (05-10-2018)

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T.A seni yakıtta üzer gardaşıım, uzun yola gel dediğimizde yakıt hesabı yapma sonra. Sana on numara motosiklet tavisyesi veriyorum beni dinlemiyorsun. inazuma falan geç bunları, 650 cc gücünü aldktan sonra 250 cc yetmez sana
    Artık uzun yolda yakıt yönünden üzmeyecek hiçbir motosiklet kalmadı.60 liraya doldurduğum depom bugün 130 liraya dolmuyor.Açık bir şekilde çok fakirleştık hesap ortada.

Motosiklet şu anda lüks sınıfını, özellikle hobi amaçlı kullanan bizler ıcın çoktan aştı.Lüksün dışında bütçe yiyen bir olaya dönüştü.

Buda uzun süre düzelecek gibi durmuyor.Uzun yol yapmayı seven biri olarak garaja çektim artık zorunlu kalmadıkça kullanmıyorum, çoğu kişi bir seçim yapmak zorunda kalacak..

Hesap yaparsak normal kullanımda;

Nc750 100 km de 27 tl yakıt, 10.000 de 2700 tl
    Gs1200 ve transalp 41 tl yakıt 10.000 de 4100
    Pegaso veya Tenere 34 Ve 32 10.000 de 3400,3200 tl yakıt maliyeti olacaktır.
    Konu ErdostDuran tarafından (05-10-2018 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

16. ErdostDuran, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Uğur Özbay (06-10-2018)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu