Şambrelli lastiği dublex gibisinden nasıl kullanırım konulu bir ürün. Kendim kullanıcısıyım ama forumda baktım kendisi hakkında bir başlık gözüme ilişmedi. Hakkında başka başlıklar altında bilgiler bulunmakta ama derli toplusu yok. Burada derli toplu dursun.

Dedim ya kendim ön ve arka lastiğimde şahsen kullanıyorum. Kalın iç lastik, CapraX ve içinde FormulaX var. Şu ana kadar lastiğim patlamadı ama bir şey patlattıda mı patlamadı bu kısmı bilmiyorum ama lastikten çivi falan sökmedim daha. Ama lastiğine FormulaX varken vida giren Africa sahibi tanıdığım var. Yani ürün dediğini yapıyor olabilir.

Bir kaç soruyu hemen cevaplayayım:
1. Nedir bu meret.
C: Jel bir sıvı içerisinde küçük kauçuk parçaları. Jel kauçuğun hareketi için gerekli. Patlayan bölgeyi kaçukları sıkıştırıp tıkama prensibinde bir ürün.

2. Balans?
C: Jel varken lastiğe balans ayarı yapamazsınız. Peki balansı olan lastikte balans yapmaz mı diye soracak olursanız da buyrun şu videoya bakın.
https://www.youtube.com/watch?v=eq263AYgyYg
Dönen bir cismin içinde serbest dolaşımda bir malzeme olursa belli bir hızdan sonra balans yapmaz hatta balansı kendi miktarına bağlı olarak engeller. Kendim de balans ile ilgili bir problem tecrübe etmedim.

3. Lastik değişimi?
Normalde her lastik değişiminde şambrel değişimi önerilir. Bu durumda yeniden JEL uygulanmalıdır. Yine de eliniz becerikli ise içindeki jeli kaybetmeden şambreli janttan ayırıp yeni lastikle kullanabilirsiniz ama balans konusunda sıvı ne kadarını tolere edebilir konusu bir soru işartediri. Enduro ağırlıklı kullananlar için balansın zaten önemi olmadığını unutmayalım. Balans dediğiniz ilk çukurda kesin bozulacaktır

4. Hiç sıkıntı oldu mu.
Evet oldu. Ben ve yine Africa sahibi bir abimin bildirdiği sorun. Lastiğe benzinciye gidip hava bastım pompayı sübaptan çektim baktım fıss hava kaçıyor. Tekrar bastım iğneye bas bırak yapıyorum yok düzelmiyor. Benim sübap kapaklarım aynı zamanda sübap anahtarıdır ve şambrelli kullanan herkesin yanında olması gerekir bu aparat. Sibobu söktüm ve gördüm ki formulaX sübabta tortu bırakıp tıkamış. Elle hemen temizlendi geri taktım sorun yok. Ama bu durum 2 kişide olduysa beklenen bir problem olmalı. Tabi dememe gerek yok. FormulaX uyguladığınız lastiğe hava basarken sübabın en altta değil yatayda ya da üstte olmasına dikkat etmelisiniz.

Beden bu kadar sizlerin de yorumları ile dolsun bakalım burası.