Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Ercan Çelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Enduro Marketten Mitas iç lastik almıştım, kalını var incesi var demişlerdi, kalın olanını almıştım.

Farklarını senin kadar araştırmamıstım, ne kadar kalın o kadar iyi dedim iç lastik icin. :-)

İc lastiklerle ilgili bir anımı şöyle bırakayım.

Arka lastiğim arazide indi, köpük sıktım, köpük sagdan soldan tel bağlantı yerlerinden hep taştı ama şişmedi lastik, arka lastik tam inik halde asfaltta yarım saat kadar gitmiştim benzinciye kadar, benzincide hava bastım lastik şişti ve eve kadar gidebildim, kopuk o gunu kurtarmıştı, ertesi gün yama yaptırmıştım ama lastikçi o kalın lastiği janttan söküp çıkartmakta cok uğraşmıştı.

Kalın olan bence daha iyi, patlaması icin degil ama kopuk basınca delik kapandı, ben bu isi et kalınlığana yordum, dezavantajı olarak kalın ic lastiği kendin sokup takarken zorlanacaksındır.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ercan abi tecrüben için çok teşekkür ederim.

Bende bir tecrübe bırakayım. Ben iç lastiklerime FormulaX'de sıktırmıştım. En son gezide bir barajda foto çekimi için durduğumuzda ön tekerde çivi gördüm. Hemen bir tükürdüm üstüne ve hava kaçağı var mı baktım hava kaçmıyor. Ve çiviyi çıkardım fıssssssss
    Yani sıktırdığım FormulaX işini meğersem yapmış dubleks lastik gibi çivi ile yaşıyordum ve çiviyi bırakmalıydım üstünde ama ben şambrelli lastik gibi davranıp hava kaçmıyorsa sökeyim dedim ve hata ettim. (Bu arada geziden önce 2 ay motora dokunmamıştım ve ön lsatiğim sönmüştü. Ben de Allah Allah diyip hava basmıştım 1 hafta bekledim inmemişti. Orada kıllanmalıydım ve gezi öncesi lastiği kontrol etmeliydim ya neyse). Sonuç olarak orada 1,5 saat içinde UHD (yani aşırı kalın) lastiği tek başıma söktüm (gezi arkadaşlarım var yanlış olmasın sadece janttan ayırma ksımında tek başıma demek istiyorum) ve yeni şambreli taktım. Yani kalın şambrel sökülme noktasında şahsi tecrübemle ben pek fark olduğunu düşünmüyorum.

Diğer bir anımı da paylaşayım. Eskiden FormulaX sıktırmadığım zamanlarda yanımda o patlayınca sıkılan köpüklerden 2 kutu taşırdım. Yine bir gezide arka lastiğime traktör pimi girdi ve indi. Pimi çıkardım 2 kutu sprey sıktım ve hiçbir iş yaramadı. Yanımda yedek iç lastik de yoktu. Patlak arka ile en yakın benzinciye sürdüm. Motoru bıraktım arkadaşın motoru ile eve gelip yedek iç lastik alıp gidip değişme derken gece 12 de şambreli değişmem bitmişti. Benim içinde patlak sonrası sıkılan köpükle işim o gün bitti abi. Olumsuz tecrübem var sonradan sıkılan köpük ile. Şunu kapul edebilirim belki de patlatan cismi çıkarmadan köpük sıkmalıydım. Ama artık baştan köpük sıkıyorum işte

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart FormulaX her yönüyle

Valla FormulaX te normalde çiviyi çıkartın ve çevirin lastiği diyor. Biz o gün lastiği çevirmedik Hakan.

Benim FormulaX li lastiğime bir vida girip çıkmıştı kendisi ama formulax işe yaramadı lastik indi. Ben o günden beri FormulaX sıktırmıyorum.

Sen o küçük çiviyi çıkartmayıp devam etseydin belki Lastik inmezdi ama çivi lastiği de yırtabilirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Formula X , çiviyi çıkardıktan sonra lastiğin çevirilmesini söylüyor,Hakan'ın olayın da bu atlanmış ,yoksa işe yarardı diye düşünüyorum,diğer şart da batan cismin yanakta olmaması lazım, onlara çözüm olmuyor,sırt kısmın da olursa işe yarıyor.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Isim
    ...

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Formula X , çiviyi çıkardıktan sonra lastiğin çevirilmesini söylüyor,Hakan'ın olayın da bu atlanmış ,yoksa işe yarardı diye düşünüyorum,diğer şart da batan cismin yanakta olmaması lazım, onlara çözüm olmuyor,sırt kısmın da olursa işe yarıyor.
    Bence FormulaX işini yaptı. Şöyle ki. Sizlere lastiği söktüğümde gördüğüm mazarayı yazmadım. Dediğim gibi ön lastiğe giren çivi çok eski bir patlaktı. FormulaX şambrel ile lastik arasına çoktan sızmış yayılmış durumdaydı. Yani şambrel içinde yeteri miktarda artık sıvı kalmamış durumdaydı. Sıvı zaten işini yapıp çivi etrafında iç lastikte kapayacağı her yeri kapamış. Ben ek bir delik daha çıkarınca ne yapsın.

Yalnız konu başlığımız FormulaX değil. Onun başlığı burada.
    https://www.enduroist.com/showthread...light=formulax

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Son dört mesaj iç lastik konusundan buraya taşınmıştır.
    Konu Serdar ZIMBA tarafından (05-04-2020 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye can eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    can eren
    Motosiklet
    f 650 gs
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar takip ettiğim Deneme Tahtası adındaki youtube kanalına formula x in Türkiye distribütörünü çağırmışlar direk ilk ağızdan tüm özelliklerini uygulamasını vs. anlatıyor kafada kalan soru işaretlerini kaldıracağını düşünüyorum.

Konu Serdar ZIMBA tarafından (05-05-2020 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ...

Merhabalar,
    Yeni bir FormulaX tecrübesi daha yaşadım burada dursun. İçinde jel uygulanmış 2 ya da 3 kere lastik söküpğ değişmiştim. Son seferde arka lastiğimi bir türlü janttan ayıramadım. Tek başıma ne denediysem başaramadım ki yolda 2 kere sökmüşlüğüm var onu. Baktım olmuyor İsmail kardeşimin yanına gittim. Onunla ite kaka bir şekilde sökünce durumu anladık. Lastik sönmemiş jantta şişik duruyor ondan bir türlü yanakları jantın ortasına düşüremiyoruz.

Peki neden sönmedi konusu işte FormulaX. Lastiği sökmeden önce sibobu sökerim ve tabii ki içinde jel olduğu için bunu sibobu lastiğin en üst konumuna alıp yaparım. sibobu söktüm ve pıss diye hava da çıktı ama hepsi çıkmamış meğer. Nasıl olduysa jel sibobu tıkamış. Aslında tıkanmış sibobu anlamak kolay. Elinize bir tel alın sibobun içine girmesi lazım. İtince girmiyorsa tıkalıdır. Bizimki de tıkalıydı.

Açıkçası biz iman kuvveti ile saldırıp çekiçle falan ayrıdık bir şekilde sonra da ince bir yerden girip şambreli kendimiz patlattık ve sökebildik. Sonra şambreli de bir güzel yardım içini çektim. Buyrun fotoları.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.00.39.jpeg
Görüntüleme: 21
Büyüklüğü:  290.2 KB (Kilobyte)

Resmin ismi:  WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.00.40.jpeg
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü:  161.5 KB (Kilobyte)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

Resmin ismi:  WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.00.39.jpeg
Görüntüleme: 21
Büyüklüğü:  290.2 KB (Kilobyte)
    bu ne ! çamur mu, balçık mı, jel mi ?

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Valla ben bir daha kullanmak niyetinde değilim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

vaat edileni yapmış... Havayı kacırmamiş lastik inmemiş )

Daha da önce uygulatmiştım ama lastikleri değiştirir iken sıkıntı yaşamamıştım...şimdide daha yeni kendim uyguladım... Sökerken bakalim ben ne ile karşılaşacağım

İki parametre geldi aklıma, biri ne kadar zamandir lastiğin icinde idi, ikincisi de satici mi uyguladi sen kendin mi uygulamıştin bir farklılık yaratır mi acaba?
    .

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu