Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Face sayfasında konu hakkında paylaşılan bir video,biraz daha yoklarsa motor komple dökülecek.

https://www.facebook.com/MotoVentura...type=2&theater
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Videoyu izleyince bir yandan da BMW'yi tebrik etmek istedim. Yahu teller o denli boşalana kadar sürücü nasıl anlamaz bunu. Herhalde BMW o denli denge olayını çözmüş ki teker ne kadar yalpalarsa yalpalasın sürereken hissettirmiyor herhalde.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoyu izleyince bir yandan da BMW'yi tebrik etmek istedim. Yahu teller o denli boşalana kadar sürücü nasıl anlamaz bunu. Herhalde BMW o denli denge olayını çözmüş ki teker ne kadar yalpalarsa yalpalasın sürereken hissettirmiyor herhalde.
    Hakan gerçi konuyla ilgisi yok ama inan bindiği motordan bi:haber o kadar adam var ki
    Ukalalık olarak algılanmasın ama nerelerde neler anlattım, "allah allah bende yok" diyen sözde yılların motorcuları eve gidince " aa benimkinde de varmış ne yapacağız" dediler
    Oğuz TUNA

4. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (03-01-2019)

Enduroist Üye FATİH BALTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FATİH BALTA
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Lastik değişimi sırasında fark ettiğim bir durum r 1200 adv ön tekerinde 3-4 mm jant yamukluğu ve 160 km üstüne çıkınca kafayı sağa sola sallanmaya başladı arkama 80 kg yolcu alınca titreme 190 km ye kadar kesildi.
    Asıl sorum bu lastiğe akort ayarı mı yaptırmalı(hangi ustaya), jant mı değiştirmeli (1000€) yada bunu eski lastikte niye yapmıyordu onu mu araştırmalıyım? Bayramda uzun yola çıkma durumum var kafa sallayan bir motorla zevksiz sürüş istemiyorum.

Enduroist Üye Barış Gürcüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Gürcüoğlu
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Ben geçenlerde lastik değiştirirken lastikçi arkadaş tellere akord ayarı gerek abi dedi. Sonra bmw deki telelever sistemi çok fazla absorve eder bu işi sen yinede kullan çok rahatsızlık verirse yaptırırsın dedi. Şimdilik çok büyük sıkıntı yaşamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Barış kim bu lastikçi??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı FATİH BALTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik değişimi sırasında fark ettiğim bir durum r 1200 adv ön tekerinde 3-4 mm jant yamukluğu ve 160 km üstüne çıkınca kafayı sağa sola sallanmaya başladı arkama 80 kg yolcu alınca titreme 190 km ye kadar kesildi.
    Asıl sorum bu lastiğe akort ayarı mı yaptırmalı(hangi ustaya), jant mı değiştirmeli (1000€) yada bunu eski lastikte niye yapmıyordu onu mu araştırmalıyım? Bayramda uzun yola çıkma durumum var kafa sallayan bir motorla zevksiz sürüş istemiyorum.
    Jantı düzeltiyorlar bu zor birşey değil ondan sonra akort gerekiyorsa o ayrı konu. Akort yapan İstanbul’da 1-2 kişi var. Ben Akort kısmını bilmiyorum ama ne zaman motoru servise soksam her 6.000km de bir telleri tel tek kontrol eder sıkıştırırlar. Oda gerekiyor herhalde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

vibrasyondan veya jantların esnetilmesi (sert viraj, ters kontra, arazi bunlara nedendir) sonucu teller gevşeye bilir ama lastik değişiminden sonra bu sorun oluşmuşsa muhtemelen lastiği janttan ayıran arkadaş lastiği sökerken biraz jantı zorlamış olabilir tavsiyem iyi bir ustaya yapılmalı çünkü tellerin aşırı sıkılması da kopmalara çember deliklerine zarar verebilir vede yel jantı en büyük özelliği olan esneme yapmaz (ben kendim yapıyorum) yaparken yada yaptırırken şunu unutmamak gerek ki uzun zamandır ellenmeyen teller kaynama yapıyor gevsetirken yalama veya kopma olabilir yedek tel bulundurmadan ellemeyin sonra koptu diyip motora binemezsiniz tecrübe ile sabit

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı FATİH BALTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akort ayarı bozulur zamanla bu çok doğal bir durum. Dolayısı ile kontrol ettirmekte her daim fayda var. Herkes lastik değiştikten sonra diye yorumlamış ama ben cümlenizden "değişim esnasında yamukluk gördünüz" gibi anladım. Bu da herhalde balans makinesine takınca ortaya çıkmış olabilir diye mantık yürüttüm.

İşin özü yamuk jant düzeltiliyor ama 3-4mm ise akort olması daha muhtemel geldi bana. İstanbul için bildiğim biri var lazımsa özelden yazın iletişim bilgilerini atarım.

Enduroist Üye FATİH BALTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FATİH BALTA
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akort ayarı bozulur zamanla bu çok doğal bir durum. Dolayısı ile kontrol ettirmekte her daim fayda var. Herkes lastik değiştikten sonra diye yorumlamış ama ben cümlenizden "değişim esnasında yamukluk gördünüz" gibi anladım. Bu da herhalde balans makinesine takınca ortaya çıkmış olabilir diye mantık yürüttüm.

İşin özü yamuk jant düzeltiliyor ama 3-4mm ise akort olması daha muhtemel geldi bana. İstanbul için bildiğim biri var lazımsa özelden yazın iletişim bilgilerini atarım.
    özelden irtibat verebilirseniz sevinirim şehir dışına çıkınca ilgilenemedim konu ile

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu