Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Vidalı plakalar muayenden geçmiyor.

Bu gün Maslak motosiklet muayene istasyonuna gittim. Benden önceki maueyene yaptıran kişi gelip direk plakama baktı ve şimdide plakadaki vidaya takmışlar. Seninki de geçmez dedi ve dediği de oldu. Muayenem sorunsuz geçti hepsi tamam bir anda elime maueyene raporu olarak boydan boya kalın harflerle "Araç Trafiğe Açık Karayollarında Kullanılamaz" yazan bir rapor verdiler. Daha önce hiç almadığım bu rapor plakamdaki vidadan.

Hır gür çıkarmadan sordum bende nazikçe sorunca anlattı görevli. Senin motosikletinde hiç sorun yok, eskiden koltuk konusu vardı aracı ile ruhsatı hatalı işli olan. Onları ağır kusur saya saya temizledik dedi (ki ben bu konudan da takılmıştım). Şimdi de sıra plakaya geldi. Benim plakam 3 harf ve 2 rakamlı. ilk satırda harfler ve rakamlar var alt satırda sadece 2 rakam. Bu hali ile altta bayağı boşluk var. Ben motosikletler titreşimli aletler araba gibi değil vidalamazsak düşer bunlar diyince bana şu altta en köşeye vida atılabilir ama sen yine de yeni plakanı alınca hiç vidalamadan bana gel diyince konuyu anladım. Konu basit plakada vida olmayacak. Evet dostlar sizler önceden bilin benim gibi orada apışıp kalmayın.

NOT: Benim vidalarımın hiçbiri hiçbir yazı karakterine temas etmiyordu siz sormadan ben diyim. Özetle plakada vida olmayacak.

Tabii ki canııım ülkemde muayenede patlatıp adamın asabını bozmak yerine önceki muayenede hafif kusur versen bunu bir sonraki muayenende görmiyim desen bende geniş zamanda bunu rahat rahat çözerim desem olmaz mı? Olmaz işte. Yahu Karayollarında Kullanılamaz gibi ağır bir tabir nedir? Madem öyle oradan eve gitmeme nasıl izin veriyorsun??????

Bundan sonraki sürecime çok bakmadım. Yeni plaka için bana Eyüp'e Şoförler odasına gidip 15₺ ye yeni plaka bastıracaksın ve ardından 1 ay içinde tekrar muayene olacaksın dedi. Bakalım o da o kadar kolay olacak mı?

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Enver kutlu (03-10-2017),murat bağrışen (05-10-2017)