Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 118 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet Lastikleri

Merhabalar,

Sıkı bir Metzeler fanatiği olarak motosiklet lastikleri hakkındaki görüşlerimizi paylaşmak üzere bu başlığı açıyorum.

Çok fazla marka model değiştirmemiş olsam da;

xl700 transalp: Pirelli idi, modeli hatırlamıyorum, memnun kalmamıştım. ıslakta rezalet.
    xl700 translalp: metzeler tourance - bayılmıştım, harika asfalt ve yeterli toprak performansı. ıslakta çok iyi.
    r1150gsa: michelin anekee 2 - tam mutsuzluk / sonra nedense yenisini de bundan aldım, o da uymadı bana. ıslakta ortalama.
    r1200gsa (yağlı): metzeler tourance exp - çok eski lastikti, düzleşmişti, yorum yok.
    r1200gsa (yağlı): metzeler tourance next - 10 numara 5 yıldız asfalt lastiği... toprak iddiası yok ama hafif koşullarda iş görüyor. ıslakta iyi.
    r1200rt (yağlı): michelin pilotroad 4 - asfalt temizse çok iyi, toprak ı ıh, ıslak muhteşem.
    r1200gsa (sulu): michelin anekee 3 - hep bir tedirginlik hali, sevmedim...

şimdi yine metzeler tourance veya tourance next ile yanilemeyi planlıyorum.

buyrun siz de yazın...

2. ahmet korkmaz güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (05-10-2020),Çağın Sarılar (20-02-2019),KemalTurgut (03-03-2019),Osman Somuncu (03-03-2019),Serdar ZIMBA (20-02-2019),sinan karagöz (27-03-2019),SONAY YÜKSEL (20-02-2019)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

- Honda' nın 2016 AT üzerinde verdiği Dunlop lastikler bana hiç konforlu gelmemişti. Asfalta tutunamayacak hemen saracakmış hissi veriyordu (diğer kullanıcılardan duyduğum olumsuz yorumlar da psikolojik olarak etkilemiş olabilir), toprak ve ıslakta denemediğim için yorum yapamıyorum
    - Conti TKC 70 sonrasında huzura erdim. çok memnunum ve sonraki lastiğim de muhtemelen bu olacak
    - Tenere' de Metzeler Tourance vardı, lastikle ilgili bir memnuniyetsizliğim yoktu.
    - 650 GS' i hatırlamıyorum

4. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (20-02-2019)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Süper Tenere üzerindeki stok lastikleri bridgestone battle wing ikinci takımı kullanıyorum. Genel olarak ıslak idare eder. çok zorlamadım açıkçası. ama kuru asfalt ve toprakta iyi, değişim zamanı tekrar bundan alırmıyım esasen denemek istediğim Anlas Capra R var onu almak istiyorum.

1100 GS de ilk aldığımda üzerinde bitmiş bir çift metzeler tourance vardı. onu bridgestone ile değiştirmiştim. çok memnun kalmıştım. akabinde dunlop vardı bir ara hangi modeliydi pek hatırlamıyorum. en son Anlas Capra X vardı bir arkadaşım alacaktı motosikleti dişli lastikli alırım ben onu dedi. sonra vazgeçti lastikli hali bana kaldı. çok asfalt için konforlu gelmemişti. arazi denemedim.

KILIBIKRAYDIR

6. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (20-02-2019)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Bmw 1200 gs kullanırken taktığım Metzeler tourance next asfaltta sürerken motosiklet ile kayarak düştüğüm tek lastiktir(kuru zemin),O nedenle bende çok iyi hatırası yok.Next i kullanırken o zamnalar belki acemiliğin de verdiği heyecanla hep bir tedirginlik yaşardım.

Bmw 1200 adv (sulu) da micheline pilot road 4 (kısaca PR 4) kullandırm, Ahmet 'in dediği gibi yağmurda lastiğin tutuşu su tahliyesi mükemmeldi,çok yüksek süratlerde bile tedirgin olmadım,aynı şekilde kuru asfaltta da çok tatmin edici idi.Fakat dik asfalt rampada kalkarken çok hafif yerde mıcır bile olsa pati çektiğimi de bilirim,toz toprak pek sevmez di PR 4 hazretleri...

Şu an kullandığım metzeler tourance için kısaca şunu derim her işi yeterince yapan lastik...kuru,ıslak zemin tutuşu gayet yeterli,hafif arazide sizi üzmez ,yüksek süratlerde rahatsız edici bir titreşim olmaz...bence şu ana kadar kullandığım şehirli enduro tarzına en uygun lastik olur kendisi...

Son olarak bu yaz sadece toroslarda sert arazi macera turumuzda kullandığımız Anlas Capra X den bahsedeyim.Çırmaklı lastik olarak görevini layığıyla yerine getirdi çok kırıcı taş zeminlerde,toz toprak,mıcır vs her zeminin üstesinden geldi ve turun sonunda dişliler kopmadan hafif hasarlarla turu tamamladı(muhtemel 1-2 tur daha çıkartır)Fiyat performans olarak çırmaklı lastik alacak olanlara tavsiye ederim....

8. alper ozbas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (20-02-2019),Ali KORKMAZ (24-02-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu konu çok sansasyonel aynı lastik için mükemmel diyen de çıkacak berbat diyen de. Bundan eminim. İlk başlatan da ben olayım. Pirelli Scorpion Trail 2 genelde ne hikmetse çok beğenilen bir lastiktir ama ben hiç hazzetmiyorum. Soğukta ve özellikle kurudan ıslağa geçişte kayma eğilimi çok fazla.
    En beğendiğim lastik tkc70 oldu kullandıklarım arasında.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (20-02-2019),Ali KORKMAZ (24-02-2019)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu çok sansasyonel aynı lastik için mükemmel diyen de çıkacak berbat diyen de. Bundan eminim. İlk başlatan da ben olayım. Pirelli Scorpion Trail 2 genelde ne hikmetse çok beğenilen bir lastiktir ama ben hiç hazzetmiyorum. Soğukta ve özellikle kurudan ıslağa geçişte kayma eğilimi çok fazla.
    En beğendiğim lastik tkc70 oldu kullandıklarım arasında.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu kadar ayni dusunulebilir Pirelli Scorpion Trail 2 deb ben de hic memnun kalmadim. Tozly asfaltta kotu performansi var bence.
    Super Tenerede kullanmistim TKC70'i, cok memnundum. Ama simdi bir rakibi var. Bu sefer Metzeler Kardo Street deneyebiliri

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Vstrom da Metzeller Next kullandım, gayet memnundum.

1200gs de ilk aldığımda üstünde orijinal lastikleri vardı, memnun kalmadım virajlarda kaydırıyordu.

Anlaş Capra RD kullandım. Fena değildi, ancak Metzeller Next kadar memnun kalmadım. Bir set eskittikten sonra yeni tarihli Metzeller Next bulamayınca yine bu lastiği tercih ettim.

Kısmet olursa Metzeller Next’i 1200gs de test etmek istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Africanın üzerinde gelen stok lastik Dunlop Trailmax D610/F sert hamurlu, geç ısınan kuruda sıkıntı yaratmayan özellikle ısındıktan sonra tutuşu yerinde olan ama ıslak performansında da memnun kalmadığım bir lastik di, ama lastik konusu Edizin de söylediği gibi kullanıcısına göre tecrübe farklılığı yaratan bir konu örneğin Dunlopları Africa da 15bin yapan da var ilk 500 de değişen de ,ben de ilk Africam da 10bin de değişmiştim, Pirelli Scorpion MT90 a geçtiğim de işte bu demiştim,Dunloplarla tedirginlik yaşadığım hiç bir yol koşulun da beni üzmemişti ,fiyatları bir ara 2400 lere kadar tırmamıştı,şimdi biraz daha normale dönmüş,TKC 70 i de bu motor da çok beğeniyorlar henüz kullanmadığım için kıyaslama yapamam ama şu an kullandığım A.T. adv.sport da yaklaşık 7000 km oldu üzerin de yine Dunlop (ama hamuru ile oynanmış) kullanıyorum,yakın bir zaman da MT90 yada TKC70 e bu motor da geçmeyi düşünüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

19.02.2019 tarihinde KTM 1290 a Karoo Street MEtzeler lastik taktırdım Serkan Bayır la beraber. Görüntü hoş lastik V hız indekse sahip kullandıkça yorum yaparım.İncelemelerde başarılı görünüyor.
    Boş teneke çok ses çıkartır.

Enduroist Kadim Üye halil yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Yılmaz
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19.02.2019 tarihinde KTM 1290 a Karoo Street MEtzeler lastik taktırdım Serkan Bayır la beraber. Görüntü hoş lastik V hız indekse sahip kullandıkça yorum yaparım.İncelemelerde başarılı görünüyor.
    Gülerek kullan kardeşim, ben de merak ediyorum bu lastiği, yorumlarınızı bekliyorum.
    Yaşamak içîn çalışıyorsan, neden kendini çalışarak öldürüyorsun...

16. halil yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (21-02-2019)

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu