Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112 SonuncuSonuncu
101 den 110´e kadar. Toplam 118 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğin iki lastik de 70-30 asfalt-arazi oranlı. Sence yüzde 100 asfalt olan bir lastik kadar tutuşu olabilir mi? Tercih meselesi ama doğruya doğru. Arada asfalt dışına çıkıyoruz diye sevdiğimiz lastikler, asfaltta da çok fazla üzmüyor. Ama en iyi tutuşu istiyorsan o zaman asfalt lastiği takman lazım.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu biraz sapıyor gibi... mesele asfalt lastiği ile arazi lastiğinin asfalttaki performansının kıyası değil ki, karar verdiğin lastik seçiminde ki buna zaten motoruna ve kullanacağın yola göre karar veriyorsun, seçenekler içerisinde bir lastiği sadece uğultu yapıyor diye eleme eylemine değindim ben.

Örnek; 70/30 a karar verdin ve elinde üç seçenek var bunlardan en iyi yorum alan MT90 ama diğerlerinden sesli ,ben kriterde sese bakmak yerine diğer özelliklerine bakarım diyorum... Yoksa %100 asfalt lastiği ile %70 yol lastiğini kıyaslamıyorum,yanlış anlaşıldım sanırım.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu biraz sapıyor gibi... mesele asfalt lastiği ile arazi lastiğinin asfalttaki performansının kıyası değil ki, karar verdiğin lastik seçiminde ki buna zaten motoruna ve kullanacağın yola göre karar veriyorsun, seçenekler içerisinde bir lastiği sadece uğultu yapıyor diye eleme eylemine değindim ben.

Örnek; 70/30 a karar verdin ve elinde üç seçenek var bunlardan en iyi yorum alan MT90 ama diğerlerinden sesli ,ben kriterde sese bakmak yerine diğer özelliklerine bakarım diyorum... Yoksa %100 asfalt lastiği ile %70 yol lastiğini kıyaslamıyorum,yanlış anlaşıldım sanırım.
    Ok şimdi oldu. İlk mesajında ses değil tutuş önemli demiştin. İki benzer özellikli lastik arasındaki seçimde ses kriter değil dersen kişiye özel bir tercih olur kabul ederim. Diğer türlü forumu okuyan ve birşeyler öğrenmek isteyen kişileri yanlışa yönlendirmekten çekinirim.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Ok şimdi oldu. İlk mesajında ses değil tutuş önemli demiştin.
    Evet yine diyorum, [aynı grup içerisin de ] sadece bu iki kavramı alırsan söylediğimin arkasındayım : )

İki benzer özellikli lastik arasındaki seçimde ses kriter değil dersen kişiye özel bir tercih olur kabul ederim.
    Evet, bunu da ilk mesajımda kişisel zevk meselesi diye yazmıştım zaten.

Diğer türlü forumu okuyan ve bir şeyler öğrenmek isteyen kişileri yanlışa yönlendirmekten çekinirim.
    Bunu bende istemem ama mevzuyu %100 asfalt lastiğin yol tutuşu ile %70 asfalt lastiğin tutuşu kıyasına ben getirmedim.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Üye oguz.aktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz Yaşar Aktan
    Motosiklet
    XTZ660 Ténéré (1997)
    Marka
    Yamaha

Lastik konusunun "vurdukça tozayan" bir niteliği olduğunu bilmekle beraber; yol arkadaşımın arayışını kolaylaştırmak, gelecekteki tercihlerimi şekillendirmek açısından sorayım:
    Honda XRV750 Africa Twin, Yamaha XTZ660 Tenere (ya da 200+ kg adventure touring / dual sport herhangi bir motosiklet) için; asfaltta "limitleri zorlamayan, makul sürüşte" viraj ya da frenleme endişesi yaşatmayacak, hafif arazi, mıcır, stabilizede üzmeyecek, şu anda Türkiye piyasasında mevcut lastiklerden hangisini tavsiye edersiniz? Ben bir önceki lastiğim Mitas E-07'den de, asfalta daha fazla ağırlık vermeye başlamam nedeniyle tercih ettiğim Anlas Capra-R'den de memnunum ama daha iyi seçenekler vardır mutlaka. Ses konusunu da "neye göre, kime göre?" diye değerlendirmek gerek. Sözünü ettiğim her iki lastikte de sesle ilgili bir sorunum olmadı. Mitas, Anlas'tan daha çok ses çıkarıyordu ama hiç sesten rahatsızlık duyduğumu hatırlamıyorum.

Enduroist Üye Mustafa Özdemir 11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa ÖZDEMİR
    Motosiklet
    Tiger 800XCA
    Marka
    Triumph

n11 den aldım.. biri 2019 sonu, biri 2020 4. aydı sanırım.. çok eski olmayınca aldım.. kullanan arkadaşlar çok övüyorlardı.. övdükleri kadar varmış ben memnunum

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Mustafa Özdemir 11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    n11 den aldım.. biri 2019 sonu, biri 2020 4. aydı sanırım.. çok eski olmayınca aldım.. kullanan arkadaşlar çok övüyorlardı.. övdükleri kadar varmış ben memnunum
    Heidenau aldın sanirim hayirlu olsun ben alacağım aman yoktu senin bulabilme e sevindim guzel gezilerde kullanman dilegiile

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mustafa Özdemir 11 (12-10-2020)

Enduroist Üye Mehmet Tolga AKALIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Africa Twin, Ramzey 200 cross
    Marka
    Honda

Alıntı Mehmet Tolga AKALIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam ; bugün karoo street almak için bayi ile görüşme yaptım . Bayi karoo streetler için uğultu şikayeti aldıklarını söyledi. Scot K 60 ları değiştirmem lazım . Kullanıcı arkadaşlar var mı? Uğultu sorunu yaşanıyor mu?
    Arkadaşlar karoo streetleri bu hafta sonu 100 km lik asfalt stablize ince mıcır ağır taşlık ve orman toprak yoldan ibaret bir parkurda kısmen deneme imkanı buldum. 150-160 km de yokladım merak ettiğim uğultu sorununu yaşamadım . Hatta vibrasyon azaldığı için çok daha konforlu bir asfalt sürüşü yaşadım ... Diğer arazi koşullarında iki kişi olmama ve kısmen zorlamama karşılık bir sorun yaşamadım. Sürüş devam ettikçe lastiğe güvenim arttı İlk izlenim itibarı ile oldukça olumlu buldum...

9. Mehmet Tolga AKALIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (09-11-2020)

Enduroist Üye İsmail ASLANHANI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İSMAİL
    Marka
    Aprillia

Uğultuyu 110-120 km aralığında yapıyor zaten, diğer hız aralığında uğultu yok, ugultu geldiği anda süratinizin 110-120 olduğunu anlıyosunuz, o kadar net

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Hıdır Şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hıdır Şahin
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Merhabalar, şuan kullanmakta olduğum Michelin anakee 3 lastiklerin ömrü bitmek üzere ve yeni bir lastik arayışı içerisindeyim. Daha önce Pirelli scorpion trail II kullandım. Stabilize yol ve arazi performansi dışında çok memnun kaldım. Anakee 3 çok fazla uğultu yapıyor ve ıslak performansı güven vermiyor. Hem biraz daha arazi odaklı hem de farklı bir lastik denemek amacıyla, scorpion rally str'ye şans vermek istiyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir ? Trail II ve rally str arasında kalsaydınız, hangisini tercih ederdiniz?

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Alıntı Hıdır Şahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, şuan kullanmakta olduğum Michelin anakee 3 lastiklerin ömrü bitmek üzere ve yeni bir lastik arayışı içerisindeyim. Daha önce Pirelli scorpion trail II kullandım. Stabilize yol ve arazi performansi dışında çok memnun kaldım. Anakee 3 çok fazla uğultu yapıyor ve ıslak performansı güven vermiyor. Hem biraz daha arazi odaklı hem de farklı bir lastik denemek amacıyla, scorpion rally str'ye şans vermek istiyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir ? Trail II ve rally str arasında kalsaydınız, hangisini tercih ederdiniz?
    STR ıslakta bırakabiliyor...Ben olsam Trail 2 den şaşmazdım.. Toprak performansı kötü değil.. GS'in ideal lastiği gibi geliyor bana..
    Karoo 3 ve Karoo street de diğer alternatifler..
    Her lastiğin güçlü ve zayıf olduğu bir konu var...Sürüş stilinize göre karar vermek lazım..
    Mesela Dolomitler gibi bir rota için tek tercihim Roadtec 01 olurdu.. Alternatifi Pilot Road 5...
    Doğu Karadeniz yaylaları için STR, TKC 80, Karoo 3 olurdu..
    Genel kullanım için scorpion veya Tourance olur..

Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112 SonuncuSonuncu