Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789101112 SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 118 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla yaziyoruz konuşuyoruz da Türkiye de motorsiklet lastiği konusunda ne istediğinin pek bir önemi yok neyi alabileceğinin önemi var

Continental ana satıcısı lapaş i aradim anlas lastiğe hoşgeldiniz diyor...

Aradığım her continental satan bayide distribütör artik yeni lastik getirmiyor diyor...
    ....

Fazla söze gerek yok Bora'cım...

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bora dediğin gibi malesef her lastik bulunmuyor bulunsa da uretim tarihi itibari ile ya bayatlamış oluyor yada bayatlamaya yakın ondan ne bulursak onu takıyoruz bende heidenau almak istiyorum ama tarih olarak yenisini bulamıyorum almanyadan fabrikasından almayı deniyeceğim bu sene

birde janta uydumu abi 130 jant 140 ise 130 lastik formu bozmuş olabilir mi ?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İsmail Heidenauya çok benzeyen mitas e7 var benimde çok aklımı çeldi ama böyle kare dişli bir lastik denemek istediğim için almadım bir bak istersen

https://www.youtube.com/watch?v=YnEcI3F_pqE

Bizim Africa Hakanda Denemek istiyor hatta videoyuda o paylaşmıştı bende ondan öğrendiğimi sana satmış olayım

bu arada genişlik olduğu için sıkıntı yaratmaz biraz daha ince olur yol tutuşunda biraz azalma olur ama arazide faydasını bile görürsün diyip beni kandırdılar
    BEnde yuttum
    Konu Bora Karayel tarafından (13-05-2019 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla söze gerek yok Bora'cım...

iyi taktik valla hepsinin distribütörlüğünü al getirme sonra kendin üret sat...

Tamam Güzel lastik üretiyosun da tüketicinin deneme hakkını elinden almakta ne... ( Umarım başka bir sıkıntıdan dolayı getiremiyorlardır da yanılıyorumdur)
    Good Things Come To Those Who Wait

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Bugün, 3 takım Tourance siparişi verdik. Fiyat/performans en iyi o gözüküyor. Motorlar, GS-GSA-1290

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem vallahi şu an CAPRA-R kullanıyorum harika değil ama fiyatına göre bu kadar olur. TKC70 asfaltta harika bir lastikti, ben Africa’da, Ediz KTM 1190’da, Emir Süper Tenerede, Uğur abi GS ADV de kullandı hepimiz gerçekten çok memnun kaldık. Yağmur performansı da harika bir lastiktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Yağmurda, bol virajlı yollarda bir kere olsun tedirgin etmedi. R'la devam mı etsem, arazi ile işim olmadığı için RD mi denesem, kararsızım.(Olmadığı, olmayacağı anlamına gelmiyor (hafif de olsa) )
    Cadde lastiği üretirken, ülkemin güzide caddeye benzemeyen caddelerini ne kadar dikkate aldıklarından emin olamıyorum.
    Malûm zift dökülmüş mıcır üzerinde geziyoruz.

Murphy says: Anything can go wrong will go wrong
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

6. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (13-05-2019)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail Heidenauya çok benzeyen mitas e7 var benimde çok aklımı çeldi ama böyle kare dişli bir lastik denemek istediğim için almadım bir bak istersen

https://www.youtube.com/watch?v=YnEcI3F_pqE

Bizim Africa Hakanda Denemek istiyor hatta videoyuda o paylaşmıştı bende ondan öğrendiğimi sana satmış olayım

bu arada genişlik olduğu için sıkıntı yaratmaz biraz daha ince olur yol tutuşunda biraz azalma olur ama arazide faydasını bile görürsün diyip beni kandırdılar
    BEnde yuttum
    abi mitasi bende denemek istiyorum ama bazı kullananlar çok kötü konuşuyorlar miyar için bende çekimser kalıyorum onun için africa hakan denerse ondan sonra değerlendiririm bende bedavadan tecrübe olur

ebat değişikliği için genelde aynı şeyler denir ama şunu atlıyorlar janta uygun olmayan lastik formu bozar örneğin jant 140 taban için yapılmış sen ona 200 taktın (o kadar fark olmaz da neyse) lastiğin janta basan yüzeyi içerde kalacağından lastiğin üst kısmı yani yola tutunan kısmı uckenimsi bir hal alır buda sürtünme yüzeyini azaltır bilinenin aksine vede lastiğin ortasının çok çabuk aşınıp bitmesine yol açar tam tersinde ise yani jant 200 sen taktın 140 janta gelen kısım çok açık kalacağından olması gereken Ust kıvrım kare ye doğru gider buda bilinenin aksine sürtünmeyi azaltır fakat viraj kabiliyetini yok eder motorun. ha 1cm çok fark etmez belki ama nacizane tavsiyem jant a uygun lastik ebatı almak gerek

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Aynı ağarlıkta aynı marka ve model hatta aynı renkte iki motoru dün capra-r ve capra-rd ile deneme şansım oldu.
    İzlenimlerim şöyle.

Komfor ve titreşim- Algılanabilecek bir fark yok. Desenden kaynaklı mutlaka bi fark vardır ama algılanabilecek düzeyde değil.
    Yol tutuşu - R serisinin zaten iyi bir asfalt yol tutuşu vardı. RD sanırım biraz daha iyi. R serisinde geç devreye giren ABS Rd serisinde neredeyse devreye girmiyor. Olduğun yerde yapışıyosun. RD ıslak zeminde kaymadı. Kaysın hafif arkayı bıraksın diye epey de bir zorladım ama bırakmadı. Fren ve gaz açarak ıslakda kaysın diye yaptığım tüm girişimler başarısız oldu. Bırakmıyor yolu.
    Aralarında ne fark var- RD yol tutuşu ve ıslak zemin tutuşu R dan daha iyi sanırım. Daha yumuşak ve dolayısıyle ömrü daha kısa.
    Titreşim ve komfor olarak hiçbir fark algılamadım. Anlaş’ın kendi sayfasında yaptığı analizde de en büyük fark off road ve ıslak zemin di sanırım.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Selamlar,
    Karoo Street deneyen varmıdır içimizde? MT90 cıyım ama karoo biraz daha araziye meyilli diye duydum.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Üye İskender Gönül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İskender Gönül
    Motosiklet
    crf 1100 adv
    Marka
    Honda

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün, 3 takım Tourance siparişi verdik. Fiyat/performans en iyi o gözüküyor. Motorlar, GS-GSA-1290
    Emir selamlar
    Bu modeli mi aldınız.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enver ben alternatif olarak ,Pirelli Scorpion Rally Str düşünüyorum,alıp memnun kalan arkadaşlar var ,bir incele derim.

Pirelli Scorpion Rally Str
    Karadeniz turu öncesi MT90 mı Rally STR derken , STR de karar kıldım bir deneyelim dedim,kuruda,ıslakta,asfaltta,virajda,arazide sıkıntı yaratmadı bir tek ıslak toprak zemin ve çamurda ki performasını sevmedim, turda ki diğer motorların lastiğine göre aynı zemin de tutuş çok daha azdı, bunu da aykırı olan desenlere bağladık, enine yarıklı desende ,yarıkların arası çok çabuk çamur doluyor ve tutuş azalıyordu. Artı olarak , yuvarlak deseni nedeniyle Africa gibi 21' lik tekeri kontra verdiğiniz an çok çabuk yan yanağa alması,yani stock lastik biraz sert ve köşelidir,bunda kontra verdiğiniz an motor çok daha kolay virajlar da yattı. İlerleyen dönem de orta ne zaman düzleşir tekrar mesajı güncellerim.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

12. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (25-07-2019)

Sayfa 8 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789101112 SonuncuSonuncu