Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Standart Moğolistan'a gidiyorum ;)

Merhaba sevgili forum ahalisi. Kışın yavaş yavaş sonlarına gelmemizden mütevellit boş zamanlarımda haritayı kurcalayıp duruyorum. bu sene de nereye gideyim diye düşünürken yine Orta Asya'ya gitmeye karar verdim. Sakarya çıkışlı, İran, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Moğolistan yapıp Rusya üzerinden geri dönüşlü bir rota hazırladım. Rotamın Afganistan tarafı biraz riskli de olsa yine de beni heyecanlandıran bir ülke (bunları yazarken bile heyecanlanıyorum.)

Bu taraflara neden gidiyorsun diyenlere ithafen; bu taraflar hem bize yakın, hem de bizi seven ülkeler. Bu taraflarda Türk olmak gerçekten mutluluk verici bir şey. Tük'üm dediğimizde çoğu kapılar açılıyor. Bir artısı da her şeyin ekonomik olması. Geçen turumda 15,000 km.de 775 LT yakıt yaktım. Türkiye dahl toplamda 3000 TL gibi yakıta para verdim. Diğer şeyler de ucuz olduğundan bütçemi sarsmayacak bir yolculuk olacak bu.

Hedefim Orhun Abidelerini görüp ata yurdumuzda vakite geçirmek. Bu yazıyı biraz erken yazmış olabilirim ama bu tür yolculuklarda rota çok önemli. Şimdiden önemli yerleri haritada işaretleyip, arşive atıyorum. Bazen 10 km. yakınınızdaki yerleri bile kaçırabiliyoruz.

Sizlerden ricam, bu tarafları gezmiş olanlar, o tarafları tanıyanlar, ya da bir gün şuraya da gideceğim dediğiniz ilginç yerler, abideler, hanlar, hamamlar, camiler...... vb. ilginç yerleri mekanları tavsiye ederseniz sevinirim. Esen kalınız efenim ;)

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (25-02-2019),alper ozbas (25-02-2019),Bora Karayel (25-02-2019),Çağın Sarılar (24-02-2019),Mustafa Özdemir 11 (09-05-2019),Osman Somuncu (27-02-2019),Serdar ZIMBA (25-02-2019),SONAY YÜKSEL (25-02-2019),yılmaz yılmaz (26-02-2019)