Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789
81 den 87´e kadar. Toplam 87 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Müthiş gezi olmuş,çok heyecan verici,harika anılar !

2. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (15-03-2019)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Goproda alttaki aparat ile açı ayarlanıyor ayakta bile motor ekranı çıkıyor.Sony de bu açı ayarlanmıyor mu aparat yok mu?
    Abi go pro da mandallı bir aparat var gopro aparatlarını sony kamerada kullanabiliyorsunuz. Sorun tam anlaşılmadı sanırım.

1- 1200GS'in ön konsolu uzakta kaldığı için kamera dikeyde otururken göstergeyi rahat alıyor.
    2- Sony kameranın dikey tarama alanı GoPro'dan dar. Bununla ilgili teknik döküman arayın bulamazsınız. Ben yıllar önce ilk snowboard çekimlerinde fark etmiştim bunu. Her ikiside yatayda 120 derece diyor da ya dikeyde ? Sony dikeyde dar.
    3- Sony kendisi de bir tilt üretti ben aldım siz almayın sakın. GoPro gibi mandallı değil. Kamerayı fazla yükseltiyor bu durumda da ileriyi görmek yerine konsolu üstten çekene daha kötü bir hale geliyor.
    4- Son olarak benim gördüğüm esas sorun. Abi ayakta sürerken kameranın çekmesi zor. Beni biliyorsun 2 dakka oturursam 20 dakka ayaktayım. Şimdi hem otururken hem ayakta çekim açısını kurtarmanın bir yolu yok. Kaskta çeneye bile taksam olmuyor. Sonuç olarak ben pes ettim bu işten.
    PS: Bir ara motosiklet koruma demirine bile bağladım Serkan abinin verdiği aparatla (abi hala bende aparatın ) bence en güzeli de o olacaktı ama motor devri artınca görüntüyü imaj stabilizatörü düzeltemiyor artık.

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4- Son olarak benim gördüğüm esas sorun. Abi ayakta sürerken kameranın çekmesi zor. Beni biliyorsun 2 dakka oturursam 20 dakka ayaktayım. Şimdi hem otururken hem ayakta çekim açısını kurtarmanın bir yolu yok. Kaskta çeneye bile taksam olmuyor. Sonuç olarak ben pes ettim bu işten.
    Oran olarak bakınca; çoğunluk ayakta sürüşler için omuz veya göğüs askıları düşünülebilir belki. ( o da olmadı go pro )

Murphy says: Anything can go wrong will go wrong
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Ahmet Öztekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oran olarak bakınca; çoğunluk ayakta sürüşler için omuz veya göğüs askıları düşünülebilir belki. ( o da olmadı go pro )

Murphy says: Anything can go wrong will go wrong
    Olmuyor maalesef. Şöyle ki. Ayakta sürerken vucudunuz saabit değil. Motosikletten bağımsız bir şekilde öne arkaya sağa sola hareket halinde. Bunadna ötürü düzgün bir çekim açısı hiç çıkmıyor. Denedim çünkü. Kaska taktığımızda aslında ufak da olsa tavuk başı gibi baktığımız yerde görüntüyü sabitliyoruz ama vucudumuz bunu yapmıyor.

En ideali belki de bazı gezginlerde gördüğüm gibi motosikletin arkasındaki yan çanta üstüne takmak yada buna benzer bir şeyler yapmak olabilir.

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Takılı olduğu durumda, yan çantalar değişik bir açı da vereceği için keyifli olabilir.
    Yazışmalardan, bana en güzel çözüm yine gopro gibi geldi. Dikey açı konusunun çok problem olacağını sanmıyorum, yeterli olur gibime geliyor.

Görüntü sabitleme (hypersmooth) da oldukça başarılı.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Yahu güzel gezmişiz,yine tekrarlasak mı acep
    Hadi maceraperestler keyifli ve yapılabilir bir toros turu isteyenler ön istekleri alalım kimler niyetlenir bir görelim....

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu güzel gezmişiz,yine tekrarlasak mı acep
    Hadi maceraperestler keyifli ve yapılabilir bir toros turu isteyenler ön istekleri alalım kimler niyetlenir bir görelim....
    Ya ben bu başlığı okudum ama niye yorum yazmamışım diye düşünürken , tarih itibarı ile birbuçuk aylık şehir dışında ki projeme denk geldiğini hatırladım,yoğun tempoda fırsat bulamamıştım ,öncelikle iyi gezmişsiniz,güzel gezmişsiniz vallahi, yolu endurodan geçen herkesin imrenerek izleyeceği videolar ve mükemmel bir rapor olmuş Alpercim,eline sağlık.
    Katılım sağlayan tüm dostlara da selam olsun buradan,Keyifli,adrenalini yüksek,tecrübe dolu bir tur, Enduroist olmanın hakkını vermişsniz.

Çağrını aldım, yeni tura adımı yaz lütfen
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789