Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 87 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Gerçekten takdir edilesi bir gezi olmuş ayrıca emek verip rapor düzenlemek de Harika.
    Videoları izlediğimde en ürperten şey ki ben de yaşadım, ağır ve büyük boy endurolarda yüklüysen yere tutunmayıp çekip gidiyor, frene basmadan bir cesaret bitirmek gerekiyor, yoksa bacaklar ve kollar diremiyor, vallaha o uçurum kenarlarında ve düşmelerde kalbim çıktı yerinden.
    Tüm zorluklara rağmen geçilmez denen TAŞDURMAZ’ı da Enduroist farkıyla geçtiniz ya, helal olsun size. 20 saniyede düşmek de efsaneydi.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (09-03-2019),Bora Karayel (10-03-2019)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Alper eline-kalemine sağlık. Tekrar gitmiş gibi oldum ben de.
    Bu tur benim ilk arazi tecrübelerim oldu desem yeridir. Asfalttan gitmek üzere yola çıkmıştım aslında. Ne lastiğim uygundu (Anlas Capra RD) ne de yüküm (58 litre alüminyum arka çanta). Yine de gaza gelip tamamında olmasa da kısmen arazide sürdüm.
    Çok eğlendiğimiz bir turdu. Daha nice turlar yaparız inşallah.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (11-03-2019)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ne güzel gezmişsiniz imrendim valla bu toprak ve kamp işine bir türlü giremedim bu saatten sonrada girmem herhalde ama denk gelirse bir asfalt gezide beraber sürmek çok isterim teşekkürler paylaşım için .
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

6. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (11-03-2019)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Toros videolarında kendi çekimlerimi,Hakanın çekimlerini ve çok az da turun başına katılan Berkay ın çekimlerini kullandım.Benim çekimlerim gopro ,Hakan ınkiler sony ..Ben motosiklet çekimlerinde yol ile beraber motorun ön kısmının görünmesini tercih ediyorum Hakanın çekimlerinde çoğunlukla açık alan gözüküyor...Sizlerin tercihini bu konuda ilerki çekimlerde kullanmak için öğrenmek isterim.

Motosiklet yol videolarında motor gözüksün mü yoksa sadece yolu mu çekelim ?

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toros videolarında kendi çekimlerimi,Hakanın çekimlerini ve çok az da turun başına katılan Berkay ın çekimlerini kullandım.Benim çekimlerim gopro ,Hakan ınkiler sony ..Ben motosiklet çekimlerinde yol ile beraber motorun ön kısmının görünmesini tercih ediyorum Hakanın çekimlerinde çoğunlukla açık alan gözüküyor...Sizlerin tercihini bu konuda ilerki çekimlerde kullanmak için öğrenmek isterim.

Motosiklet yol videolarında motor gözüksün mü yoksa sadece yolu mu çekelim ?
    Ben en cok önündeki motorsikletin çekildiği videolari seviyorum ) Bunda da arkadaki motorun kadraji görünmez ise tadindan yenmez oluyor...

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

9. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (13-03-2019)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bence çekimde motosiklet gözüksün geniş bir çekim olsun sadece yol çekilince arka plandaki zorluklar ve yol mücadelesi gözükmez, özellikle yol dışı kullanımda o macerayı yansıtabilmek için daha geniş ve daha geriden bir kadrajla çekimlerin yapılması taraftarıyım. video sürelerinin de genelde 2-3 dk ile bitirilmesi taraftarıyım. Benim ilk video denemelerim 10-15 dk civarıydı. Hala iki 3 dakikaya düşürebilmiş değilim ama hep öyle olmasını ümid ediyorum
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

11. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (13-03-2019),alper ozbas (13-03-2019)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

İzlerken ya kaskın kenarını, ya da motorun bir bölümünü görmeyi tercih ediyorum. Çekerken de bu şekilde olmasına gayret ediyorum.

Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

13. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (13-03-2019)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ben bir düzeltme yapayım. Bende çekimlerde gökyüzü çıksın sevmiyorum ama kasktaki konumu sadece buna izin veriyor. İzlerken ben bile eee ne olmuş hayalet gibi süzülüyor diyorum da gidonu görseniz motoru görseniz işin rengi anlaşılır. Dolayısı ile benim çekimlerim bence güzel değil gidon gözükmeli ama genelde de ayakta sürdüğüm için bunun yaşanılması çok zor. Benim de izlerken en sevdiğim çekimler önüme bir motosiklet alıp onunla yaptığım çekimler. Bu durumda da adamı asla tam arkasından izlememeniz hep yan açıyı kullanmanız gerkeiyor ki bu da ciddi sürüş tecrübesi gerektiriyor. Çünkü risk almak zorunda kalıyorsunuz. Yapmayın daha iyi.

Yalnız bana da ayakta sürerken gidon çekecek bir çözüm lazım. Bir ara göğsüme taktım kamerayı ama bu seferde açı sorunu oldu. Yani ayakta sürerken sürekli hareket halindeyim arazide sabit durmuyorum bundan sebep kadraj hep kayıyor. Yani çözemedim bu kısmı bende bir türlü.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper eline-kalemine sağlık. Tekrar gitmiş gibi oldum ben de.
    Bu tur benim ilk arazi tecrübelerim oldu desem yeridir. Asfalttan gitmek üzere yola çıkmıştım aslında. Ne lastiğim uygundu (Anlas Capra RD) ne de yüküm (58 litre alüminyum arka çanta). Yine de gaza gelip tamamında olmasa da kısmen arazide sürdüm.
    Çok eğlendiğimiz bir turdu. Daha nice turlar yaparız inşallah.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Arzide ilk kez sürmek bir kenara gittiğimiz yol çıkışta bir nebze kolay olsa da inişte zordu. Şimdi ilk arazi sürüşü, kapanmayan bir ABS bakın bu önemli arka fren var ile yok demek bu birleşince cidden zordur. Ama motosiklet hakimiyetin o kadar muazzamki üstadım inanılmaz hakimdin. Hani arazide sürmenin belli temelleri var asfaltta sürmeninde. İlk kez asfalt sürüşü duruşu ile bu denli dengeli bir sürüş gördüm sayende. Yani işin özü dengen, tecrüben, yeteneğin yerinde olunca çoğu sorun aşılabiliyor. Seninle arazide sürmek bu sebeple ayrı bir zevkti.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir düzeltme yapayım. Bende çekimlerde gökyüzü çıksın sevmiyorum ama kasktaki konumu sadece buna izin veriyor. İzlerken ben bile eee ne olmuş hayalet gibi süzülüyor diyorum da gidonu görseniz motoru görseniz işin rengi anlaşılır. Dolayısı ile benim çekimlerim bence güzel değil gidon gözükmeli ama genelde de ayakta sürdüğüm için bunun yaşanılması çok zor. Benim de izlerken en sevdiğim çekimler önüme bir motosiklet alıp onunla yaptığım çekimler. Bu durumda da adamı asla tam arkasından izlememeniz hep yan açıyı kullanmanız gerkeiyor ki bu da ciddi sürüş tecrübesi gerektiriyor. Çünkü risk almak zorunda kalıyorsunuz. Yapmayın daha iyi.

Yalnız bana da ayakta sürerken gidon çekecek bir çözüm lazım. Bir ara göğsüme taktım kamerayı ama bu seferde açı sorunu oldu. Yani ayakta sürerken sürekli hareket halindeyim arazide sabit durmuyorum bundan sebep kadraj hep kayıyor. Yani çözemedim bu kısmı bende bir türlü.
    Hakan Goproda alttaki aparat ile açı ayarlanıyor ayakta bile motor ekranı çıkıyor.Sony de bu açı ayarlanmıyor mu aparat yok mu?

Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu