Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 58 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Lastik değiştirme zamanı geldi sanırım

Enduroist Üye Levent Topcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Topcu
    Motosiklet
    g650 xc
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar merhabalar,
    Bu haftasonu (4-5 Mayıs), rotayı sürmeyi planlıyorum.
    Eklenmek isteyenlerle haberleşelim.
    Rota hemen hemen hazırdı zaten ama bazı ekleme ve çıkarmalar yapıyorum, bu akşam filan biter sanırım. 1-2 gün içinde detayları da yazarım.

Yunanistan'dan İstanbul'a araziden gelmek isteyenler için bu haftasonu o haftasonu

3. Levent Topcu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

HakanVelioglu (29-04-2019),Serdar ZIMBA (29-04-2019)

Enduroist Üye Mehmet Umut Bükrücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Umut Bükrücü
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik değiştirme zamanı geldi sanırım
    2- Mehmet Umut BÜKRÜCÜ : )

Enduroist Üye öner güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Ben katılmayı çok isterim ama büyük enduro ve yol lastikleriyle bu parkuru tamamlayamayız çok düşer kalkarız galiba size şimdiden iyi eğlenceler

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

levent abi yunandan mı gelicez evraksal işlemlere başlıyalım mı? dun yapılan kamptan sonra sayımız az olur ama her halukar da allah kaza bela vermezse

1- ismail gür

2- Mehmet Umut BÜKRÜCÜ

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Levent Topcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,
    Bu haftasonu (4-5 Mayıs), rotayı sürmeyi planlıyorum.
    Eklenmek isteyenlerle haberleşelim.
    Rota hemen hemen hazırdı zaten ama bazı ekleme ve çıkarmalar yapıyorum, bu akşam filan biter sanırım. 1-2 gün içinde detayları da yazarım.

Yunanistan'dan İstanbul'a araziden gelmek isteyenler için bu haftasonu o haftasonu
    Selam Levent, biraz daha detay paylasabilirmisin? Tam nerden ve ne zaman basliyor?

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

gün- sağlık uyduğu sürece varım..Yaz geziye vur araziye

Enduroist Üye Levent Topcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Levent Topcu
    Motosiklet
    g650 xc
    Marka
    Bmw

Selamlar tekrar,
    Rota hazırlığını biraz önce bitirdim. İzleyeceğimiz yol şöyle olacak:
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  4-5Mayis rota.png
Görüntüleme: 44
Büyüklüğü:  951.9 KB (Kilobyte)

Bu yolun uzunluğu Yunan sınırından Karacaköy'e kadar 470km. Karacaköy'den İstanbul'a dönüş için de tamamen asfalt olan 90km'lik bir yol sürmek gerekiyor. Yani kabaca toplam 570km. Tabii bir de Yunan sınırına ulaşmak gerekiyor. Benim planım Cuma akşamı yola çıkmak ve gece Keşan'da kalmak. Benim ailem orada rahatım ancak ekip olarak kamp yapalım dersek uygun yer ayarlarım hep beraber çadır atarız. Çevrede oteller vs de mevcut.

Asfalt dağılımını dikkate alınca, basit bir hesapla günde ilk gün yaklaşık 250km, ikinci gün de 320km sürmemiz gerekli. Normal şartlarda bu mesafeler sorun değil ancak arazide yavaş gideceğimizden kolay olmayacaktır. Sabah çok erken başlayarak, gün içinde disiplin içinde sürersek yapabiliriz.
    Cumartesi sabah gün doğarken Yunan sınırından teker döner. Öğleden sonra Yenimuhacir'e varırız. 1 saat kadar yemek ve çay molası ve akşamı bulana kadar tekrar sürüş. Yetişirsek Ucmakdere dağları zirvesinde kamp. Yetişemezsek artık nereye patlarsak.
    Pazar sabah yine erken çıkış ve hava kararmaya yakın Karacaköy'e varış. Öğlen yemeği Çorlu civarında biryerde yiyebiliriz. Karacaköy'den sonra eve dönüş (Sariyer 90km).

Rotanın tamamını yapmak ciddi efor isteyecektir. Gün içinde saat başı çok kısa molalar vererek girmemiz gerekebilir. Çiş, sigara, atıştırma, foto çekme vs hepsi toplam 5dk. Yorulmak normal, pes diyen istediği noktadan asfalta bağlanıp izi bırakır sanırım. Sorun olmaz.

Rota üzerinde yer yer gevşek zeminler, dik çıkışlar/inişler, çamur geçişleri, kanallı yollar, kumlu yollar ve dere geçişleri var. Bu nedenle, kimseye cennetten gül bahçesi sözü vermiyorum. Geçen yıl tek başıma sorunsuz geçtiğim yollar çoğu. Ancak herkesin arazideki deneyimi ve motorunun durumu farklıdır, bu nedenle temkinli konuşmayı ve şimdiden uyarmayı uygun görüyorum. Ayrıca, yeni eklediğim bazı kısımlar var, yolun durumunu oraya gidince beraber göreceğiz.. Her koşulda gerçek arazi lastiği olmadan (en az Capra-X ve dengi) niyetlenmemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sonuçta, sıkı macera olacak. Trakya'nın pek bilinmeyen yüzünü tanıyacağız, belki de bazı yollardan geçen ilk motorlar olacağız...

"Kesin gelecek olanlara" izi gönderebilirim. Aramızda geçici bir wtsapp grubu yaparız. Bana yazabilirsiniz: 05301515123

Hadi sezon açılsın =)
    Konu Levent Topcu tarafından (30-04-2019 Saat 02:04 ) değiştirilmiştir.

10. Levent Topcu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (30-04-2019),Ercan Çelen (30-04-2019),halil yılmaz (30-04-2019),İbrahim Cihan Özyurt (30-04-2019),mustafa gologlu (30-04-2019),SONAY YÜKSEL (30-04-2019)

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Selamlar tekrar,

Bu yolun uzunluğu Yunan sınırından Karacaköy'e kadar 470km. Karacaköy'den İstanbul'a dönüş için de tamamen asfalt olan 90km'lik bir yol sürmek gerekiyor. Yani kabaca toplam 570km. Tabii bir de Yunan sınırına ulaşmak gerekiyor. Benim planım Cuma akşamı yola çıkmak ve gece Keşan'da kalmak. Benim ailem orada rahatım ancak ekip olarak kamp yapalım dersek uygun yer ayarlarım hep beraber çadır atarız. Çevrede oteller vs de mevcut.

Asfalt dağılımını dikkate alınca, basit bir hesapla günde ilk gün yaklaşık 250km, ikinci gün de 320km sürmemiz gerekli. Normal şartlarda bu mesafeler sorun değil ancak arazide yavaş gideceğimizden kolay olmayacaktır. Sabah çok erken başlayarak, gün içinde disiplin içinde sürersek yapabiliriz.
    Cumartesi sabah gün doğarken Yunan sınırından teker döner. Öğleden sonra Yenimuhacir'e varırız. 1 saat kadar yemek ve çay molası ve akşamı bulana kadar tekrar sürüş. Yetişirsek Ucmakdere dağları zirvesinde kamp. Yetişemezsek artık nereye patlarsak.
    Pazar sabah yine erken çıkış ve hava kararmaya yakın Karacaköy'e varış. Öğlen yemeği Çorlu civarında biryerde yiyebiliriz. Karacaköy'den sonra eve dönüş (Sariyer 90km).

Rotanın tamamını yapmak ciddi efor isteyecektir. Gün içinde saat başı çok kısa molalar vererek girmemiz gerekebilir. Çiş, sigara, atıştırma, foto çekme vs hepsi toplam 5dk. Yorulmak normal, pes diyen istediği noktadan asfalta bağlanıp izi bırakır sanırım. Sorun olmaz.

Rota üzerinde yer yer gevşek zeminler, dik çıkışlar/inişler, çamur geçişleri, kanallı yollar, kumlu yollar ve dere geçişleri var. Bu nedenle, kimseye cennetten gül bahçesi sözü vermiyorum. Geçen yıl tek başıma sorunsuz geçtiğim yollar çoğu. Ancak herkesin arazideki deneyimi ve motorunun durumu farklıdır, bu nedenle temkinli konuşmayı ve şimdiden uyarmayı uygun görüyorum. Ayrıca, yeni eklediğim bazı kısımlar var, yolun durumunu oraya gidince beraber göreceğiz.. Her koşulda gerçek arazi lastiği olmadan (en az Capra-X ve dengi) niyetlenmemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sonuçta, sıkı macera olacak. Trakya'nın pek bilinmeyen yüzünü tanıyacağız, belki de bazı yollardan geçen ilk motorlar olacağız...

"Kesin gelecek olanlara" izi gönderebilirim. Aramızda geçici bir wtsapp grubu yaparız. Bana yazabilirsiniz: 05301515123

Hadi sezon açılsın =)
    Büyük emek Levent tebrikler, ben katilamacagim, kendi adıma üzgünüm. Katılacak herkes için keyifli olacağını düşünüyorum.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Selamlar tekrar,

Hadi sezon açılsın =)

Çok güzel tur olacak , çok canım çekti , özellikle memleketim Keşan civarında dolanıyor olmanızı çok kıskanacağım , büyük ihtimal biliyorsundur ama yine hatırlatayım ; Yayla sahilden eneze kadar ,sahil ile Keşan- Enez yolu arasında kalacak şekilde , kısmen sahile yakın çok güzel toprak yol seçenekleri var , denemediysen denemelisin. Şimdiden iyi sürüşler.
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (30-04-2019 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu