Alıntı sinansari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Hoşgeldiniz,

FJR 1300 için kendi tecrübelerimi aktaracağım. 2006 model manuel ve 2009 model triptonik FJR1300 kullandım. Triptonik olan ile geçen yaz eşimle Trabzon'a kadar bir gezi yaptık, çok memnun kaldık. Yol tutuşu, virajda verdiği güven, frenleri, konforu, sıfır titreşim, yüksek hızlarda çok stabil sürüşü herşeyiyle yamahanın en kaliteli motoru olduğunu gösteriyor. Hep garajımda olsun istediğim bir motordur. Tek beğenmediğim triptonik modeli için söylüyorum, debriyaj olmadığı için kısa ve dar dönüşlerde motorun ani tepkileri dönüşleri zorlaştırıyor. Yalnız şunu da belirteyim tenere, FJR ile kıyas kabul etmez. FJR 4 silindir Sport Touring bir motor, Tenere 2 silindir Enduro. Örnek haha önce kullanmış olduğum 2013 Triump Trophy ile kıyas yaparsak, Triump 3 silindir traktör, FJR ise limuzin diyebilirim. Umarım faydalı olmuşumdur. Kazasız sürüşler.
kendi adıma teşekkür ederim FJR 1300 için düşüncelerini paylastigin için. dediğin gibi iki motorun köy-çeşmesi mümkün değil ikisi de kendi klasmanlarinin iyi motorları hele FJR 1300 uzun yolda inanılmaz keyifli ama asfalt dışı kullanım imkansız ki zaten o konuda iddası olan bir motor da değil yani o işin motoru değil ama iyi makinadır kendileri de

aslında ilk soran arkadaş arazi sürüşü de yapıyorum diyince herkez super tencere demiş yoksa sonuçlar farklı olurdu bence de

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi