Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Standart Motosiklet Balatası Yapıştırma Hk.

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır giremiyordum foruma, konu varken paylaşayım dedim. Belki birilerinin işine yarar.

Fren balataları ile ilgili deneyimimi paylaşacağım. Daha önceden İtalyan sitesi olan carpimoto.it' den Brembo marka balata alıyordum. Fiyat Türkiye' ye göre baya uygun oluyordu ama o zamanlar yurt dışı vergisiz alım limiti 75 Euro idi, şimdi 30' a kadar düştü muhtemelen. Dolayısıyla gümrük evrak işlemleri ile uğraşmak istemediğim için bu sefer buradan sipariş vermedim.

Geçen hafta balatalarımın bittiğini fark edince biraz araştırdım, 700 TL' nin altına istediğim balataları bulamıyorum. Bunun üzerine şu balata yapıştırma işini deneyeyim dedim. Kartal' da Yalçın Balata diye bir yer buldum. Büyük sanayi makinelerine balata işleri yapıyorlar ve çok başarılı buldum yeri. Kayhan Abi çok güzel bir esnaf. Ben abi tehlikesi var mı falan dedim, sen neden yaptırıyorsun bulamıyor musun orjinali dedi, ben de fiyattan dolayı olduğunu söyledim. Arkaları yapalım beğenmezsen alırsın orjinalini dedi, ben de hepsini yap madem abi dedim. Cuma günü verdim, Cumartesi takmaya gittim. Yeğeni Sefa var, motosikletten anlıyor, onunla orada söküp değiştirdik balataları.

1 - 2 haftadır kullanıyorum, orjinalini aratmadığını söyleyebilirim. Hatta Brembo' lar ilk taktığımda 500 km çok acayip bir ötüş sesi çıkarıyordu. Bunlarda gram ses olmadı. İlk 20 - 30 km diske alışma süreci oldu ki bu orjinalde de oluyor, ondan beri çok memnunum.

Elinde eski pabuçları olanlara bir denemelerini tavsiye ederim. Yeri Kartal tren istasyonunun giriş tarafında. http://www.yalcinbalata.com.tr sitesi bu. Giderseniz Kayhan Abi ile Sefa' ya selamlarımı iletirsiniz. Kullandıkça farklı deneyimim olursa buradan paylaşırım.

2. EmreOzer güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (23-03-2019),HakanVelioglu (22-03-2019),Halil Ibrahim (22-03-2019),Serdar ZIMBA (23-03-2019),Süleyman Kuyucu (26-03-2019)