Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Bildiğim kadarıyla özetleyeyim; kendi yapabileceğimiz bir iş değil kesinlikle. Eski pabuçların üzerindeki balataları kazıdıktan sonra özel solüsyonlarla yeni balata yapıştırılıp fırına veriliyor. 1.5 saat kadar sanırım fırında kalıyor ve balata iyice pabuca yapışıyor. Muhtemelen orijinal balatalarda aynı işlemlerden geçiyor, çok farklı olacağını sanmıyorum.

Yumuşaklık konusuna gelince bu balatalar orijinallerden daha yumuşak oluyor genelde, dolayısıyla diske hasar verme durumu yok diye biliyorum. Aynı zamanda bu yumuşaklık konusu orijinal balataya göre erken bitme açısından bir eksi ama ne kadar erken biter emin değilim. Zaman gösterecek.

Cesaret konusuna gelince ben de şüpheyle yaklaştım ama deneyeyim beğenmezsem değiştiririm diye karar verdim. Şimdilik güzel gidiyor her şey : ) Hatta yıllar önce GS' de Kaan Abi' nin elinde olan bu yöntemle yapılmış balataları denemiştim. İlk diske alışma sürecinde fren zayıf olunca içime şüphe düşmüştü. O zaman çok bilgim de yoktu alışma süreci vs.. bir de orijinal balataların fiyatı bu kadar pahalı değildi, 1 gün geçmeden değiştirmiştim hemen. Kısmet yıllar sonrayaymış : )

2. EmreOzer güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (23-03-2019),cemkucuk (23-03-2019),HakanVelioglu (25-03-2019),muharremkara (24-03-2019)