Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye savasakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Savaş Akman
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Bisan

Standart Dainese Sandstorm

Selamlar. Haziran’da İstanbul-Selanik-İstanbul yapmak istiyorum. Tur sürüşüne uygun ve goretex özelliği bulunan bir mont ararken Dainese Sandstorm’a denk geldim. Revzilla vs yorumları gayet iyi fakat forumda aktif kullanıcısı varsa yorumlarını duymaktan memnun olurum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Savaş,
    Ben Dainese'in bu modelini değil ama D-stormer modelini kullanıyorum, çokta memnunum bir sürü uzun tur yaptım. Kaldıki Goretex değil D-Dry.

Bildiğim kadarıyla Sandstorm Dainese'in Goretex en çok sattığı modellerinden senin işini fazlasıyla görecektir.

Benim sana bir tavsiyem olacak bilmiyorum bu mont öylemi ama benim için önemli bir özellik. Goretex veya D-Dry katman çıkartılabilir bir içlik şeklinde olursa mont kirlendiğinde rahatça yıkarsın mont eskimez. Kaldı ki uzun tur montu bu şekilde kat kat olursa hava sıcaklığına göre kat kat giyebiirsin. (Bu paragrafı yazdıktan sonra baktım ki bunun da Goretex katmanı çıkartılabiliyor, gayet güzel gözüküyor..)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Savaş, bende senin gibi tur amaçlı ve kışın da giyebileceğim bir mont bakarken ,hiç aklımda yok iken fuarda karşıma çıkan dainese sandstrom modelini biraz da indirimle sahip oldum. Fakat düne kadar işlerim nedeniyle motora binemediğim için aldığım gibi duruyordu, sadece 2 gün kullanabildim ama şunu söyleyebilirim, çok katmanlı,çok kaliteli ve yazın hariç (henüz test etmedim ama sıcaklar da kullanılamaz gibime geliyor. ) her şartda kullanılabilir bir mont. Sırt koruma diğer dainese montların da olduğu gibi bunda da yok,ekstra alman lazım. İçin de ki bağımsız kullanılabilir polar çok kullanışlı,gündelik hayatta bile kullanabilrsin.Zaten ayrı almaya kalksan montun yarı fiyatı falan.Çok fazla tecrübe edemediğim için aklıma başka birşey gelmiyor ama merak ettiğin bir konu olursa cevaplamaya çalışayım.

Isim
    Savaş Akman
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Bisan

Ben sandstormu kış hariç üç mevsim kullanırım diye planlıyordum aslında. Goretex olması, nefes alabilmesi bu yüzden önemli. Sıcak havalar için de geniş havalandırma kanalları olduğunu okumuştum. Yazın ya da sıcak bir günde kullanırsanız deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bende Arif abi gibi Dstormer kullaniyorum... Evet bu ceketler 4 mevsim diye satiliyor ama bence 3 mevsimler sonbahar/ilkbahar/kiş... Yazinda öldürmese de güldürmez modunda...

Evet bende havanin degisken olacaği uzun bir tura cikiyor olsam bu ceketi giyerdim...

Ama sadece haziran ayi boyunca yunnaistana bir tura cikiyor olsam full file bir mont, ince bir windstopper(akşamlarida giyebilecegim) ve hafif bir yağmurluk (yine aksam kullanabileceğim) almayi tercih ederdim....

Günlük cikacaksan zaten direk file ve yağmurluk...

Sonuc olarak guzel bir mont dainese kalitesi zaten tartişilmaz bence her motorcunun dolabinda olmasi gereken bir ürün türü sadece kişlik bir mont almaktansa bunu almak kesinlikle daha mantikli ama yazin dedigim gibi ben üstüme giymeyi tercih etmem...

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Bu mont özelinde değil ama genel olarak yorum yapmak gerekirse kesinlikle Bora ya katılıyorum.
    Bize 4 mevsim diye pazarlanıyor ama ülkemiz ve benzer coğrafyada yazın sıcağında kesinlikle giyilecek şeyler değil bunlar.
    Ne kadar havalandırma olursa olsun belli bir hızın altında o delikler işe yaramıyor
    benim şimdiye kadar edindiğim tecrübeler her malzememi yazlık/diğer 3 mevsim olacak şekilde almak yönünde.

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Savaş seyatini Haziran'ın başında mı sonunda mı yapacaksın bilemiyorum,ben de arkadaşlarıma katılıyorum.Bu montun benzerini kullanıyorum.Daha uzun ve farklı iklimleri yaşayacağım turlarda arka seleme birde file mont bağlıyorum.
    Bence Selanik turunda sadece file mont,windstopper,yağmurluk fazlasıyla yeter.
    Hele montun koyu renkse,ne kadar büyük havalandırmaları da olsa,yaz sıcağında kavruluyorsun,özellikle şehir içi kullanımlarında.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı savasakman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sandstormu kış hariç üç mevsim kullanırım diye planlıyordum aslında. Goretex olması, nefes alabilmesi bu yüzden önemli. Sıcak havalar için de geniş havalandırma kanalları olduğunu okumuştum. Yazın ya da sıcak bir günde kullanırsanız deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Ben yazın Dainese nin Air Frame file montunu kullanıyorum, biraz hava soğudu mu yağmurlukla beraber kurtarıyordu, ama çok sıcaklar da file bile bazen yetersiz geliyor özellikle trafikte durduğun anlar da , denerim ama sandstrom un kumaşı ve yapısı itibarı ile ağır bir mont istediği kadar havalandırma yeri olsun sıcaklar da yeterli geleceğini zannetmiyorum.

Isim
    Savaş Akman
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Bisan

Tecrübe çok muazzam bir şey çok teşekkürler yorumlarınız için. Bir file mont edinip goretex’i sonbahara bırakmak daha doğru olacak sanırım.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Revit Eclipse Tavisye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=rhUWp0dbrAg

kullanıcıları Beringdende memnun

https://www.motomax.com.tr/bering-aero-yazlik-ceket

Allahtan yazlık montlar daha uygun
    Good Things Come To Those Who Wait