Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Erol Koçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Standart İzmir BMW yetkili servisinin (Özgörkey) fahiş fiyat uygulaması.

Arkadaşlar bir kaç gün önce Sadece supap ve senkron ayarı yaptırmak için İzmir yetkili servisine gitiim. Bu iki işlem için 1200 tl fiyat verdiler, ben bunun bu kadar olmaması gerektiğini söyledim, bir iki kişiye sordular fiyatın 1200 tl olduğunu tekrar ettiler, dolayısyla yaptırmadım.
    Aynı işlem için Bursa teknik otoyu aradım, sadece senkron ve supap ayarı için 150 tl fiyat verdiler. İndirim olduğunu söylediler.
    Bu seferde İstanbul Avcılardaki yetkili servisi aradım, onlarda aynı işlem için indirimli Kdv dahil 250 TL fiyat verdi.
    Bunun üzerine Borusana durumu belirten mail attım. Kısa süre sonra dönüş yaptılar. Her yetkili servisin kendilerinden bağımsız fiyat skalaları olduğunu, bazı servislerin kendi insiyatifinde çeşitli indirim kampanyaları yaptıklarından bahsetti. Hatta şöyle bir öneri yaptı. İstanbul veya Bursa'ya geldiğiniz zaman buralarda yaptırabilirsin dedi; sağolsunlar. Aslında şunu söyledi İzmir'deki servis sizi kazıklıyor bakın başınızın çarenize.
    2005 model aracın yalnızca senkron ve supap ayarı 1200 tl olurmu arkadaşlar.

2. Erol Koçan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (06-04-2019)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Hep öpülmek olmaz ara sıra üfürülmekte isterim diyenlere seçenek sunmuşlar bence
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Erol Koçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaç gün önce Sadece supap ve senkron ayarı yaptırmak için İzmir yetkili servisine gitiim. Bu iki işlem için 1200 tl fiyat verdiler, ben bunun bu kadar olmaması gerektiğini söyledim, bir iki kişiye sordular fiyatın 1200 tl olduğunu tekrar ettiler, dolayısyla yaptırmadım.
    Aynı işlem için Bursa teknik otoyu aradım, sadece senkron ve supap ayarı için 150 tl fiyat verdiler. İndirim olduğunu söylediler.
    Bu seferde İstanbul Avcılardaki yetkili servisi aradım, onlarda aynı işlem için indirimli Kdv dahil 250 TL fiyat verdi.
    Bunun üzerine Borusana durumu belirten mail attım. Kısa süre sonra dönüş yaptılar. Her yetkili servisin kendilerinden bağımsız fiyat skalaları olduğunu, bazı servislerin kendi insiyatifinde çeşitli indirim kampanyaları yaptıklarından bahsetti. Hatta şöyle bir öneri yaptı. İstanbul veya Bursa'ya geldiğiniz zaman buralarda yaptırabilirsin dedi; sağolsunlar. Aslında şunu söyledi İzmir'deki servis sizi kazıklıyor bakın başınızın çarenize.
    Abi işin peşini bırakma. Borusanın cevabını al BMW yurt dışı müşteri ilişkilerine ilet lütfen. Ondan sonra sonucu bekle. Bence Borusan sana verdiği cevapla yiyeceği tokada yanağını hazırlamış. O tokat da BMW'den gelecektir.

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Servislere belli noktalarda serbestlik sağlamak, onların fark yaratıp tercih edilebilir olma noktasında bir bakıma iyi bir şey ama bu durumda savunulacak bir şey yok.
    Her şeyi de serbest bırakamazsın. Saatlik işçilik, yedek parça vb. fiyatlar her servis ve müşteri için sabit olmalı.
    Ama servis bakımdan sonra kimsenin motorunu yıkamak zorunda değil mesela, bunu yapan kimine göre artıyı kapıyor.
    Tamam bmw için fiyatların pahalı olduğunu biliyoruz ama Borusan ın böyle bir cevap vermesi de çok üzücü ne yazık ki.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Garantisi dolmuşsa iyi bir usta bulup dışarda yaptırmak lazım. Marka BMW olunca fiyatlar otomatik yükseliyor. Gerçi burda birbirini tutmayan fiyatlar var ki bu da ayrı bir sorun. Yetkili servis diyorsun ona da güvenemeyecekse insan vay halimize

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Hakan'a katılıyorum, BMW ile yazışın bence de ,Borusan müşterisini koruyacağına ,bayiisini korumuş,ilginç.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Fiyatlar Honda da değişiyor.Bir de Africa Twinlerde 6 ay veya 6000 km bakım saçmalığı var.8000 km de 1 yılda ve 3 kez bakıma gittiğimde Ümraniye Honda bayisi bir yağ bir filtre değiştirdik deyip işçilik bedelinin 2/3'ünü almadı.Şişli'de daha önce 5 sene gittiğim servis hiç bu tür bir indirim yapmamıştı.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Arkadaşlar ben mi olayı yanlış anlıyorum. Distribütör fiyatları sabitler belirler kafanıza göre takılın demez ama servisler kendi kar marjları ve sürümleri dikkate alarak kampanya ya da indirim yapabilir. Bazen globalde de böyle oluyor. En azından araba tarafında durum bu. Sadece servis kullanacağı sarf malzeme seçme hakkına sahip. Yani kullanacağı yağ teknik veriye uygun ama marka zorlaması yapılamıyor. Durum böyle değil mi? Buradaki olayı ben böyle yorumlayarak yazdım

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Erol Koçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erol İzmir'de İKARUS MOTOR var ERTAN USTA ben memnun kaldım yaptığı işten bir dene istersen adımı da verebilirsin 0532 3053066-0232 4225313
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

11. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erol Koçan (03-04-2019)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Valla bu motoru TR ye Borusan değil BMW getirseydi herşey belli olurdu bence.

Borusan'ın iplemez yönetim şeklinden kaynaklanıyor bence, kendi belirler ne demek? Servisi böyle olursa motor satışın olumsuz etkilenir. Her işin bir standartı ve esneklik payı olur.

13. Arif Oral Unal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (06-04-2019),İBRAHİM BECAN (22-05-2019)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu