Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Motor kullanmayı ilk öğrendiğimde Donald Duck Reşat Arbaş Diye bir Motorcunun kitabını okumuştum.... Orda şöyle diyordu arada bir aklınıza geldikçe ördek gibi kanatlarınızı çırpın çırpabiliyorsanız kollarınıza yük bindirmiyor ve doğru oturuyorsunuzudur

Birde şöyle demiş internette buldum direk kopyalıyorum

''Daha once yazdigim bir tabiri tekrarlayacagim, gidonu daima "bir genc hanimin bilegi" gibi sIkmadan, kararli ve guvenli bir sekilde tutacaksiniz. Soyle yapin... Eliniz, omuzunuz relaks olsun, dirsekleriniz esnek ve kirilmamis olsun, elinizi yeterince ileri uzatip dort parmaginizla fren ve debriyaj levyelerini kavrayacak sekilde (kucuk parmagin ilk -tirnaga yakin olan- bogumu levyeye gelecek sekilde) elciklerin ustune koyun. Avucunuzun seklini bozmadan parmaklarinizla elcigi kavrayin. Iste tutus budur. Bu olay sirasinda siritirsaniz relaks tutus hakkinda dah iyi bir fikriniz olur. (ciddiyim) ''

Bende motorun aerodinamik dengesizliğinden kendine çok yüklendiğini ve kollarını fazla sıktığını düşünüyorum...

Aklıma gelmişken ilk motor kullanmaya başladım her kullanım sonunda iki gün çatal tutamıyordum gaz kolumla... lan neden oluyor çokmu sıkıyorum diyorum takip ediyorum değil,

Çok titreşimmi yapıyor diyorum öteki elimde yok falan kafayı yiyeceğim

Neyse yol eğitimine gittim Erkan Hocaya Sordum dedim durum bu bu bu neden olur acaba? Direk eldivenine bakayım dedi, gösterdim Bunlar sana küçük bundan en az iki beden büyük eldiven al hiçbir şey kalmaz dedi...

Ahanda oymuş... Yüksüz motora bir daha bin gene ağrı yaparsa bir arkadaşından bir eğitmenden yolda giderken oturuş pozisyonuna bakmasını iste birde Donald Duck Amcamızın dediği gibi kolları çırp kesin çözümü bulursun...
    Good Things Come To Those Who Wait

2. Bora Karayel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (29-04-2019),halil yılmaz (29-04-2019),İbrahim Cihan Özyurt (29-04-2019)