Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Bilgiler tam zamanında geldi,önümüzdeki hafta araba ile uğraşacağım.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Gürol plakanın kenarında olan vidalar etkilemiyor bilgin olsun hiç boşuna sökmeye uğraşma. Rakamların karesine girenlerde sorun sadece.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Uğur Özbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    UĞUR ÖZBAY
    Motosiklet
    2005
    Marka
    Diger

Alıntı Uğur Özbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2018 yılı içinde iki kez plaka değiştirdim. Biri Datça'da: Plakayı söküp Emniyet Müdürlüğüne götürdüm.Eski plakayı alıp plakanın yazılı olduğu makbuz benzeri bir kağıtla (ücretsiz) beni Şoförler Odasına gönderdiler, plaka orada basıldı, 30 TL verdim plaka başına.
    Marmaris'te delik plakayla muayeneden geçemeyince plakayı söküp Şoförler Odasına gittim, 30 lira civarı bir para alıp yarım saat içinde yenisini verdiler.
    Noterle hiç işim olmadı.
    Güncelleme:

Yer yine Datça. Arkadaşım dün arabasının vidalı ön plakasını değiştirmek için emniyete gitmiş, onu notere yönlendirmişler. Noter ikinci plakayı da istemiş.Çift değişim, çift ücret ödemek zorunda kalmış garibim.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Uğur Özbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncelleme:

Yer yine Datça. Arkadaşım dün arabasının vidalı ön plakasını değiştirmek için emniyete gitmiş, onu notere yönlendirmişler. Noter ikinci plakayı da istemiş.Çift değişim, çift ücret ödemek zorunda kalmış garibim.
    Şu plakaların nasıl gelindiğini görsek de değiştirme sebebini de anlamış oluruz. Ben de Ankara’da geçen ay muayeneye girdim benim de plakam delik ve vidalı ama kenarından delik harf ve rakam Grubundan herhangi bir deliği yok.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu plakaların nasıl gelindiğini görsek de değiştirme sebebini de anlamış oluruz. Ben de Ankara’da geçen ay muayeneye girdim benim de plakam delik ve vidalı ama kenarından delik harf ve rakam Grubundan herhangi bir deliği yok.
    Dediğin gibi eğer harf ve rakam grubunun grupları içerisine girmeyecek ama iki grup arasına girebilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (10-05-2019)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Ben hala bir yönetmelik güncellenmesi ve plakaların bu kapsamda hazır vida deliği açılmış şekilde üretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mevcut durumda çok fazla yoruma dayalı uygulamalar oluyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala bir yönetmelik güncellenmesi ve plakaların bu kapsamda hazır vida deliği açılmış şekilde üretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mevcut durumda çok fazla yoruma dayalı uygulamalar oluyor.
    Hazır vida deliği olmaz, her markanın modelin plakalık kuyruğu farklı. Kimisinden sac var, kimisi üçgen, vs.. Örneğin benim plakayı (sıfır motosiklet aldığım için) Borusan montaj yaptı, altına reklamlı plaka plastiğini koyup üstten siyah çerçeveden 2 adet siyah vida attı. Sanırsın sadece plakalığın içine koyulmuş. Vidalar görünmüyor.
    Şimdi muayene hakkında bir bilgi vereyim.
    Muayenede her sene bir şey değişiklik gösterebilir, örneğin eskiden şase veya motor Numarası okunmaması ağır kusur ilken şimdi hafif kusur geçiyor, sebebine gelince ferrari, lamborghini, maserati gibi pahalı ve piyasada çok Üretimi olmayan çoğu özel veya kişiye has araçların numaralarının okunması için birşeyleri sökmek gerekli olabiliyor. Muayene istasyonları ise asla aracın birşeylerini sökmüyorlar, söküp takma esnasında oluşabilecek hasar veya pürüzden sorumlu olmamak için böyle bir karar almışlar(geçmişte yaşanan bazı olaylar), o sebeple okuyamıyorsa hafif kusur geçiyor. Mantıklı mı derseniz bence değil ama prosedür bu şekilde. Prototiplerin muayenesi de ayrı yapılıyor. Şimdi sorun şu, muayene istasyonlarının değişebilen muayene standartları, şartları Karşısında denetleyen trafik zabıtasının (jandarma-polis) güncel kanun ya da yönetmenliğe hakim olmamasından dolayı bir aksaklık oluyor. Burada kurumların yazılı koordine kurarak tekrardan memurlara değişikliğin son halini bildirmesi ve bundan sonraki yapılacak kontrollerde bu şekilde yapılması şeklinde gerekli tedbirleri alması gerekir. Bizde moda olan şeyler genelde çabuk uygulamaya geçer ama kuytuda kalmış şeyler unutulur.
    Sulh ceza mahkemeleri de bunun için vardır zaten.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (11-05-2019)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sorun şu, muayene istasyonlarının değişebilen muayene standartları
    tam da bu nedenle delikler hazır olsun diyorum aslında. Şu an geçerli olan yönetmelik 2 sene sonra değişebiliyor. olan vatandaşa oluyor, işinden izin al, noter, plaka basım merkezi vs. hazır bir şablon olsun, uyan motoruna monte etsin çiçek gibi olur diye düşünüyorum. ama teknik olarak sen de marka model farklılığı konusunda haklısın elbette.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12