Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Murat Dinçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Dinçer
    Motosiklet
    MT-07 Tracer
    Marka
    Bisan

Valla nerden başlasam tura bilemedim. İtalya anıları korkuttu beni biraz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

İtalyadan bugün geldim dün padova pisa araso 26 euro otoban verdim,bugün çok güzel dağ yollarından bedava geldim.aceleniz yoksa navigasyondan otobanı iptal edin yolların keyfini çıkarın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Mustafa Özdemir 11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa ÖZDEMİR
    Motosiklet
    Tiger 800XCA
    Marka
    Triumph

şimdiden yolunuz açık olsun.. tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz..

Ben de Kurban bayramında Çeşmeden Atinaya feribotla geçip kuzeye doğru sürerek gelmeyi düşünüyorum.. 10-12 gün ne kadar sürerse..

Enduroist Üye öner güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Alıntı GÖKHAN ÇAKMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın Murat ;

Geçen yıl bu rotayı yaptım sırası ile;
    1- yunan kavala - kamp
    2- makedonya ohrid kamp
    3- arnavutluk- durres-.vapur ( gece 9 saat )
    4- bari- sabah
    5- napoli - kamp
    6- roma - kamp ( Roma camping muhakkak gidin )
    7- venedik
    8- Dolomitiler -Trento-moena Türk köyü -kam
    9- bormio - stelvio ve diğer geçitler
    10- como gölü - camp
    11- salzburg-hallstad hotel
    12- almanya pass - ( büyük hata Almanya motosiket ile gezmek için harika taşraya sahip sonradan anladım)
    13- hollanda - amsfoort-ede-amsterdam ve bilimum şehirleri
    14- almanya pass-
    15- avusturya - viyana ( camping)
    16- slovenya- ( harika yollar ve doğa ülkesi)
    17- hırvat-( camping)
    18- bosna ( camping)
    19-karadağ ( camping)
    20-makedonya -ohrid camping
    21- yunan -kavala kamping
    TÜRKİYEM .... 32 gün sürdü şansıma ağustos 6 da çıkış yaptım 8 TL ye EURO aldım ağlayacaktım hırsımdan . En çok hollanda da kaldım. 1 hafta kadar .paramın yarısını daha dokunmadan kaybetmiştim beni kurtaran çadır atmam ve kamping oldu . İtalyanın her 200 km de bir 19-20 euro arası otoban parası kahretti . Almanya daki otoban yapımı o sıcakta gurbetçi trafiğinede denk gelmem yorucu olmuştu baya. hedefim 20.000 KM üzeri 25 ülke yapmaktı ama param yetmedi son kuruluna kadar harcadım. Bir tek Bosnada tünel içinde bir kamyon solladım 50 eu ceza yedim . Daha fazla yicektim polisler Türk torpili yaptı benden sonra gelen Macarlı motorculara bastılar 150 yi .

Gönlüne göre olsun kardeşim iyi araştır nereye gidilir nerde kalınır . Tavsiye ihtiyacın olursa seve seve yardımcı olurum. Kolay gelsin
    Gökhan hocam kaç euro ya maloldu toplamda birde bu rotanın poi leri varmı navigasyona atmak içinözellikle kampinglerin

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

Selamlar Öner bey ;

1- kavala -batis beach kişi 8 euro verdik harika sahili var ve çok temizbir camping
    2-ohrid - camping platz- ehh idare edr gölün kenarında - vasat
    3-Arnavutluk u çok sevdik ama hep kulaktan dolma sebeplerde kalmadık pass geçip Tiran-(acaip trafik var ve cellat gibi araba kullanıyorlar- eski e kasa mercedes ve golf 2 den başka araba yok memlekette) Durres e limana geçtik öğleden sonra bilet aldık akşm sekize Bari italya ya topuktan başlayalım dedik.
    4- Bari ye sabah iniş bari de hiç bir şey yok sabah restorant sorduk açlıktan restoranr yok. gazladık Napoliye
    5- Napoli - Napoli camping ( cimri Antonio amcanın campingi 25 yıldr her yıl gelen a-lman emekliler var ) 15 eu iki kişi ve çadır . duş için 3 er dakikalık jeton satıyor cimri adam , 1 eruo .her banyop 2-3 euroya geliyor.Çöpler şehri her yer mülteci -Çinli- zenci- çöp ve bir o kadar da güzel ama her an başına bir şey gelecekmiş hissi .
    6- Roma - roma camping. bungalov kiraladık gecelik 40 euro 3 gün gezdik Romayı.Harika bir kamping , havuzu genişliği tenis , voleybol, güzellik yeşil , şehrin içinde, otobus , taksi içinde restorant. Her imkan var Ama bekar gitmek çok faydalı bence , en keyif aldığım yer oldu . Tüm romayı motorla gezdik Vatikana bile girdik motorla . Yolu kaybettik öğle vakti, ara sokaklardan , polis noktalarından geçtik geçtik kimse yok ne durduran ne önümüzü kesen , taa arka kapılardan vs geçtik , büyükçe bir ahaşp kapıdan geçtik bu arada koca explorerla
    oluyor .derken bayrak lar ve sıralı renkli tumanlı askerlerin olduğu bi meydana çıktık anah .la bura nere ??hemen yanımıza bi panik geldiler . Bir korku hali onlarda da anlattık . Bizde yusuf önümüze düşüp bizi dışarı çıkardılar .

Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    Marka
    Honda

7- venedik -- burada camping vs tabiki yok , araç girişi yasak ,şehrin tramvay yolu kenarında sağda market gibi bir yer vardı koyduk motoru , gezdik dolaştık. Bol bol Aarp vatandaş vardı gına geldi fotoğraf çektirenlerden. AYNI SULTAN AHMETİN SULUSU bildiğin beğenmedik . zaten 40 c sıcak vardı bildiğin venediki beğenmedik öyle artisis.
    8- Bastık trento -Moena Türk köyüne , nasiplerden en güzeli hiç planlamadan o gün Türk şenliklerinin başlayacağını bilmiyorduk. akşam olmuştu biz Alplere giriş yaptığımızda dağın gölgesi daha da basınca ,Dağ neymiş orda anladım. hava karanlık ve sen altından geçiyorsun .. ve kimse yok yolda .Nurhan navigasyonu açtı sağa viraj --sola viraj--sağa viraj sola viraj - tırman tırman gece o yükle , dolomitileri gece o deli virajları dağları çıktık gece 23:00 te vardık .ölüyorum yorgunluktan . Hayatımda bu kadar virajı yemedim hemde gece?? otel aramaya başladık otel yok hava yağmaya başladı gece 3 e kadar aradık otel yok . birisi kişi başı 150 eu çekti. bi bahçe kıyısına çadır attık.sabah Türk şenlikleri ve yürüyüşü vardı . İnanamazsınız. alplerde bir dağın başında . Senden bir şeyi tanımadığın insanlarda görmek ve onlarla olmak .....
    9- Bormio - camping cima piazzi - muh-te-şem tek kelime.2 gün kaldık .Stelvioyu ve diğer passları geçip hacı olduk hanımla
    10- como gölü , Camping agri , çok çok güzel

Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    Marka
    Honda

11- bernero/ brenner İtalya dan çıktık avusturya pass geçtik - Almanya pass geçtik , gece amsfoorth hollandaya vardık . Bacanakta yatış --- bir hafta .Tüm hollanda yı rotterdamdan groningene kadar gezdik .
    12- Almanya pass, avusturya -viyana , viyana da çok geç saatte otel vs aradık yok, camping yok derken bir parkın köşesinde camp attık . acaip bir puslu göl manzarasına göz açtık hemde bedava ))
    13- Slovenya pass geçtik bugüne değin gördüğüm en güzel yollardı slovenyanın ki.
    14- Hırvat pass geçtik
    15- Bosna - camping temiz küçük bir kamping ti 20 eu motor dahil verdik
    16- karadağ - podgorica da bir airbnb maria hostel i bulduk güzel temizdi , bekar gitmek lazım )) portekizli gruptan Dora gece illaa beni motorla gezdir ısrarlarına gidersek dönmememiz lazım. diye cevap vermek zorunda kalmak....neyse hayata dönelim .
    17- tekrar ohrid yanı camping - kavala aynı camping -- eve dönüş

toplamda yakıt her şey dahil 25.000 TL gibi para harcamışız işin sonunda
    17-

8. GÖKHAN ÇAKMAK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (08-05-2019)

Enduroist Üye öner güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Gökhan hocam ağzı sağlık gitmiş kadar oldum güzel anlatmışsın bana baya faydası olacak

Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Keyifle gönül dolusu gezersiniz inşaallah. Döviz kuru canımızı yakmasaydı fransa-portekiz-ispanya yı da gezme planı vardı. Olmadı, işte çoğu yerde et vs yiyemiyorsun , çay içmekte makedonya ve bosna haricinde çok zorlandım. Çadır atmak ve kampingler çok kar ettirdi. hollanda-İtalya-slovenya-bosna-hırvatta köyleri gezdik kimsenin çıkmadığı yerlre çıktık. Güzeldi . Almanya ya bir hafta ayırıp köyleirni nehir kenarlarını gezmek lazım dağlarına çıkmak lazım, imkan var ise lichtensein ve Fransa -isviçre alplerini listenize ekleyin . otoban üzerinden sakın BENZİN ALMAYIN !! girin köy çıkışlarından yerli halkın aldığı yerlerden alın şehir içinden alın . örn: Almanya A-2 otoban üzeri 1,8 , şehir içi 1,3 e benzin bulabilirsin. Tüm şehirlerde motosiklet park noktalarına park ettik , yada yerel motorcuların olduğu yerlere . 1 Cent otopark parası vermeden sorun yaşamadan gezmeyi başardık.

11. GÖKHAN ÇAKMAK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (09-05-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu yabancı yaşlılar ne diye oralarda 3-5 hesabı yaparlar ki gelsinler Türkiye'ye 5 yıldızlı otellerde kalsınlar paraları bile artar dönüşte

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu