Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

Bu sebepten 90 numara yağ kullanan bir sistem kullanmalıydık biz de kendimiz icat ettik . Birde fırça sistemi uyguladık . hem zinciri temizleme derdi yok hem uçuşan sıçrayan yağ yok hem tasarruflu . Zincirinorta silindirleri şıkır şıkır parmak ucu ile dönüyor atalet gerilimi minimuma indi . 1lt yağ 25 TL 200 ml yağ 8.000 KM gidiyor . sistem dışarıdan görünmüyor cırt vs kullanmadan çok güzelce yaptık . Düğme ile istediğim an istediğim kadar yollama durumu var mesela yıkamadan sonra -yağmurda çok olması gibi . biz takarken zincirim 8-9bin km de idi şuan 40 i devirdi yeni tak tuk yapmaya başladı. bu hafta değiştireceğim . bi 40 k daha artık rahat kullanacağımı hemde temizlemeden kullanacağımı biliyorum . motorum ve ben mutluyuz.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı GÖKHAN ÇAKMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sebepten 90 numara yağ kullanan bir sistem kullanmalıydık biz de kendimiz icat ettik . Birde fırça sistemi uyguladık . hem zinciri temizleme derdi yok hem uçuşan sıçrayan yağ yok hem tasarruflu . Zincirinorta silindirleri şıkır şıkır parmak ucu ile dönüyor atalet gerilimi minimuma indi . 1lt yağ 25 TL 200 ml yağ 8.000 KM gidiyor . sistem dışarıdan görünmüyor cırt vs kullanmadan çok güzelce yaptık . Düğme ile istediğim an istediğim kadar yollama durumu var mesela yıkamadan sonra -yağmurda çok olması gibi . biz takarken zincirim 8-9bin km de idi şuan 40 i devirdi yeni tak tuk yapmaya başladı. bu hafta değiştireceğim . bi 40 k daha artık rahat kullanacağımı hemde temizlemeden kullanacağımı biliyorum . motorum ve ben mutluyuz.
    Anlamadığım işte o şıkır şıkır dönen silindir kısmı. Zincir dişli üstünden dönerken eskiden o silindir kısmı dönerdi o yüzden yağlardık. Şimdi O-ring zincirlerde o silindir serbest dönebiliyor yani dişli ile temas ettikten sonra silindirin içindeki mil dönüyor dişli üstünde silindir dönmüyor. Bu durumda silindir içini yağmak lazım ama o fabrikasyon gres yağı ile yağlanıp o-ring ile kapalı alan. Yani orayı yağlamamız mümkün değil. Bu durumda silindir üstünü de yağlamak anlamlı değil. Kısaca biz paslanma dışında niye yağlıyoruz bulamıyorum.

Aklıma spesyal enduro kiraladığım motorlar geldi. Onların zincileri benim tanımıma göre tamamen yağsızlar. Kiralama sonrası yıkadıktan sonra çok ince bir yağ sıkıyorlardı sanırım paslanmasın diye o da. Bende bu mantığa geçeceğim sanırım. WD-40 mesela