Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 13 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 170 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan AT a binmiyor ki
    He yaw ben öyle anladım, yazdığından AT almış zannettim. Neyse konu yine aynı, o zaman o para cebimizde vardı AT beğenmedik almadık

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (08-12-2019)

Enduroist Üye Doğan Güneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Doğan güneri
    Motosiklet
    Vstrom 650 xt
    Marka
    Suzuki

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    He yaw ben öyle anladım, yazdığından AT almış zannettim. Neyse konu yine aynı, o zaman o para cebimizde vardı AT beğenmedik almadık

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Ağzindan bal damliyor abi. O gunleride gormek dileğiyle diyeyim

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Doğan Güneri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağzindan bal damliyor abi. O gunleride gormek dileğiyle diyeyim
    İnşallah daha iyileri olur kardeşim

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

6.5 inc lik TFT ekranın menüleri...

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Triumph tiger 900 fiyatları böyle olacakmış. Bu fiyatlara bakınca Africa nın rakamlarını düşünemiyorum.

Tiger 900 =99.900 TL
    Tiger 900 GT =116.900 TL
    Tiger900GTPro=131900 TL
    Tiger900Rally=126900 TL
    Tiger900RallyPro =139.900 TL
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Önümüz de ki hafta Perşembe -Pazar arası test sürüşü var yazıldık bakalım.

Enduroist Üye Serkan KANGAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serkan KANGAL
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümüz de ki hafta Perşembe -Pazar arası test sürüşü var yazıldık bakalım.
    Bence seneye bırak. Bu sene senin düşme yılın....

Saygılarımla,

9. Serkan KANGAL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (12-12-2019)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Serkan KANGAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence seneye bırak. Bu sene senin düşme yılın....

Saygılarımla,
    düşmeyen motorcu yoktur,düşecek motorcu vardır : ) deyip konuyu dağıtmayalım.

11. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (12-12-2019),cemkucuk (12-12-2019),Serkan KANGAL (12-12-2019)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart CRF1100L mi geliyor ? GELDİ !...

Cuma günkü test sürüşüne akşama doğru katıldım,
    Test organizasyonu biraz vasattı aslına bakarsanız,bana çok organize gelmedi,her bayii kendi müşterisi ile ilgilenmeye çalışıyordu,tur öncesi önden bir evrak dolduruyorsunuz,KVKK ile ilgili sonra da ehliyetinizi alıyorlar, motoru getirince alıyorsunuz üstüne bir de anket dolduruyorsunuz

Ben L4 diye anılan Adventure Sports un Elektronik Süspansiyonlu, manuel vitesli olanı test ettim. Sürüş öncesi motor başında yeni TFT ekran menülerini hızlıca anlattılar,
    Testte L1 diye anılan düz Africa daha çok arazi karakterli olan modelin hem manueli hem dct si vardı, bir de L2 diye anılan Adv.Sportsun elektronik süspansiyonu olmayanı vardı bunun da hem manueli hem dct si vardı. L3 hangisi diye sormayın öyle bir sınıf yok

Test güzergahı asfalt ve çok uzun değildi toplasanız 10-15 dk sürmüştür . Birbirini geçmeme kuralı vardı ama bizim turda en önde ki hariç ara ara sollamalar oldu.2018 Adv kullanıcısı olarak , ne fark ettim derseniz, zaman kısıtlı olduğu için özellikle yolda giderken çok fazla menü ile oynayıp vakit harcamak yerine ,sürüşe ve motora odaklanmayı tercih ettim,çünkü menüler çok detaylı kendi için de dallanıp budaklanıyor,teste katılan bazı arkadaşlar egzoz sesini sevmemiş ama ben beğendim şahsen, özellikle önümde aynı motordan vardı turda ve gazı açtıkça sesi çok hoş geliyordu,motorun ani hızlanmaları çok iyi olmuş,gazı açtığınız da kafa hemen kalkıyor,arka frene ne yapmışlar bilmiyorum ama eskisine göre çok çok iyi olmuş, vites geçişlerin de sıkıntı yaşadım sanki vites kolu ayarı ile oynanmış,aşağıya alınmıştı ayarı bana göre değildi.Sele yüksekliği azaltılmış, aynı zaman da sağdan solda birere cm daraltıldığı için ayaklarım yere iyi basıyordu,fakat incelen sele uzun yolda konfordan ödün verdirecektir diye düşünüyorum, yan ayak da alüminyumdan vazgeçilmiş daha sağlam olmuş. Ön camın ayarlı olması güzel olmuş, viraj abs sini çok test etme imkanım olmadı ,güzergah da bir kaç küçük viraj vardı ama gazlayarak gittiğimiz için virajda frene basmak hiç aklıma gelmedi desem yalan olmaz, aynı şekil de gündüz olduğu için viraj ışıklarının da farkını anlamadım. Gidon yüksekliği alçaltılmış geldi benim motora göre (ölçülerine bakmadım ama öyle gözüküyor) , koruma demiri yoktu hiçbirin de 2018/2019 adv ler de üzerin de geliyor ama bunlar da opsiyonlu yapmışlar anladığım kadarı ile , Sadece Tour modun da kullandım, test güzergahın da arazi olmadığı için diğer sürüş modlarını test etme imkanı olmadı zaten bağımsız takılamıyorsunuz 7-8 motor çıkıyorsunuz gazlıyorsunuz hop geri dönüyorsunuz, bu nedenle elektronik süspansiyonun avantajını çok yaşayamadım ama genel anlam da yumuşak ve rahat geldi kullandığım modda, ayrıca süspansiyon ayarını user modda yani kullanıcının kendi tanımladığı sürüş modunda isterseniz otomatiğe alabiliyorsunuz,yani yolun durumuna göre kendi ayarlıyor, bunu yanın da öne yığılmaları ,teker kontrolü,yüklü yüksüz durumu gibi ekrandan bir dünya ayar yapabiliyorsunuz. Apple car playı telefon tutucu olmadan deneyemiyorsunuz ,kablo ile bağlanması gerekiyor, tasarım sırasında telefona koyacak bir yer düşünülmemiş ,eksik olan bir diğer şey anahtarsız çalıştırma ve lastik basınç sensörü yok ,en dolu makina da bunların olması lazım ama herhalde 2021 de koyar bunları Honda
    Fiyat bilgisi netleşmediği için paylaşılmıyor tabii, belki de gerçek kullanıcılardan halen nabız yokluyorlar, söylenen en dolusu için 140 ve yukarısı ,ben bu fiyata alternatif var satmak da zorlanırsınız dedim ama cevap,zaten çok getirmeyeceğiz yani çok büyük hedefler konmamış sanırım, duyumlarıma göre 2020 için toplam da 200 adet satış hedefi var bunun 20 tanesi falan L4 diyorlar,tabii ne kadar doğru bilmiyorum,yalnız şöyle bir gerçek var Honda fuarlar da ve lansman zamanları yeri geldiğin de fiyat anlamın da piyasaya göre bayağı agresif olabiliyor rakiplerini şaşırtacak şekil de , dolayısı ile fuarda her şey olabilir, kendi gözlemim eski Africa kullanıcılarının büyük bir bölümü yeni modellere geçmeyecektir,özellikle yeni fiyatlar insanların ellerinde ki motorların kıymetini bilmelerine yol açtı.Kendi adıma daha önce de yazmıştım 140-150 bandın da bu motoru almayı düşünmem,kötü motor mu elbet değil ama biz Africayı f/p oranı yüksek bir motor olarak tanıdık,umarım bu başarısını yeni fiyat politikasında da korur.

Konu Serdar ZIMBA tarafından (23-12-2019 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

13. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 8 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (23-12-2019),Deniz Kupeli (23-12-2019),Güney Biçer (23-12-2019),halil yılmaz (24-12-2019),İbrahim Cihan Özyurt (23-12-2019),Mehmet Umut Bükrücü (24-12-2019),SONAY YÜKSEL (24-12-2019),yılmaz yılmaz (23-12-2019)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Güzel özet, ben de Perşembee günü test sürüşüne katıldım. Her ne kadar beni davet eden bayi motoru anlatmak ve yardımcı olmak adına üzerine düşeni fazlasıyla yapsa da Honda Türkiye den daha profesyonel bir tanıtım test sürüşü etkinliği beklerdim. Sürüş 10 dk. civarında sürdü, sollamama kuralına benim grubumda da uymayanlar oldu. Neticede bu motosikleti böyle bir test gününde deneyimleyip anlamak bence zor.
    Motora gelecek olursam bende L4 Manuel olan motoru test ettim, eski africa kullanıcısı olarak benim gözme çarpan detaylar, ön frende dalması nispeten azalmış, süspansiyon kullandığımız yolda başarılı geldi,sesi ivmelenmesi güzel, ekran güzel olmuş. Selede ki gelişmelerdenn dolayı yere daha rahat basabiliyorsun. Marş düğmesi tek basmada çalıştırıyor, eliniz basılı beklemiyorsunuz. Beğenmediğim yönleri kablo ile telefon bağlantısı, telefon koyacak bir yer olmaması, quickshifter (manuel de opsiyon mu bilmiyorum), anahtarsız çalıştırma, lastik basınç sensörü gibi bazı özellikler. Bu arada ben motosikleti tam güç en performanslı modda kullandım, diğer modlarda sürüş karakteri farklı olacaktır. Fiyat konusunda bazı rakamlar telaffuz ediliyor ben de müşterilerin yoklandığını düşünüyorum.
    Bugünün parasıyla 130000TL nin üzerinde olursa L4 modeli çok fazla satış yapmayacağını düşünüyorum, 120000TL üzerindeki satış fiyatı Avrupalı rakiplerine yarayacaktır diye düşünüyorum, esen kalın )
    Boş teneke çok ses çıkartır.

15. yılmaz yılmaz güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (23-12-2019),Güney Biçer (23-12-2019),halil yılmaz (24-12-2019),İbrahim Cihan Özyurt (23-12-2019),Mehmet Umut Bükrücü (24-12-2019),Serdar ZIMBA (23-12-2019),SONAY YÜKSEL (24-12-2019)

Sayfa 13 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 SonuncuSonuncu