Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 14 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 41011121314151617 SonuncuSonuncu
131 den 140´e kadar. Toplam 170 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Güney Biçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güney Biçer
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Kisa sürüşler olsa da güzel ozetler olmuş teşekkürler.
    Fiyatla alakalı şöyle bir yorum da bulunmak istiyorum bakalim tutacak mı? Önceki tahminim 140bin civarıydı ama biraz karşılaştırma araştırma yapınca farkli sonuçlar gördüm

Şu anda Türkiye AT fiyatı 88400 tl günlük kur ile 13395 euro
    Ayni motorun almanya satış fiyatı 13450 euro

Almanyada L4 denilen yeni AT satış fiyatı 18665 euro açıklanmış. Gene bugünkü kurla 123170 tl ye denk geliyor. Bu tarz bir fiyat çıkabilir kanımca.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Bende gittim teste ama ben ne test ettim anlamadım ...

L2 DCT test ettim ama ne bayi ne Honda yetkilisi ben motora binmeden önce motor hakkında bana bir sunum yapmadı. Bu ciddi eksiklik.

Honda'nın bu işi bayiye bırakmadan her gruba yola çıkmadan önce topluca kapalı bir oda da projeksiyon ile sunum yapıp, insanları bilgilendirmesi çok profosyonelce olurdu. Tanıtım videoları ile beraber insanlar başka bir motivasyon ile test drive'a çıkardı.

Hoş Test Drive'da ayrı bir konu... 10dk lık yol, Köy yolu bile değil.. çoğunluğu otoban kıvamında. Yahu Cross Tourer test etsek gene böyle yolda test ederdik. Tamam ağır araziye girmeyelim de en azından bir köy yolu olsun, biraz dar viraj olsun, hafif amortisörü hissedelim.

Bunun yanı sıra makinelere L1, L2, L3, L4 şeklide endüstriyel kodlar vererek müşteri organizasyonu yapmaları çok büyük eksiklik.

Bu modellerin manuel'leri, dct leri, elektronik süspansiyonları falan derken kafalar çok karışır. Bayiyi geçtim sahibinden.com da bile ilanlar doğru kategoride olmayacaktır..

Bence Africa Twin Adventure Sports modelini sadece Elektronik Süspansiyon olarak getirmeliler, manuel süspansiyona gerek yok. Biraz cesaretli olsalar, Honda'ya Türkiye'de sınıf atlatırlardı ama cesaret edememişler fiyat düşük olsun diye araya manuel süspansiyonu da koymuşlar. Boş yere kafa karışıklığı!

Bu arada US siteden de baktım gördüm ki orada tam olarak dediğim gibi yapmışlar fiyatlarda aşağıdaki gibi. Fiyatlara bakacak olursanız manuel süspansiyon için bir yer yok.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  AfricaTwin.JPG
Görüntüleme: 33
Büyüklüğü:  124.5 KB (Kilobyte)

Ben Adventure Sports Manuel Süspansiyon kullandım.

• Arka firen benimde dikkatimi çekecek kadar iyileşmiş ne yaptılarsa iyi yapmışlar,
    • Motorun gereksiz yükseklik problemi ortadan kalkmış, gayet iyi olmış.
    • Sele konforu ne yazık ki mevcut 2016 AT'ım gibi değil daha sert geldi, daralmış olması da etkendir herhalde.
    • Apple Car Play güzelde telefonu koyacak birde cep olsaydı keşke.. Bu haliyle telefon tutucuyla kullanmak saçma. Telefon tutucu benim açımdan daha avantajlı çünkü telefon tutucu sol elimin altında, yani rahatça kullanabiliyorum. Ekran'a motor sürerken dokunamam karışık joystick tuşlarla uğraşmak zor, sol elin altındaki dokunmatik ekran en güzeli.

Sürüşün kısalığından dolayı ancak bu kadar yazabildim, ben motordan bir şey anlamadım.

3. Arif Oral Unal güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Güney Biçer (24-12-2019),İbrahim Cihan Özyurt (25-12-2019),Serdar ZIMBA (24-12-2019),SONAY YÜKSEL (24-12-2019),yılmaz yılmaz (24-12-2019)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Bir kaç yerden çağrılmama rağmen 4 yıldır beni serviste nasıl üfleyeceğinden başka dertleri olmamasından ötürü şimdi hatırlanmanın manidar olduğunu düşündüğümdenmidir, yoksa gerçekten bu güne kadar habire bir şeyler yapar görünüp abuk subuk değişiklikler yaparak kullanıcıyı ikinci elde madur etmelerindenmidir nedir ben gitmedim,kullanmadım hatta hala canlısını görmedim,anlatılanlardan anladığım kadarı ile zaten yine bir Honda TR faciası olmuş sanırım dertleri fuar öncesi 20-25 kullanıcıyı bir şekilde bağlayıp belki kaporo almak falandır bu benim fikrim.

Guruplarda sayfalarda yayınlanan fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile,
    Bir KTM devrildiğinde sürücüsünün kaldırıp yola devam etme derdinden başka bir derdi olmamasına rağmen biz yine kaynak olabilir belki umudu ile yerlerden grenaj parçalarını toplama gayretinde olacağız zira malzeme kalitesi adına değişen bir şey yok.
    Mevcut ADV lerde kötü olan kaynaklar Şaside iyice kötü-LEŞ-miş.
    Kuyruk çanta demirini Alüminyum yapmışlar evet Alüminyum kaynağı şişer akışkanlığı fazladır falan filan ama bu kadar kötü bir kaynağı ne mesleki nede kullanıcı olarak kabul etmem.
    Ekran o kadar karmaşıklığa rağmen telefona kablo ile bağlanıyormuş,dert etmeyin en yakın makyajda bunu halleder ve yine bunu almış olan kullanıcıyı madur ederler.
    Gördüğüm kadarı ile kısaca iki farklı kullanıcı kitlesi düşünülmüş 1-arazici 2- yolcu biri diğerine göre eksik yada fazla, o yüzden bence elimizdekiler çok daha kullanışlı olarak tarihinde yerini alacaktır.

Benim çıkardığım sonuç ne yazıkki önceden gelen fikrimi hiç değiştirmedi,Servis yaygınlığı ve yedek parça tedariğinin kolaylığı bolluğu için Japon'un son yıllarda en alt kalite düşüncesini taşıyan markasına mecburiyetten devam.
    Keşke Soichiro Honda ölmeseydi.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (24-12-2019 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

5. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (25-12-2019),İbrahim Cihan Özyurt (25-12-2019),SONAY YÜKSEL (24-12-2019)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Testin geneli ile ilgili Arif ile aynı fikirdeyim , test öncesinde kullanıcılara motor ile ilgili bir bilgilendirme yapılması çok faydalı olurdu , bayiler kişisel çabaları ile kullanıcılara bir şeyler anlatmaya çalışsa da '' etrafta sen L1 bin , L2 nerde , L4 e kim biniyor lafları dolaşıyor '' bu kodları bilmeyenler veya dersine benim gibi çalışmadan gelenler de afallıyor tabi , bu arada yanlış biliyor olabilirim ilginçtir , L3 ben göremedim yada TR ye gelmiyor olabilir emin değilim.

Ben L4 DCT test ettim , test sonunda motor nasıldı diye soranlara , testte hissetiklerimi yani ''çekişi düşük bir motor , rahatsız edici sert amortisör '' demek isterdim demedim , çünkü yanlış seçilmiş sürüş modları ile test sürüşü gerçekleştirdiğimin , amortisörünün yumuşayabileceğini , motorun çekişini arttırabileceğimi biliyordum ama motorun bu özelliklerini nasıl kullanacağım tam olarak bilmeden test sürüşüne çıktığımdan , bunları yapamadım , test sürüşü boyunca da bu ayarları çözmek için sürekli menü ve tuşlar ile oynadığımdan testten de bir şey anlamadım , motoru gerçek kapasitesinde test edemedim.

Apple Car Play konusunda yine Arif ve Gürol abiye katılıyorum. Testte ki diyologlar ;

-- Soru = Apple Car play i kablosuz bağlıyoruz değil mi ?

-- Cevap = Hayır ekran yanındaki USB den kablo ile bağlıyoruz

-- Soru = telefonu nereye koyuyoruz ?

-- Cevap = telefon tutucu alıp gidona monte edip kablo ile bağlıyorsunuz .

-- Soru = Telefon ekranı zaten önümde olacak ise niye telefon ekranını , normalde bir çok motor verisini okuduğum ekrana yansıtayım , ayrıca yağmurda çamurda gidonda açıktaki telefonu niye bağlayayım ?

-- Cevap= ????????

tamam kablolu bağlayın ama en azından KTM deki gibi Telefonu hem şarj edeceğin su geçirmez bir kutu koyun motorun bir köşesine ki , bu özellik kullanılabilir olsun..

7. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (25-12-2019),cemkucuk (25-12-2019),İbrahim Cihan Özyurt (25-12-2019),Serdar ZIMBA (24-12-2019)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Ben teste katilmadim ama sonay abinin dedigi gibi madem telefon onumde neden ekrana yansitayimki yok yere gereksiz bir ozellik ve daha oncelerinde bahsi gectigi gibi makyajli kasada veya 2021 de ek ozellik olarak kablosuza gecerler kanimca....

Esengule gelsin ben orada denerim diye dusunuyorum simdilik

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

AT kullanıcıları bugüne kadar hep mevcut motorlarından memnuniyetlerini ifade ederlerken yeni modelden beklentiler gerçekleşmiyor ve mevcut motorlarla devam edilecek gibi bir his oluştu bende. Neyse konuyu dağıtmayayım çekirdek alıp geliyorum

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

AT test gününe kadar tam bir f/p ürünüydü. Ama 2020 modellerle birlikte, tahmin edilen satış rakamından pazara girerse, bu özelliğini kaybedecek. Dolayısıyla 2016-2018 AT kullanıcılarının büyük bir kısmı efsanenin ilk yenilenmiş haliyle f/p motorlarını keyifle sürmeye devam edecektir diye düşünüyorum.

11. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

harun solmaz (25-12-2019)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer'in bir radyo programın da verdiği demeçten alıntı...

"Africa Twin ne zaman gelecek?

Dakar’da defalarca kupa alan bir motor son 3 yılda Avrupa’da satışlar 185 bine ulaştı. Her yola uygun bir motosiklet. Yeni Africa Twin 1100 cc olarak yeni motorla devam ediyor. Apple Car Play var, yepyeni süspansiyon sistemi var. Ön siparişler başlıyor bu hafta, Şubatta fuarda fiyat belli olacak. Africa twin Türkiye’de bu yıl 850 adet satışa ulaşacak. Önemli bir filo için konuştuk, polis teşkilatı için.

2020 honda motosiklet ne olacak? Türkiye pazarı 2019’da 105 bin oldu. Bu da 15 yılın en düşük olanı. 2020’de 115 binden yukarı çıkmaz. Yüzde 23-24 pazar payı ile Honda bu yıl 24.500 motosiklet satarak 5 yıldır süren liderliğini koruyacak.

Şubatta diğer efsane CBR 1000 RRR gelecek, güç performansın zirvesi. MotoGP de yarışan motosikletin altyapısı ile aynı.
    "
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

13. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (12-01-2020),Arif Oral Unal (07-01-2020),Çağın Sarılar (07-02-2020),cemkucuk (07-01-2020),Güney Biçer (03-02-2020),İbrahim Cihan Özyurt (06-01-2020),SONAY YÜKSEL (07-01-2020)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Fuar öncesi liste fiyatlar, hayırlı olsun : )

Resmin ismi:  atf.JPG
Görüntüleme: 23
Büyüklüğü:  51.4 KB (Kilobyte)
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

15. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (08-02-2020),Ali KORKMAZ (10-02-2020),cemkucuk (06-02-2020),İbrahim Cihan Özyurt (06-02-2020)

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

fiyat listesi bi şekil elime geçti ,, Herkese selamlar bu arada

Resmin ismi:  honda fiyat listesi 2020.jpeg
Görüntüleme: 48
Büyüklüğü:  437.3 KB (Kilobyte)
    Konu GÖKHAN ÇAKMAK tarafından (06-02-2020 Saat 18:54 ) değiştirilmiştir.

17. GÖKHAN ÇAKMAK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (08-02-2020),Çağın Sarılar (07-02-2020)

Sayfa 14 Toplam 17 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 41011121314151617 SonuncuSonuncu