Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 'Kola' ile motosiklet çaldılar...

Akılalmaz yöntem! 'Kola' ile motosiklet çaldılar...

Milliyet'in haberi...

İstanbul Bahçelievler’de bir sitenin bahçesinde kilitli ve alarmlı bir şekilde bulunan motosiklet hırsızlar tarafından bu kadarına da pes dedirtecek bir yöntemle çalındı. Sitenin otoparkına sabah saatlerinde başka bir motosikletle gelen hırsızlar motosikletin üzerinde bulunan alarmı yanlarında getirdikleri kolayı dökerek susturdu.

Alarmın susmasıyla birlikte kilidi kıran hırsızlardan bir tanesi, motosiklete binerken, diğeri ise geldikleri motosiklete binerek hiçbir şey olmamış gibi yürüyüş yapan vatandaşların arasından geçerek olay yerinden kaçtı. Motosikletin sahibi Çetin Turan, otoparka geldiğinde büyük bir şok yaşarken, polis ekiplerini arayarak yardım istedi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Böyle bir yöntemi ilk defa gördüğünü belirten motosikletin sahibi Çetin Turan, “Sabah geldiğimde motorumun yerinde olmadığını gördüm ve yere baktığım da yerde kırık kilidi ve kolayı gördüm. İlk baktığım da çok da anlam veremedim. Bu gördüğünüz kilit alarmlı kilit içerisine kola dökerek kilidi şişirmişler ve çalmasını engellemişler ve daha sonra kilidi patlatmışlar. Kamera kayıtlarına baktığımız da iki kişi geliyorlar motosikleti siteden iterek çıkarıyorlar ve daha sonra E-5’e çıkarak gidiyorlar. Ben daha önce böyle bir yöntem duymamıştım ama daha sonra araştırdığımda bütün çalınan motosikletlerin bu şekilde çalındığını gördüm. Polise gittiğim de bu bölge de günde 15 tane motosiklet çalındığını öğrendim. Yetkililer buna çözüm bulmalı. Yazık ucuz motosiklet de değil ikinci eli 40 bin TL sıfırı ise 150 bin TL civarında” dedi.

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

İşin iyice çivisi çıktı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Zorla silahlandıracaklar motorcuları Kapalı otopark artı 3 kilit takıyorum. Hergün tak çıkar bıktım usandım.

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Bende bir kez çaldırdığmdan beri paranoya oldu, evden aşağıya her indiğimde gidip bir kere garaj kapısını kontrol ediyorum, garajda alarm ve motorda kilit olduğu halde.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ya benim bir fikrim var şimdi aklıma geldi. Ciddi ciddi şunu yapalım. Hırsızların madem nerelerde motosiklet çaldığı belli. Polisin de çok işi varmış yetişemiyormuş madem. Yemleyelim biz bu hırsızları. Köyde domuz avlarken yaptığımız gibi. Ortaya koyalım motosikleti gel beni çal dercesine ve yatalım pusuya. Adamlar gelince de belalarını ..kelim. Dövme videolarını çekelim ve takip edilemez şekilde sosyal medyaya yayaylım. Bunu bir kaç kere yapsak bundan sonra motosiklet çalarken öyle elleri kollarını sallayabiliyorlar mı görürüz.

6. HakanVelioglu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

İbrahim Cihan Özyurt (23-05-2019),MelihUlubilgen (23-05-2019),mustafa gologlu (23-05-2019)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Dünyanın en adi hareketidir çalmak. Kanunlar biraz gevşek maalesef. Çalanın kolunu kestikleri dönemler vardı. Şimdi o kadar olmasa da çaldığına pişman olacak kadar ceza alması lazım. Baklava çalanlardaki gibi. Tecavüzcüye de hadım etme cezası gelecek. Bence kimse ne çalar ne de atlar.
    İşin içinde olaraktan üzülerek söylüyorum, maalesef kanunumuzun hırsıza karşı verdiği ceza zayıf kalıyor. Bu sebeple koruyucu tedbirleri almak durumundayız. Kasko, kilit, garaj, gerekirse motosikletle o bölgelere (tatil yerlerinde yatılı kalmak, motosikleti şehir içine bırakmak vs..)gitmemek gibi..
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

8. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim Cihan Özyurt (23-05-2019)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünyanın en adi hareketidir çalmak. Kanunlar biraz gevşek maalesef. Çalanın kolunu kestikleri dönemler vardı. Şimdi o kadar olmasa da çaldığına pişman olacak kadar ceza alması lazım. Baklava çalanlardaki gibi. Tecavüzcüye de hadım etme cezası gelecek. Bence kimse ne çalar ne de atlar.
    İşin içinde olaraktan üzülerek söylüyorum, maalesef kanunumuzun hırsıza karşı verdiği ceza zayıf kalıyor. Bu sebeple koruyucu tedbirleri almak durumundayız. Kasko, kilit, garaj, gerekirse motosikletle o bölgelere (tatil yerlerinde yatılı kalmak, motosikleti şehir içine bırakmak vs..)gitmemek gibi..
    Ali bu söylediğin şeriat'a doğru gider tehlikeli bence bu sistemi kimse istemez..(şahsi görüşüm)
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim bir fikrim var şimdi aklıma geldi. Ciddi ciddi şunu yapalım. Hırsızların madem nerelerde motosiklet çaldığı belli. Polisin de çok işi varmış yetişemiyormuş madem. Yemleyelim biz bu hırsızları. Köyde domuz avlarken yaptığımız gibi. Ortaya koyalım motosikleti gel beni çal dercesine ve yatalım pusuya. Adamlar gelince de belalarını ..kelim. Dövme videolarını çekelim ve takip edilemez şekilde sosyal medyaya yayaylım. Bunu bir kaç kere yapsak bundan sonra motosiklet çalarken öyle elleri kollarını sallayabiliyorlar mı görürüz.
    Hakan, evine giren hırsıza bile sadece yatak odana girerse zarar verebiliyorsun diğer odalarda maalesef suçlu sensin. Bu yapılan direk suç sınıfına girerek suçlu biz madur hırsız olur. Kanunlardaki boşlukları inceleyip yapılabilir mi bilemiyorum.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

google a girip aradim...9 mayis oncesi, ve bu haber disinda, kolali hirsizlar hakkinda haber/bilgi yok.

kola alarmi nasil etkiler, ve gecici olarak nasil susturur? eleman videonun sonuna dogru tekme atti otmeye basladi hangi ara kendine geldi alarm?

Sadece Bahcelievlerden gunde 15 motosiklet calinmasi ne demek ayrica? E5 gibi yolda nasil arkadan iter ve polis gormez.

yanlis anlasilmasin, motosiklet calinmadi demiyorum, sadece bu haberin 'haber' olsun diye suslenmis gibi geldi bana.

unutmayin arkadaslar disk kilit cok kisa sureler icin kullanilir. diger zamanlarda sabit noktaya saglam kilit kullanilmali.

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google a girip aradim...9 mayis oncesi, ve bu haber disinda, kolali hirsizlar hakkinda haber/bilgi yok.

kola alarmi nasil etkiler, ve gecici olarak nasil susturur? eleman videonun sonuna dogru tekme atti otmeye basladi hangi ara kendine geldi alarm?

Sadece Bahcelievlerden gunde 15 motosiklet calinmasi ne demek ayrica? E5 gibi yolda nasil arkadan iter ve polis gormez.

yanlis anlasilmasin, motosiklet calinmadi demiyorum, sadece bu haberin 'haber' olsun diye suslenmis gibi geldi bana.

unutmayin arkadaslar disk kilit cok kisa sureler icin kullanilir. diger zamanlarda sabit noktaya saglam kilit kullanilmali.
    Haberi kaynak belirterek ben paylaştım ama benim de fark ettiğim olayın geçtiği yer Bahçelievler olarak belirtiliyor ama değil,oraları iyi bilirim,görüntülerin bir kısmı Ataköy den Fakat bu bölgeler de gerçekten ciddi oranda hırsızlıklar var bu yadsınamaz.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Tags for this Thread