Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Milli sporcularımız Can Öncü ve ikizi Deniz Öncü Fransa’da Dünya Şampiyonasında

Milli sporcularımız Can Öncü ve kardeşi Deniz Öncü Fransa’da Dünya Şampiyonalarında mücadele ettiler.

Moto3 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 5. ayağı Fransa’da yapıldı. Milli sporcumuz Can Öncü, Red Bull KTM Ajo takımıyla mücadele ettiği şampiyonada 16. oldu. 15 yaşındaki genç sporcumuz, Le Mans pistindeki (4,2 km) yarışa 27. sıradan start almasına rağmen, 22 tur sonunda damalı bayraktan 16. sırada geçti.

Fransa yarışını değerlendiren genç sporcumuz, "Zor bir yarıştı, pistin bazı yerlerinde yavaş kalıp, savaşamadım. Daha öğrenecek çok şey var. Geçen yıl piste uyum sağlamakta zorlandım ama bu sezon biraz daha hızlıyım. Ben çaylak sezonumdayım, bu yüzden amaç ileriye doğru adım atmaya devam etmek. Yarışta çok sayıda kaza olmasına rağmen, yarışı bitirdik. Sadece puan alamadım. Umarım yakında daha ileriye doğrı gideriz.” dedi.

DENİZ ÖNCÜ DÜNYA GENÇLER ŞAMPİYONASI’NDA İLK PUANINI ALDI

Milli sporcumuz Deniz Öncü, iyi başladığı Dünya Gençler Şampiyonası Fransa yarışında 8. oldu. Red Bull KTM Ajo takımıyla Gençler Şampiyonası’nda ter döken genç sporcumuz, yağmurdan ıslanan Le Mans pistinde 14. sıraya gerilemesine rağmen, mücadeleyi bırakmayarak yarıştan 8. sırada ayrıldı.

Fransa’da beklediği sonucu alamayan Deniz Öncü, “Çok iyi bir başlangıç ​​yaptım. Yedinci sıradaydım ve ilk virajda ikinci sıraya geçtim. Kalabalık içerisinde iyi tepki verdim. Daha iyi bir sürüş yaparak tempo yakalamaya çalıştım ama çok geç kaldım. Sekiz tur kala mümkün olduğunca üst sıralarda bitirmek için her şeyimi verdim. Yılın ilk puanlarını aldım ama aynı zamanda biraz hayal kırıklığına uğradım. Çünkü hedefimiz üst sıralar için savaşmaktı. Barselona'ya daha iyi hazır olacağız." diye konuştu.

UĞUR IŞIK ABD’DE 5. OLDU

ABD'nin Florida eyaletinde yapılan (APBA) Amerika Offshore Şampiyonası Cocoa Beach Grand Prix’e ülkemizden Uğur Işık katıldı. Zabo Racing takımıyla mücadele eden Işık, Sınıf 1 yarışını 5. sırada tamamladı.

Kaynak tmf.org.tr
    Konu Serdar ZIMBA tarafından (22-05-2019 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..