Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Aşağıda ki videoya denk gelince insan kendini arada bir sorguluyor, ne gerek var 230kg üstü makinalara 100-150 bin vermeye, aha işte Hindistan gibi her türlü yol şartı ve rakım da kullanılan en çok satılan motor ,oraya göre bizde daha pahalı ama biz de ne ucuz ki? 40 bin bandında 2018 model liste fiyatı var, ne kadar pazarlığı vardır bilmiyorum, distribütörünü de tanımıyorum (restar otomotiv) ama seni istediğin yol şartında istediğin yere götürüyor işte : )

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Alper Günak (10-10-2019),AtagünTERZİ (18-03-2021)

Enduroist Üye Alper Günak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Günak
    Marka
    Yamaha

İlham verici bir video olmuş. Yıllar önce bisikletli bir seyyah ile tanışmıştım, bisikleti bir garip gelmişti bana. Neredeyse dökme demir. Dedim Fransa'dan buraya bununla nasıl geldin? "Bununla değil, bacaklarımla geldim, ben geldim" demişti. Sustum : )

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

https://www.youtube.com/channel/UCEI...W9WmYtsOcJBwTg

Himalayan sevenler Itchy Boots kanalina abone olmali

5. Deniz Kupeli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (12-10-2019)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda ki videoya denk gelince insan kendini arada bir sorguluyor, ne gerek var 230kg üstü makinalara 100-150 bin vermeye, aha işte Hindistan gibi her türlü yol şartı ve rakım da kullanılan en çok satılan motor ,oraya göre bizde daha pahalı ama biz de ne ucuz ki? 40 bin bandında 2018 model liste fiyatı var, ne kadar pazarlığı vardır bilmiyorum, distribütörünü de tanımıyorum (restar otomotiv) ama seni istediğin yol şartında istediğin yere götürüyor işte : )

Serdar bir arkadaş 36 liraya aldı 2018 ni. Ben iki yıldır crf ile yeterince küçük motor büyük hayal olayına girdiğimden düşünemiyorum artık böyle motosiklet )) kült ve son derece güzel bir tasarım. Basit ve herkesin tamir bakımını yapabileceği bir yapısı var. Parça konusunda artık çok sıkıntı olmaz en kötü ebay amazon vs. alırsın 10 günde burada olur.

Küçük cc motosiklet biraz geniş zaman işi. Zamanın olacak aheste aheste gezeceksin. Bana o yüzden uymadı. Ben hafta sonu ve 3 günlük geziler yapıyorum. Günde 700+ km ler yaptığım oluyor. Yılda bir kez de büyük tur şeklinde gezebiliyorum. Küçük cc ile bu şekilde gezilmeceğini anladım. O yüzden crf 2 yılda ancak 4.500 km ye gelebildi. Tenere 700 ise bir ay dolmadan 1400 km ye geldi.

7. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (14-10-2019)

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/channel/UCEI...W9WmYtsOcJBwTg

Himalayan sevenler Itchy Boots kanalina abone olmali
    Şu corana günlerinde videolarını izlemeye devam ediyorum bu cesur Hollandalı bayanı.türkiyeden de 4 videosu var.motoruna hayran kaldım ,özellikle sesine.bir araştırayım şu motoru derken kendimi burda buldum.5-6 yıldır hiç yazmamıştım iyi oldu.bende önümüzde ki yıllarda orta asyaya gezi düşündüğüm için biraz konforlu hafif motor bakınıyordum.sıanda elimde 1200 tenere var çok ağır gelir diye wr 250 aldım bir tane ,ama wr nin konforsuzluğu beni korkuttu.onun yerine daha konforlu hafif bir enduro arayışım devam ediyor.versy 300 üzerinde yoğunlaşıyorum şuan da.çift silindir 40 HP ile güzel bir motor.bu royalı görünce bir araştırayım dedim,24 HP yi görünce arkadaşların dediği gibi bari 30 HP falan olsaydı dedim doğrusu.bu arada KTM 390 enduro var 44 HP güzel bir alet ,ama türkiye de hiç satılmamış sanki.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

KTM 390 enduro bu fuarda geldi. 2.eli oluşmamıştır. 49900'den sattılar fuarda. Himalayan gücünden çok ağırlığıyla üzdü beni 190 küsur kilo, neredeyse benim tenere ile aynı

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oğuzhan Sarıtaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KTM 390 enduro bu fuarda geldi. 2.eli oluşmamıştır. 49900'den sattılar fuarda. Himalayan gücünden çok ağırlığıyla üzdü beni 190 küsur kilo, neredeyse benim tenere ile aynı
    190 kg hiç gereksiz olmuş.güçsüz ve ağır.versy 300 en iyi tercih gibi benim için.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı MEHMET ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde 1200 tenere var çok ağır gelir diye wr 250 aldım bir tane ,ama wr nin konforsuzluğu beni korkuttu
    Orta asya icin WR250R mukemmel secenek bence. Bakimi cok kolay, araliklari cok uzun (subap ayar 25bin gibi bisey galba) bazi eski modellerde olan benzin pompa ariza disinda hic sikintisi olmiyan makina. WR'yi satip Himalayan/390 alirsan pisman olabilirsin, yerinde olsam buyuk depo (sart degil) + konfor sele takardim. Seat Concepts nispeten ucuz secenek (sunger/kilif gonderiyorlar https://seatconcepts.com/collections...nt=20645362118)

Senin gibi orta asya/afrika gezisi icin bende ST'yi satip Africa aldim ama solo gitseydim WR'im le giderdim. WR satilacak makina degil

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Wr kısa geziler için iyi bir enduro.ama kardeş 100 km falan uzun gideyim desen adamın mıçını mahvediyor,çok yoruyor.attığın linkteki nn konfor sağlayacağını bilsem hiç düşünmeden alırım.siz aldınızmı ,konforu nasıldı acaba.afrika ve orta asya rotalarınızı görmek isterim hocam.

Steve Jobs

Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı MEHMET ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wr kısa geziler için iyi bir enduro.ama kardeş 100 km falan uzun gideyim desen adamın mıçını mahvediyor,çok yoruyor.attığın linkteki nn konfor sağlayacağını bilsem hiç düşünmeden alırım.siz aldınızmı ,konforu nasıldı acaba.afrika ve orta asya rotalarınızı görmek isterim hocam.
    Yani...WR'nin selesi konforlu sayilmaz, ama konfor sele/airhawk sorunu giderir...veya zamanla toto alisiyor

WR'imde standart sele var, Africa icin Seat Concepts aldim cok memnunum.

https://www.youtube.com/watch?v=6i6gVoKvt6s

https://advrider.com/f/threads/motom...nture.1096260/

https://advrider.com/f/threads/seat-...review.823052/
    Konu Deniz Kupeli tarafından (04-04-2020 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.

14. Deniz Kupeli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MEHMET ERCAN (04-04-2020)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu