Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Erhan Yumuşak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Standart Fakire Motor Seçimi Yardımı !!!

Herkese merhaba,
    Bir konuda yardım talep edeceğim. Tanışma bölümünde yazdığım gibi bir motorum yok. Ancak almak istiyorum. Hepsi güzel ama yaşıma (52) uygun kariyerime ( özür dileyerek yazıyorum bunu, kariyerimin bence önemi yok ama aile efradı-akraba ayıplamasın, hiç yakışmamış demesin gibi) uygun bir başlangıç ( tam olarak başlangıç sayılmaz ilk motorum olan 50 cc lik ehliyet gerektirmeyen scooterimi yakın zamanda sattım) motorsikleti almak istiyorum. İlk el-ikinci el, marka-model gibi seçenekler arasında aylardır araştırma yapıyorum ( bu konuda mastır yapacak kadar uzmanlaştım) fakat bu araştırmalar kafamı daha çok karıştırmaktan başka işe yaramadı.
    Boyum 178 kilom da 79 falan.
    İnternette öyle bir Bilgi kirliliği var ki...
    Önce naked-çıplak modellere yöneldim, uzun yol yaparsam (yapmayı da düşünüyorum) aşırı rüzgar yemekten bahsettiler, zaten benim 60 km ye ulaşamayan scooter ile bile sıkıntı yaşıyordum hem de şehir içinde. Spor modellere sürüş pozisyonu sebebiyle hiç bakmadım, kros tip veya hard enduro yapılan motorlar da bana göre gelmedi, en sağlıklı seçim yol enduroları olarak geldi bana. sanırım en iyisi VStorm 250, gönlümde olanlar ise Versys 650 ve VStrom 650 belki Honda Nc 750, kursa başladım ama orada da kazık yedim zira A2 için yetiştiriyor benim kurs, A veremiyor. Bunların anlamlarını ise kursa başladıktan sonra fark ettim. Dolayısıyla birkaç gün sonra (inşallah) alma aşamasında olduğum ehliyet ile A2 klasmanı motor kullanabileceğim. Çok da önemi yok zira A sınıfı için de sonraları bir girişimde bulunmak istiyorum. Bir de öyle bir motor olsun ki ABS olsun, ikinci eli olsun ki satıp üst kademeye geçmek nasip olursa en az zararla yapabileyim.

Zor durumdayım açıkçası, yardıma da ihtiyacım var. Mesela ikinci el versys 300 tavsiye eder misiniz? yedek parça, servis problemi falan hatta satarken sorun olur mu? ,
    Başka öneriniz olur mu? tecrübelerinize ihtiyacım var...
    Fakire bir yardım!!!.
    Önerileriniz benim için önemli, çok teşekkür ederim...
    Hayırlı günler dilerim.
    Konu Erhan Yumuşak tarafından (19-06-2019 Saat 12:50 ) değiştirilmiştir.