Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Üstadım kafa karışıklığınızı çok iyi anlıyorum. Ancak motosiklet kullanımının duygusal fiziksel amaçsal ve en çok cepsel bir çok değişkeni var. Bir otomobil alırsınız 4 kapı 4 teker zaten. bose ses sistemi ladin kaplama yok diye çok ta kafaya takmazsınız. İmkanınız var ise üst sınıf alır geçersiniz.

Motosiklet ise böyle bir şey değildir. Burada 150.000 Liralık motosiklete binip ben dahil her şeyinden şikayet eden adamlar göreceksiniz

Ancak zamanla istek ve taleplerinize göre ki bu aktif olarak kullanımınıza göre (çünkü ilk bir sene sonunda mont kask pantalon tulum ve aldığınız motosiklet sahibinden com da ilana çıkar genelikle ) en az 3-5 yıl sonunda kafanızda bir şeyler netleşmeye başlar. Benim 10 dan fazla motosikletim oldu. Şu an kamp ve yaylacı olarak crf 250 ile mutlu mesut devam ediyorum mesela.

Tüm bunların dışında yanlış başlangıçlar ise motosiklet işinden komple soğumanıza sebep olacağı ve sürekli daha doğru bir tercih arayışına sokacağı için eğer fantazi yapmak istiyorum heyecandan heyecana koşmak istiyorum demiyor iseniz listenizden ;

crf 250 serisini ( aşırı konforsuz, şehiriçi içi uygun değil uzun yol için uygun değil, zayıf motor vs. )
    versy 300 ü (gereksiz pahalı, servis yok, yedek parça yok, 2 . el yok)
    V-srtom 250 yi ( pahalı , servis sorunu, zayıf motoru, zayıf 2. eli )

hızla çıkarmanızı öneririm.

Ehliyetiniz cc açısından el veriyor ise NC 750 serisini ya da X max 250 yi alın sizde bizde rahat edelim

2. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (21-06-2019),Erhan Yumuşak (20-06-2019)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

250 lik olacaksa İnazuma
    bana kalırsa eğitim sonrası direk geçişle NC750
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

4. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erhan Yumuşak (20-06-2019)

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Merhaba Kafalar karisir ilk motorda bende oglumun motor seciminde ayni seyleri yasadik birlilte once isteklerinize bi goz atin rahat oturus uzun yolda gideyim sehir ici kivrak olsun yakit az yaksin goruntusude iyi olsun v-250 tam bu motor bizde onda karar kildik aldik iki hafta egitim doneminde bende kaldi bisiklet gibi motor (bana gore) ani tepkileme yok bu bakimdan yeni kullanicilar icin iyi abs guzel yakit durumu iyi bu segmente en iyi tercih bence ..

CASPER_VIA_G1_Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Erhan Yumuşak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım kafa karışıklığınızı çok iyi anlıyorum. Ancak motosiklet kullanımının duygusal fiziksel amaçsal ve en çok cepsel bir çok değişkeni var. Bir otomobil alırsınız 4 kapı 4 teker zaten. bose ses sistemi ladin kaplama yok diye çok ta kafaya takmazsınız. İmkanınız var ise üst sınıf alır geçersiniz.

Motosiklet ise böyle bir şey değildir. Burada 150.000 Liralık motosiklete binip ben dahil her şeyinden şikayet eden adamlar göreceksiniz

Ancak zamanla istek ve taleplerinize göre ki bu aktif olarak kullanımınıza göre (çünkü ilk bir sene sonunda mont kask pantalon tulum ve aldığınız motosiklet sahibinden com da ilana çıkar genelikle ) en az 3-5 yıl sonunda kafanızda bir şeyler netleşmeye başlar. Benim 10 dan fazla motosikletim oldu. Şu an kamp ve yaylacı olarak crf 250 ile mutlu mesut devam ediyorum mesela.

Tüm bunların dışında yanlış başlangıçlar ise motosiklet işinden komple soğumanıza sebep olacağı ve sürekli daha doğru bir tercih arayışına sokacağı için eğer fantazi yapmak istiyorum heyecandan heyecana koşmak istiyorum demiyor iseniz listenizden ;

crf 250 serisini ( aşırı konforsuz, şehiriçi içi uygun değil uzun yol için uygun değil, zayıf motor vs. )

Ehliyetiniz cc açısından el veriyor ise NC 750 serisini ya da X max 250 yi alın sizde bizde rahat edelim
    Çok teşekkür ederim. Haklısınız. Motosiklet ehliyetim A2 ( nasipse 2 hafta sonra) olacak. Her konuda olduğu gibi bunda da zarar ettim zira bu ehliyet ile istediğim motoru kullanamayacağımı sonra farkettim ( suçun büyüğü bende tabi ki) . Bu sebeple kısa sürede büyütmem gerekecek, belki de bana yeni bir eğitim sürecinden geçmek zorunda olacağım için zaruri bir fayda sağlayacak. Her seferinde kağıtları yeniden karıp dağıttığımdan ise karşıma en iyi alternatif kar-zarar oranı açısından hep versys 300 çıkıyor. Motor kalitesi, ABS si, tepki süresi yakıt durumu, hafifliği, manevra kabiliyeti, sürüş pozisyonu, kullanım kolaylığı, boy-kilo motor hacmi ve yüksekliği, kendi özel rahatsızlıklarım açısından sürüş pozisyonu (bel ağrısı), ön cam gibi rüzgar kesici özellikleri, orta mesafe uzun yol gidebilmesi, şehir ve toprak yola adaptasyonu gibi bir çok parametreyi alt alta koyduğumda...
    Belli de satmayacağım bu alternatifi uzun süre kullanacağım. Z 300 ile aynı motor bloğunu kullandığı için yedek parçaya muhtemelen daha çabuk ulaşabileceğim, uygun fiyatlı ikinci el Versys 300 bulabilirsem kawa ustalarınından yardım alabileceğim Ankara’da. Eğitim sürecim devam ediyor. Sonunda Allah nasip ederse böyle bir motor almak kafama girmeye başladı.
    Nihayetinde Nc 750 DCT şanzıman hedefliyorum. Daha büyüğü ise (şu anda) hayallerim içinde yok. Bana göre motor için sürate gerek yok. Konfor ve güvenlik istiyorum. Ve huzur tabi ki.
    Çok ama çok teşekkür ediyorum...
    Saygı ve sevgilerimle...

Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

X max zehri damardan aldığım zaman yola çıktığım motordu. Şimdi de bazen hoşuma gidiyor fakat YAMAHA Türkiye şu anda getirmiyor ya da ülkede yok sıfırı. Elinde olanların bir kısmı da bu durumdan istifade sıfırından oldukça çok para istiyorlar 2018-2019 modellerine. Hatta bir tanesi açık açık " Türkiye'de yok bu motor, istediğim fiyata satarım" diyerek beni çok rahatsız eden bir şey yazmıştı. Bu yüzden alamıyorum. NC 750 de benim hedef motorum ama ehliyetimin sikleti yetmiyor en azından şimdilik (daha doğrusu almak üzere olduğum ehliyet A2 yani en fazla 500 cc motor kullanabiliyorum). Bu Sebeple sevgili Ömer Bey Maalesef bir süre daha başınızı ağrıtmaya devam edeceğim gibi görünüyor.

Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    250 lik olacaksa İnazuma
    bana kalırsa eğitim sonrası direk geçişle NC750
    İnazumayı ben de beğeniyorum... ABS siz olması acaba acemiye sıkıntı doğurur mu?

Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Alıntı Güney Biçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başta hayırlısı olsun.
    Dediğiniz tablo ile elden çıkarması kolay bir motor ikilisini birleştirince crf 250 veya crf 250 rally(bence bu daha güzel ) olurdu.
    Ama hangisinin olacağına imkanınız varsa sürerek karar vermek en güzeli. Zamanında harley iron883ü aşık olarak almıştım. Yanına yaklaşınca kalbim çarpardı ama sonrasında gerekliliklerden (!) Africa twine geçtim ve em keyifli sürüşleri onla yaptım yapmaya da devam ediyorum.
    Ben de öyle düşünüyorum ama kimse motorunu sürdürmüyor.

Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Erhan hocam,
    nacizane kendi fikrim de ben suzuki inazuma 250cc lik başlamıştım, kaslı bir görünümü vardır ,dışarıdan görenler 600 lük sanır, bir 10bin km yapar sonra 650-750 cc bandında ki bir motora geçebilirsiniz tabii bazı modeller için A2 den A ya yükselmeniz lazım siz biliyorsunuz zaten. inazuma düşünmezseniz vstrom 250 yada gs310 lar var. Tabii bunlar geçiş motoru olur. Direkt orta segmentden başlayayım derseniz nc750 ler in beygiri düşüktür cc büyüktür ama agresif değildir ,idare edebilirsiniz diye düşünüyorum, her yola gider, yakıtı da çok düşüktür, eğitimden sonra hocanızında görüşünü alarak değerlendirebilirsiniz bence.
    Serdar bey gönlümde olan NC 750 serisi ama müstakbel ehliyetimin bile (kursunu gördüğüm) sikleti NC 750 ye yetmiyor...

Isim
    Erhan Yumuşak
    Motosiklet
    MT 25
    Marka
    Yamaha

Çok düşündüm ve enduro vasfı taşımasa da o hedefe yönelik Yamaha MT 25 aldım bugün itibariyle . Bayiden yeni getirdim, ehliyetsiz ve plakasız, getiremedim daha doğrusu, 750 metrelik yol uzadıkça uzadı tam 20 kilometre oldu. Allahım nasıl güzel bir şey. Motoru bacaklarımla sarışım, yaz sıcağında rüzgarın kaskıma oradan yüzüme verdiği serinlik, motorun bana, benim motora alışmamız ve birbirimizi sevmemiz çok güzel bir duyguydu. Dolayısıyla sokaklardan caddelere dalmalar derken saatlerce gezmişim. Şunu farkettim, ben çok geç kalmışım... Herkese teşekkür ederim. Sevgili moderatörümüz artık benim motor amblemim olarak Yamahayı koyabilir. Henüz plaka almadım. Yarın noter işlemimi yaparım nöbetçi noterde Pazartesi de plaka çıkarırım.
    Allah herkese sağlıklı ve kazasız keyifli sürüşler nasip etsin.

Enduroist Üye öner güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun erhan hocam kazasız belasız sürüşler güzel motordur mt 25 sıfır aldınız galiba bu yüzden rodaj da yapmanız gerekenler ile ilgili küçük bi araştırma yapmanızı tavsiye ederim

13. öner güleç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erhan Yumuşak (22-06-2019)

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu