Alıntı dinc74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben krank olduğunu zannetmiyorum parçalarda geldiyse rulmanlar dağılıp misketleri düşmüş olabilir.rulmanlar değişirse düzelebilir görmedende birşey denmiyor ki şimdi.ayrıca krank motor çalışırken dizel araba gibi ses yapar
Başta krank olmasa bile artık krank olduğu da kesin. çünkü aynen senin dediğin gibi motorum dizel araba gibi çalışıyor. yani artık kesin kranka zarar vermiş olmalı bu bahsettiğin bilyalar. rulmanların dağıldığı kesin. çünkü son yağ değişimimi geçen gün yaptım. filtrenin etrafında rulmanın bilyalarını korumak için olan parçalardan gördüm. bu parçaları çıkardım tabii ki. ama belli ki krankıma zarar verdiği aşikar. dolayısıyla motorum sanki dizel araç gibi çalışıyor. öyle canımı sıkıyor ki bu durum yani o kadar olur.

Burak Galip arkadaşım sat diyor.. kime satabilirim ki.. bu durumdaki bir aracı. üstelik onun bile bile kazaya kurban gitmeyeceğinden nasıl emin olabilirim. böyle bir sorumluluğu kabul etmem mümkün değil.

allah bana ve taşıdığım her kim ise onu korusun. ama bir gün biliyorum ki o teker çıkacak ve ben kendimi yerde bulacağım. umarım kafam o gün kalındır..