Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 16´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    dinc74
    Guest

bildiğim kadarıyla arka tekerlek direk şanzımana bağlı büyük bir ihtimalle şanzımandaki rulmanlar dağılmış olabilir.benimde başıma gelmişti

Enduroist Üye ufuk tarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet
    zat 150 mondial-arora 150

Alıntı dinc74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla arka tekerlek direk şanzımana bağlı büyük bir ihtimalle şanzımandaki rulmanlar dağılmış olabilir.benimde başıma gelmişti
    Demek ki geçen günkü yağ değişimimde çıkan rulman kapağı parçaları bunun işaretçisiydi.. o halde krankta bir sıkıntı var mıdır ki.. ben hep krank diye düşünüyordum. ne dersiniz.

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Arrow

Ufuk, abi nacizane tavsiyem sen zat o motoru...
    Kulağa çok sakat geliyor...En azından tüm problemlerini bitirene kadar kullanma

Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet

Alıntı Burak Galip AKKURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk, abi nacizane tavsiyem sen zat o motoru...
    Kulağa çok sakat geliyor...En azından tüm problemlerini bitirene kadar kullanma
    Keh keh... ilahi birader güldürdün beni.. allah da seni güldürsün. aslinda yerden göge kadar haklisin.. ama bu haliyle ancak parca olarak satilir sanirim. kimsenin kanina girmek istemem dogrusu.. tüm problemlerini bitirmek icin sanirim o motorun değeri kadar harcamak gerekecek gibi görünüyor..

dinc74
    Guest

Alıntı ufuk.tarhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki geçen günkü yağ değişimimde çıkan rulman kapağı parçaları bunun işaretçisiydi.. o halde krankta bir sıkıntı var mıdır ki.. ben hep krank diye düşünüyordum. ne dersiniz.
    ben krank olduğunu zannetmiyorum parçalarda geldiyse rulmanlar dağılıp misketleri düşmüş olabilir.rulmanlar değişirse düzelebilir görmedende birşey denmiyor ki şimdi.ayrıca krank motor çalışırken dizel araba gibi ses yapar

Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet

Alıntı dinc74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben krank olduğunu zannetmiyorum parçalarda geldiyse rulmanlar dağılıp misketleri düşmüş olabilir.rulmanlar değişirse düzelebilir görmedende birşey denmiyor ki şimdi.ayrıca krank motor çalışırken dizel araba gibi ses yapar
    Başta krank olmasa bile artık krank olduğu da kesin. çünkü aynen senin dediğin gibi motorum dizel araba gibi çalışıyor. yani artık kesin kranka zarar vermiş olmalı bu bahsettiğin bilyalar. rulmanların dağıldığı kesin. çünkü son yağ değişimimi geçen gün yaptım. filtrenin etrafında rulmanın bilyalarını korumak için olan parçalardan gördüm. bu parçaları çıkardım tabii ki. ama belli ki krankıma zarar verdiği aşikar. dolayısıyla motorum sanki dizel araç gibi çalışıyor. öyle canımı sıkıyor ki bu durum yani o kadar olur.

Burak Galip arkadaşım sat diyor.. kime satabilirim ki.. bu durumdaki bir aracı. üstelik onun bile bile kazaya kurban gitmeyeceğinden nasıl emin olabilirim. böyle bir sorumluluğu kabul etmem mümkün değil.

allah bana ve taşıdığım her kim ise onu korusun. ama bir gün biliyorum ki o teker çıkacak ve ben kendimi yerde bulacağım. umarım kafam o gün kalındır..

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12