Merhaba arkadaşlar, size danışmak istediğim bir konu var.

E5' de giderken otobüsün üstündeki klimanın kapağı uçtu ve motorun ön camını kırdı, sinyali tutan diş çatladı, yani kısaca plastik aksamlara zarar verdi. Çok şükür bende hiç bir şey yok, çok ucuz atlattım çünkü kapak 2.5 m' ye 1 m. şeklinde büyük bir kapaktı ve şükürler olsun düşmedim.

Size danışmak istediğim konu şu. Motorum Varadero 2011 model ve 70.000 km' de. Karşı taraf 100% kusurlu. Parçaların hepsi orjinal şekilde değişirse 16.000 küsür TL tutuyor. Sigorta eksperi 7500TL' ye halledilebilir diyor ve servis de kırılanları değiştirip diğerlerini tamir ederek 7.500 TL' ye halledebiliriz abi diyorlar. Sigorta poliçesinde araç eski model olduğu için tamir ya da çıkma parça ile ilerleyebilme hakkı varmış. Özetle ille sıfırla değişsin diye tutturamıyorum ve 7.500 TL hasar kaydıyla işi bitirebiliyorum.

Kararsız kaldığım nokta, motorun perte çıkmasını da dilekçe ile talep edebiliyormuşum. Sizce bu hareket ne kadar mantıklı olur? Şimdi ben bu motoru ileride satmak istediğimde hasar kaydından dolayı çok zorlanacağımı düşünüyorum. Piyasaya baktığımda 30 - 35 arası bir fiyat aralığı var. Mesela perte çıkartsam bana bu aralıkta bir ödeme yaparlar mı? Bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.