Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Almalık XT600E ve alırken nelere bakmalı

Merhaba arkadaşlar,

Arazi sevdamda sürekli motosikletimin ağırlığından şikayet ediyorum. Yattımı tek başıma kaldırabileceğim bir motosiklet bakınıyordum. İsmail Gür biraz aklıma girince Yamaha XT 600 E bakmaya başladım. Sahibinden üstünde bir iki ilan gördüm bir tanesi aklıma da yattı ama şehir dışından motosiklet almak hep zor. Öncelikle önerebileceğiniz 2001 ve sonrası XT 600 E varsa ciddi ilgileniyorum yazarsanız sevinirim.

Bununla birlikte XT600E alırken dikkat edilecek noktalarla ilgili görüşü olanları da dinlemek isterim.

Mesela ilk gördüğüm benim AT gibi XT'nin de km saati 5 hane yani yüz binde sıfırlıyor ve ilanlarda km düşük olsa da motosikletlerin fotolarına bakınca insan kim bilir kaçıncı yüz bininde diyor. Bunun gibi dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Xt yi bilmiyom da ttlerin sanzumani zorlandigindan ariza veriyo sanzumana bakmak lazim birde sanzumanin contalarina bak eger contalar degismis se 100.000 devirmistir birde hangisehirde oldugunu soylersen o sehirde bi arkadas bulunup baktirilir en azindan gittigine degermi diye söyler

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (18-07-2019)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Hakan, bolca zamanın yoksa, sökerim, takarım, ebay dan alır hepsini yaparım demiyorsan, geçmişini bilmiyorsan, sizin okuldan bir hoca alıp 15 yıldır garajda filan yatırmadıysa öyle bir motosiklet almak biraz cesaret işi vallahi. Forumdan Bülent'in güzel deyimi ile bizim ustaların fantazi oyuncağı olursun al bir crf 250 devam et... Arkadaşın tertemiz denilerek aldığı ktm 640 adv nin neredeyse her parçası ayrı bir 640 tan toplanmış. 500 km yaptı yapmadı servis servis geziyor,

5. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (18-07-2019)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan, bolca zamanın yoksa, sökerim, takarım, ebay dan alır hepsini yaparım demiyorsan, geçmişini bilmiyorsan, sizin okuldan bir hoca alıp 15 yıldır garajda filan yatırmadıysa öyle bir motosiklet almak biraz cesaret işi vallahi. Forumdan Bülent'in güzel deyimi ile bizim ustaların fantazi oyuncağı olursun al bir crf 250 devam et... Arkadaşın tertemiz denilerek aldığı ktm 640 adv nin neredeyse her parçası ayrı bir 640 tan toplanmış. 500 km yaptı yapmadı servis servis geziyor,
    Ömer'e kelimesi kelimesine katılıyorum. o markadan o motordan soğursun. şekil 1a ben bunu yaşadım hiç uğraşma al bir crf

KILIBIKRAYDIR

Isim
    ...

Şu anda sahibi olduğum motosiklet de 16 yaşında baktığım motosiklet de öyle. Bir motosikletin eski olması çok problem değil. Zamanım çok yok ama elim alet tutar.
    Seceresini bilme noktasına atıfta bulunmuş Ömer abi bu noktada haklısın. Zaten o yüzden foruma yazdım bildik var mı diye. Yoksa sahibinden üstünde ilanlar var ama hiçbiri aklıma yatamadı. Ama bir durum daha var. Depoda 15 yıl yatanı buldun mu adam piyasasının en iyi ihtimalle 1.5 katını istiyor. Ben bu motosikleti arazide kırıp dökmeye istediğim için fazla para vermek de istemiyorum. İşte bu noktada depoda 15 yıl yatmış değil de kalbi sağlam çalıştırılmış bir taneyi ucuza bulmak lazım. İşte şehir dışına gitmeden önce ilgili motosiklet hakkında bilgi sahibi olmak lazım. Kronik derdi nedir nelerine önceden bakmak dikkat etmek gerekir gibi. Burada da forum devreye giriyor. Forumda şehir dışından bir XT600E alırken nelere bakmalı noktasını öğrenmeye çalışıyorum. Sağolsun İsmail abi bir ipucu verdi.

NOT: CRF önermesi kilo güç oranında çok anlamlı gelmiyor benim tercihlerimde. Aynı kiloda ama daha güçsüz bir motosiklet CRF o yüzden listeme almıyorum.

Isim
    ...

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer'e kelimesi kelimesine katılıyorum. o markadan o motordan soğursun. şekil 1a ben bunu yaşadım hiç uğraşma al bir crf
    Abi yaşadıklarını forumda bir başlık açıp bizimle paylaşman ve tecrübelerini aktarman..., faydalı olacaktır inancındayım.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Yillardir Turkiye ve yurt disinda binlerce XT600E'i yazlik mekanlarda kiralik motor olarak bosuna kullanilmadi. KTM ile kiyaslamak da dogru bulmuyorum.

Nesine bakilacak hakkinda bilgi veremem, ama temiz bakimli makina bulursan cok fazla sikinti yasamazsin...en azindan yabanci forumlarda yazilanlara gore.

Alternatif ise DR650E dusunebilirsin. Arazide tecrubelisin, CRF zayif kalir, WR250R daha mantikli secenek.
    Konu Deniz Kupeli tarafından (18-07-2019 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yaşadıklarını forumda bir başlık açıp bizimle paylaşman ve tecrübelerini aktarman..., faydalı olacaktır inancındayım.
    pek paylaşmaktan yana değilim çünkü o zaman başka yerler şikayet ediyor.

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alternatif ise DR650E dusunebilirsin. Arazide tecrubelisin, CRF zayif kalir, WR250R daha mantikli secenek.
    WR250 fiyat olarak aşar gibi geldi Hakan için

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Dr650e ninde parcasi zor bulunuyor gibi xt600 veya tt600 hem ucuz hemde parcalari bulunabiliyo guc olarak ta kilosuna gore cok iyi bence ben cok memnundum tt600 den

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

Selamlar Hakan belkide nasip Türkiye de ki en dolu ve en düzgün bakımlı ikinci el bilgilerini veriyorum. Kadıköy , Moda , Güneş Bey; 0533 480 13 53 her civatasına kadar kefilim bakabilirsin . Neister bilemem bu ara satsam mı diye mırıldanıyordu. Motorları gırtlak doldurur işten eve biraz kullanır sıkılınca da satar.yılda bir kez avrupaya gider o kadar.( BUİKİNCİ EL EN TEMİZ İÇİNDİ )

Eğer ulan yokmu bunun sıfırı diyorsan oda var : daha poşetinde: ;
    ihtiyar endurocular tanır Antalya kemer ASLANKO Aslan DEMİR abi :0532 296 99 61 Manyağın önde gidenidir. tipine göre fiyat verir , olmadı vermez, elinde 15.000 de afrika sıfır xt sıfır yamaha bws hala olduğunu biliyorum. Vede bilimum xt 600 , transalp, xrv 750 at parçaları bulunur. eski işi motosiklet kiralama. Sanırım sıfırxt ye 61.000 TL mi ne istiyordu .)

13. GÖKHAN ÇAKMAK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (19-07-2019)

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu