Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Hakan benim dedigim aslanko budur manyagin tekidir ama xt veya tt nin her parcasi barcasi var elinde

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı GÖKHAN ÇAKMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Hakan belkide nasip Türkiye de ki en dolu ve en düzgün bakımlı ikinci el bilgilerini veriyorum. Kadıköy , Moda , Güneş Bey; 0533 480 13 53 her civatasına kadar kefilim bakabilirsin . Neister bilemem bu ara satsam mı diye mırıldanıyordu. Motorları gırtlak doldurur işten eve biraz kullanır sıkılınca da satar.yılda bir kez avrupaya gider o kadar.( BUİKİNCİ EL EN TEMİZ İÇİNDİ )

Eğer ulan yokmu bunun sıfırı diyorsan oda var : daha poşetinde: ;
    ihtiyar endurocular tanır Antalya kemer ASLANKO Aslan DEMİR abi :0532 296 99 61 Manyağın önde gidenidir. tipine göre fiyat verir , olmadı vermez, elinde 15.000 de afrika sıfır xt sıfır yamaha bws hala olduğunu biliyorum. Vede bilimum xt 600 , transalp, xrv 750 at parçaları bulunur. eski işi motosiklet kiralama. Sanırım sıfırxt ye 61.000 TL mi ne istiyordu .)
    Bu bilgiler için teşekkür ederim. Özellikle aslanko aklımda kalacak sıfır xt ye 60 bin iyiymiş. Nadide bir parça eder mi eder ama bana gelmez. Africamı bende 10 binde iken aldım. O ilk fotolarına bakıyorum kız gibiydi. Tabi ben haşat ettim.

Özetle çok temizi de bana gelmiyor ben de kıyamıyorum. Bana kalbi sağlam kozmetiği çok önemli olmayan lazım. Yine de Güneş bey ile şansımı bir deneyebilirim. Teşekkür ederim

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Merhaba,

İki tane filtresi vardır. biri sağ tarafta normal kağıt filtredir. diğeri şaside metal filtre. çoğu xt ler gibi şasiden soğutmalıdır. gidonun oradan aşağıya doğru inen şasi parçası, en altta bir hortumla birleşir. işte o hortumu sökebilirsen eğer şasinin, içinden metal bir filtre çıkar. temizler takarsın. tabi çoğu motorda o hiç temizlenmediğinden, hortumu sökemezsin, kaynamıştır. dolayısıyla anlarsın ki, hiç adam gibi bakım görmemiş. onu bence sök, diğer filtreyi de sök ve geri tak. bak bakalım yalama olmuş vida falan var mı. bunların haricinde o kadar düz bir makina ki, bakacak özel hiçbirşeyi yok benim bildiğim.

temizini bulup da alın tabi ama temizi bulmak çok zor. Hep kiralamalarda tepe tepe kullanıldılar. dolayısıyla ne kadar kiralandıktan sonra kaç el değişip gelecek belli olmaz. o yüzden uzak durmalı. bu güne kadar sürdüğüm en titreşimli makinaydı. ben 100kg, 187 yim. uzun yolda canını çıkarsam 130'u geçmez. hiç 600 lük gibi değildir, bassan gitmez. ama 600 lük gibi yakar. temiz bakımlı ise, vadettiklerini yapar, taş gibidir birşey de olmaz. toprakta, yangın yolunda, benim diyen adam afrikayla sana yetişemez. sürmesi kolaydır, bisiklet gibi. ama yola çıkınca eziyet olur, uzun yola gider mi gider. izmirden alıp tek molayla istanbula gelmiştim.
    Vasıfsız Endurocu

4. Serdar Özmetin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (25-07-2019),HakanVelioglu (19-07-2019),Recep Alışkan (19-07-2019)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

İki tane filtresi vardır. biri sağ tarafta normal kağıt filtredir. diğeri şaside metal filtre. çoğu xt ler gibi şasiden soğutmalıdır. gidonun oradan aşağıya doğru inen şasi parçası, en altta bir hortumla birleşir. işte o hortumu sökebilirsen eğer şasinin, içinden metal bir filtre çıkar. temizler takarsın. tabi çoğu motorda o hiç temizlenmediğinden, hortumu sökemezsin, kaynamıştır. dolayısıyla anlarsın ki, hiç adam gibi bakım görmemiş. onu bence sök, diğer filtreyi de sök ve geri tak. bak bakalım yalama olmuş vida falan var mı. bunların haricinde o kadar düz bir makina ki, bakacak özel hiçbirşeyi yok benim bildiğim.

temizini bulup da alın tabi ama temizi bulmak çok zor. Hep kiralamalarda tepe tepe kullanıldılar. dolayısıyla ne kadar kiralandıktan sonra kaç el değişip gelecek belli olmaz. o yüzden uzak durmalı. bu güne kadar sürdüğüm en titreşimli makinaydı. ben 100kg, 187 yim. uzun yolda canını çıkarsam 130'u geçmez. hiç 600 lük gibi değildir, bassan gitmez. ama 600 lük gibi yakar. temiz bakımlı ise, vadettiklerini yapar, taş gibidir birşey de olmaz. toprakta, yangın yolunda, benim diyen adam afrikayla sana yetişemez. sürmesi kolaydır, bisiklet gibi. ama yola çıkınca eziyet olur, uzun yola gider mi gider. izmirden alıp tek molayla istanbula gelmiştim.
    Katılıyorum Belki bilirsiniz TransAlpi satarken bir gün enduroya geçicek olsam yine TransAlp alırım başka hiç bir modele bakmam demiştim ki TransAlpi de aldım Fakat TA almadan önce bu makinalara da gönlüm kaydı Serdar Abi bilirsin aramıştım seni neyse Temizini bulmak çok çok zor aramayla ustaya baktırmayla bulunacak cinsten değil
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum Belki bilirsiniz TransAlpi satarken bir gün enduroya geçicek olsam yine TransAlp alırım başka hiç bir modele bakmam demiştim ki TransAlpi de aldım Fakat TA almadan önce bu makinalara da gönlüm kaydı Serdar Abi bilirsin aramıştım seni neyse Temizini bulmak çok çok zor aramayla ustaya baktırmayla bulunacak cinsten değil
    Evet, bu kadar eski makina alınacaksa artık makinaya bakmaktan ziyade, sahibine bakmak gerekiyor. tanıdıktan almalı. gerçi ben yaptım o hatayı. benim XTZ750 yi birine güvenip aldım. kazık yedim. motoru şimdi adam ettim ama o kadar uğraşa gönlüm geçti. satmaya çalışıyorum şimdi.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Eski motor işi bence biraz karışık iş bir kaç kişi hariç herkes de korku ile bakıyor.
    Çok basit bir matematik var. Modern makinelerde benim istediğim sağlam, güçlü, HAFİF enduro KTM 790 ADV R ma fiyatı 100 binin üstünde. Şimdi arazide gezecem diye 100000 mi verirsin yoksa 10 binlik kumarı mı oynarsın.

Yine de iyi bir kumarbaz olasılık hesabı yapmadan körce oynamaz. Benimkisi de olabildiğince olasılığı düşürmek.

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski motor işi bence biraz karışık iş bir kaç kişi hariç herkes de korku ile bakıyor.
    Çok basit bir matematik var. Modern makinelerde benim istediğim sağlam, güçlü, HAFİF enduro KTM 790 ADV R ma fiyatı 100 binin üstünde. Şimdi arazide gezecem diye 100000 mi verirsin yoksa 10 binlik kumarı mı oynarsın.

Yine de iyi bir kumarbaz olasılık hesabı yapmadan körce oynamaz. Benimkisi de olabildiğince olasılığı düşürmek.
    şöyle birşey düşünmüştüm bir ara. bu motor bakımlı diye 2002 model xt600e ye 12000 vereceğime, sorunlu olduğunu kabul ettiğim, en ucuzuna 4000 vereyim. vakit ve usta varsa 5000 harcayayım. en azından elimde ne olduğunu bilirim ve güvenirim. ama yapacak usta meselesi de var. becerebilecek demiyorum, yapmayı kabul edecek usta.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Istanbulda kagithanede nuh usta var onlara merakli belki o yapar belki diyorum cunku dediginiz gibi pek ustasi bulunmuyor

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

EVETT konuyu bırakmadım hortlatalım!!!Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xt-4.jpeg
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü:  83.1 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xt-3.jpeg
Görüntüleme: 14
Büyüklüğü:  78.4 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xt-2.jpeg
Görüntüleme: 15
Büyüklüğü:  109.5 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xt-1.jpeg
Görüntüleme: 15
Büyüklüğü:  88.1 KB (Kilobyte)

11. GÖKHAN ÇAKMAK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (05-08-2019)

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

Hakan umarım beğenirsin

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu