Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Asfalt dışı sürüşe uygun ekipmanınız var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Ride Turkey de asfalt dışı etkinliklerinde adam bulamama durumunda açıkçası burası da aynı durumda. Asfalt sürüş etkinlikleri yapıldığında gelen gelene ama asfalt dışına döndüğünde durum değişiyor. Şunu bir net görmek adına size bazı sorular sormak istiyorum. Amacım tamamen aşağıdaki resimdeki tavşan olarak durumu anlamaya çalışmak
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  rxkvx6uuggh11.jpg
Görüntüleme: 25
Büyüklüğü:  54.4 KB (Kilobyte)

Basitçe şu sorularıma Evet/Hayır şeklinde cevap alabilirsem sevinirim.
    Soru 1 : Asfalt Tam Temel koruma ekipmanlarınız ve ek olarak da Adventure/MX Botunuz var mı?
    Soru 2 : Motosiketinizde en az %50 off-road özellikli lastik var mı?

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

1 soru HAYIR
    2.soru EVET

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Belki tartışma sebebiyet vericek düşüncelerim ama yine de yazacağım Asfalt dışı etkinliklere adam bulamama gayet normal Çünkü çoğu kişi ev parasına aldığı motorun kölesi olmuş namı diyar kafelerin önlerine motorlarını park edip çaylarını kahvelerini yudumlayıp dönüş yapıp sabah motorlarını gıpgıcır yaparlar Eskiden amaç gezmekti motorlar araçtı
    şimdi amaç motor...
    Sanırım 21.yy hastalığı
    Soru cebabına gelelim
    Hayır
    Evet
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki tartışma sebebiyet vericek düşüncelerim ama yine de yazacağım Asfalt dışı etkinliklere adam bulamama gayet normal Çünkü çoğu kişi ev parasına aldığı motorun kölesi olmuş namı diyar kafelerin önlerine motorlarını park edip çaylarını kahvelerini yudumlayıp dönüş yapıp sabah motorlarını gıpgıcır yaparlar Eskiden amaç gezmekti motorlar araçtı
    şimdi amaç motor...
    Sanırım 21.yy hastalığı
    Soru cebabına gelelim
    Hayır
    Evet
    Niye katiliyorum sana?

Ama diger taraftan da dusunuyorum 85.000tl crf1000l alsam bende araziye vururmuydum? Vurabilmem icin o 85.000tl nin bana koymamasi lazim oda suanki ekonomimde imkansiz ondan motora amac gozuyle bakanlara kizamiyorum da

Keske imkanimiz olsa da birde dusuk butceli arazi motoru bulundurabilsek hepimiz cunku inanin arazi keyfi hic bir seyde yok

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye katiliyorum sana?

Ama diger taraftan da dusunuyorum 85.000tl crf1000l alsam bende araziye vururmuydum? Vurabilmem icin o 85.000tl nin bana koymamasi lazim oda suanki ekonomimde imkansiz ondan motora amac gozuyle bakanlara kizamiyorum da

Keske imkanimiz olsa da birde dusuk butceli arazi motoru bulundurabilsek hepimiz cunku inanin arazi keyfi hic bir seyde yok

Bende sana şunu söyliyim o kadar para verip araziye giremiceksem Enduro,Cross,Adventure almam yada 30-40 arası bişey alırım girerim araziye motorun hakkını veririm Ki bilenler de bilir TransAlp ile nerelere girip çıktığımı
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sana şunu söyliyim o kadar para verip araziye giremiceksem Enduro,Cross,Adventure almam yada 30-40 arası bişey alırım girerim araziye motorun hakkını veririm Ki bilenler de bilir TransAlp ile nerelere girip çıktığımı
    Katiliyorum sana ondan 1993 AT biniyorum bendd hakkini da verdigime inaniyorum...

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Soru-1) Evet
    Soru-2) Evet

Mx değil adventure bot kullanıyorum zaten araziye girmediğim uzun turlarımda veya kışın kullandığım zamanda adventure bot ile kullanıyorum. Hem koruma ve uzun turda doğrusu bu hemde ayrıca 2. bot alman gerekmiyor.

Lastik için ne yazık ki böyle bir çözüm yok 2 takım lastikle yaşıyorum uzun asfalt tura gideceksem asfalt takıyorum.

Ben motora acımamak için motoruma uzun binmeye karar verdim 34.000 km oldu bakımını yapıyorum her yere gidiyorum. Motora köle olmuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru-1) Evet
    Soru-2) Evet

Mx değil adventure bot kullanıyorum zaten araziye girmediğim uzun turlarımda veya kışın kullandığım zamanda adventure bot ile kullanıyorum. Hem koruma ve uzun turda doğrusu bu hemde ayrıca 2. bot alman gerekmiyor.

Lastik için ne yazık ki böyle bir çözüm yok 2 takım lastikle yaşıyorum uzun asfalt tura gideceksem asfalt takıyorum.

Ben motora acımamak için motoruma uzun binmeye karar verdim 34.000 km oldu bakımını yapıyorum her yere gidiyorum. Motora köle olmuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evet arif abi keske herkez senin ve bora gibi olsalar

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Haklısın ve ekonomik durum aşikar. Ama her şeyin bir çaresi olur. Mesela gidip ucuz eski sağlam motosiklet alınır hatta o 2. motosiklet olur arazide kırmalık ama eski olması arazide hor kullanmaya ne kadar dayanır bir sorudur aklımda.

Aklımda bir çare daha var. Bu anketler de biraz onun için. Eğer araziye ara ara çıkıyorsa kişi bu durumda arazi motoruna sahip olmalı mı. Yani çok kaba hali ile modern bir araziye odaklı motosikletin ortağı olsa. Yani örneğin 3 kişi ortak bir T7 alsa. Ya da enduroist 5 adet T7 alıp tura gelene kiralasa gibi modeller aklımda geziniyor. Neyse ankete devam arkadaşlar...

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Hakan zor bir konuya dalmişsin hadi bakalim simdi ayıkla pirincin taşını

Cevaplarim

1) Evet ( ilk motora başladığımda da önce ekipmanlarımi alip sonra kalan bütçe ile motorumu almıştım) Ciddi anlamda araziye girmeye başlayınca ilk bir iki düşüşümden sonra adventure botumu almiştim bence herkesin atladığı konu bu evet motor malzemeleri pahali evet bende onlari giymeyi sevmiyorum ama uzuvlarınıza ve organlariniza fiyat biçebilirmisiniz?

Motora ilk binmeye başladığımda bir eğitimde söyle demişlerdi eğer motorsiklet kıyafetlerini giymek icin hava çok sıcak ise motorsiklete binmek için de hava çok sıcaktır...

2) Evet Ama Bu konuda biraz acemice yaklaşarak doğruyu buldum aman yahu ne fark eder ben her lastikle her yere giderim modunda başladim bu işe... 70yol-30arazi lastikleri ile hatırlarsin Düzce yaylalarında çamurda debelenip debelenip az daha turu sonlandiracaktik sonra ben inat ettim de son zorluğu geçip yolda daha elverişli hale gelince güzel bir gezi yapmıştık ama her şey orda bitebilirdi

Bence 50/50 de değil araziye cikiyorsan arazi lastiği asfaltta gidiyorsan asfalt lastiği takacaksin...Her işi yapan lastik aslinda hiç bir işi tam yapamayan lastiktir. Arif abinin dediği gibi geziye göre lastik degiştireceksin iki lastiğin olacak gidip servisinle iki sohbet edip 100 lira verip ekonomiye can vereceksin...

Bu konuda en son bir gezide kendi motorsikletim ile gayet rahat çıktığım bir yeri başka arkadaşımın motoru ile iki kere düşüp bacağimi morartip bir yerimden ter atarak zor ciktim motorlar ayni karekterde idi ama tek fark lastikler bende arazi lastiği arkadaşımda ise 50/50 lastik vardi

Son olarak İsmailcim teşekkürler iyi örnek olarak ismimi yazmissin bende katiliyorum size Araziye giriyorsan dediğiniz gibi acımıyacağin sırtına bineceğin bir motorun olacak motoru sırtında taşımayacaksın...

Benim yaklaşımım şu motorunun arazide oluşmuş kozmetik kusurlarından ötürü 3-5 lira fiyat indirsen satılabilir bantta bir motor olacak bu 3/5 de aldığın keyfin bedeli olacak.. Bu bedelide bütçeye göre belirleyeceksin kimi sifir advsini sokabilir kimide bisiklet ile girer önemli olan keyif almaktir

Ben arazi sürüşünü her türlü asfalt sürüşüne tercih ederim... Hem keyif açısından daha güzel hemde risk açısından daha az riskli geliyor bana

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu