Hakan zor bir konuya dalmişsin hadi bakalim simdi ayıkla pirincin taşını

Cevaplarim

1) Evet ( ilk motora başladığımda da önce ekipmanlarımi alip sonra kalan bütçe ile motorumu almıştım) Ciddi anlamda araziye girmeye başlayınca ilk bir iki düşüşümden sonra adventure botumu almiştim bence herkesin atladığı konu bu evet motor malzemeleri pahali evet bende onlari giymeyi sevmiyorum ama uzuvlarınıza ve organlariniza fiyat biçebilirmisiniz?

Motora ilk binmeye başladığımda bir eğitimde söyle demişlerdi eğer motorsiklet kıyafetlerini giymek icin hava çok sıcak ise motorsiklete binmek için de hava çok sıcaktır...

2) Evet Ama Bu konuda biraz acemice yaklaşarak doğruyu buldum aman yahu ne fark eder ben her lastikle her yere giderim modunda başladim bu işe... 70yol-30arazi lastikleri ile hatırlarsin Düzce yaylalarında çamurda debelenip debelenip az daha turu sonlandiracaktik sonra ben inat ettim de son zorluğu geçip yolda daha elverişli hale gelince güzel bir gezi yapmıştık ama her şey orda bitebilirdi

Bence 50/50 de değil araziye cikiyorsan arazi lastiği asfaltta gidiyorsan asfalt lastiği takacaksin...Her işi yapan lastik aslinda hiç bir işi tam yapamayan lastiktir. Arif abinin dediği gibi geziye göre lastik degiştireceksin iki lastiğin olacak gidip servisinle iki sohbet edip 100 lira verip ekonomiye can vereceksin...

Bu konuda en son bir gezide kendi motorsikletim ile gayet rahat çıktığım bir yeri başka arkadaşımın motoru ile iki kere düşüp bacağimi morartip bir yerimden ter atarak zor ciktim motorlar ayni karekterde idi ama tek fark lastikler bende arazi lastiği arkadaşımda ise 50/50 lastik vardi

Son olarak İsmailcim teşekkürler iyi örnek olarak ismimi yazmissin bende katiliyorum size Araziye giriyorsan dediğiniz gibi acımıyacağin sırtına bineceğin bir motorun olacak motoru sırtında taşımayacaksın...

Benim yaklaşımım şu motorunun arazide oluşmuş kozmetik kusurlarından ötürü 3-5 lira fiyat indirsen satılabilir bantta bir motor olacak bu 3/5 de aldığın keyfin bedeli olacak.. Bu bedelide bütçeye göre belirleyeceksin kimi sifir advsini sokabilir kimide bisiklet ile girer önemli olan keyif almaktir

Ben arazi sürüşünü her türlü asfalt sürüşüne tercih ederim... Hem keyif açısından daha güzel hemde risk açısından daha az riskli geliyor bana

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi