Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 78 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Fatih Kazbegi’ne gidip geri dönecek ve Karadeniz turu yapacaktı. Bu yüzden Natakhari’de ayrıldık ve ben yoluma tek devam ettim. Tiflis üzerinden, akşam 20:00 Azerbaycan sınırı olan Kırmızı Köprü sınır kapısına geldim.

Normalde motorla en öne geçiyorum ama buradaki Gürcü polisi beni en arkaya attı. Biraz ayar oldum ama yapacak bir şey yoktu. Azeri tarafına geldiğimde ise tam bir karışıklık vardı iki saat orada bekledim. Zorda olsa tüm işlemleri yaptım. Bu arada burası için yeşil sigorta gerekiyor ve 10 manat ücreti var. Gürcü parası ve Kredi Kartı geçerli.
    Gece olduğu için çadır yeri de bulamayınca Agstafa’da 20 Manat bir otelde kaldım ve geceyi orada geçirdim.

19.06.2019 (3.Gün)
    Agstafa – Elet

Dünün yorgunluğu ile sabah ancak 9:30 gibi uyanabildim. Kahvaltıdan sonra yola çıktım. Gence’ye kadar yol normal tek şerit yol. Gence’den sonra yol Duble oluyor.Elet’e kadar otobandan gidiliyor. Bu yolda her 5km.de bir direklerde radarlar var. 90 km.yi geçmemek gerekiyor, burada cezalar ağır ve rüşvet olayları fazla. Geçen sene çok fazla rüşvet verince bu sene rüşvet vermemeye yemin ettim.
    Gürcistan’dan Azerbaycan’a iki sınır kapısı var. Birincisi Sadıqlı tarafı. Bu yol yeşillikli ve manzaralı güzel bir yol. 2017 yılında bu yoldan geldim güzel yol ama tek şeritti. Daha önce Azerbaycan’ı gezdiğim için bu sefer hızlı bir şeklide limana gitmeye karar verdim.

Burada gemi işi de problemli. İki tane çalışan feribot var. Bu feribotlar eski olduğundan arıza yapıyorlar. Ya da denizdeki en ufak dalgada bile gitmiyorlar. Benden önce giden bir arkadaşım 6-7 saat gemi limana yaklaşmak için denizde beklemiş. Ben geldikten sonra yine iki Türk motorcu denizde 3 gün geminin limana yaklaşmasını beklemişler. Konuştuğum tırcılardan bile limanda 15 gün bekleyenler olmuş. O yüzden gemi ile gidecekseniz zaman konusunda esnek olmanız gerek.
    Gemi normalde 5 gibi geliyor diye duyum aldığımdan hızlıca Elet’e geldim. Ama gemi yokmuş. Hatta bir gün önce kalkması gereken gemi bile 18:00 gibi yola çıktı. Benim de zaman sıkıntım olduğundan sinirler gerilmeye başladı. Limana girdim bilet işlerini hallettim 210 dolar bayıldıktan sonra beklemeye başladım. Limanda hiç kimse geminin ne zaman gelip gideceğini bilmiyor.

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 12 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (03-08-2019),Çağın Sarılar (03-08-2019),cemkucuk (05-08-2019),ERDAL CANTÜRK (08-08-2019),Gürol Kıvırcık (05-08-2019),HakanVelioglu (03-08-2019),halil yılmaz (03-08-2019),MelihUlubilgen (03-08-2019),Osman Somuncu (06-08-2019),Serdar ZIMBA (03-08-2019),SONAY YÜKSEL (06-08-2019),Süleyman Kuyucu (06-08-2019)