Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 51 Sayfa bulundu
    Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Sizden 1 hafta sonra da biraz daha yüksek yaylalardan ve sahile inmeden biz de Karadeniz turundaydık.Güzel gezmişsiniz tebrikler ,asfalt lastikleri ile trovit yollarını iyi geçmişsiniz....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. alper ozbas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Özgür Özsoylar (13-08-2019),taygun coker (15-08-2019)

Enduroist Katılımcı Üye Özgür Özsoylar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Sonrasında Çamlıhemşin merkeze gelerek yemek yedik ve diğer istikamette olan Ayder yaylasına çıktık. Ama çıkmaz olaydık. Zaten yolda yağmur başladı. Yol çok kalabalık. Yukarı çıktığımızda da sanki Ortadoğu. Her taraf araba, tur otobüsü ve yerli-yabancı (Arap) turist dolu. Bir yandan sis, bir yandan trafik hiç durmayarak geri dönmeye karar verdik. Aslında niyetimiz Ayder den devam edip Huser ve Kavrun yaylalarına çıkmaktı ama yolun kötü olduğunu öğrendik ve sis ve yağmurda çok daha tehlikeli olacağı için vazgeçtik. Sonrasında durmadan Artvin-Hopa ya sürdük. Toplamda 163 km cik yapmışız. Ama yorgunluk 800 km yapmışız gibi.

Ayder Yaylası

Hopa Kopmuş Plajı

Akşam denize girip günün yorgunluğunu attık. Fakat akşamdan yavaş yavaş başlayan yağmur sabah kötü bir sürprizle uyandırdı bizi. Biraz dinmesini bekledik ama nafile. Çadırı kurduğumuz yerde de su göllenmeye benim çadırımda köşelerden su geçirmeye başladı. (Arkadaşın çadırıyla motorlar arasındaki yerdeydi) Geçici çözüm olarak çadırımı köşelerinden tutup olduğu gibi içindekilerle çardak altı gibi bir yere çıkarttık. Orada da yağmur sağdan soldan geliyor ama en azından alttan su alma sıkıntısı kalmadı. Böyle giderse motorla gezmemiz de zor. Biraz beklemeye karar verdik

Yağmur biraz şiddetini azaltınca hızlıca toparlanıp atladık motora. Hedef Maçahel...
    Aşka düştüm ben de geldim

http://www.facebook.com/birikitekersevdasi

4. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (14-08-2019),Serdar ZIMBA (15-08-2019),taygun coker (15-08-2019)

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

7.Gün Hopa-Maçahel-Borçka Karagöl-Artvin Merkez

Hopa'dan çıkıp yağmur altında Maçahel-Maral şelalesine doğru yola koyulduk. Borçka Karagöl yol üzerinde, planımız Maral şelalesini görüp, geri dönüş yolunda Karagöl'e uğramak. Maçahel aslında 5 köyü içine alan bir bölgenin, daha doğrusu vadinin adıymış. Gürcüce. Bölgedekiler de zaten Gürcüce biliyor ve konuşabiliyor. Maral şelalesi de yanlış hatırlamıyorsam 64 metreden hiç bir yere çarpmadan yere dökülen bir şelaleymiş. "miş" diyorum çünkü göremedik maalesef. Karagöl sapağına kadar yol asfalt güzel bir yol. Tabi yağmur ve zaman zaman çok fazla artan sis zorlamasa daha güzel olacaktı. Karagölden sonra ise yol yavaş yavaş bozuldu ve sonrasında stabilize, ve daha sonrasında çamurlu yola dönüştü.

6. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (14-08-2019),halil yılmaz (14-08-2019),Serdar ZIMBA (15-08-2019),taygun coker (15-08-2019)

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

8. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (14-08-2019),halil yılmaz (14-08-2019),Serdar ZIMBA (15-08-2019),taygun coker (15-08-2019)

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

10. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Belli bir yere kadar asfalt lastiklerimizle çamurda da sürmeyi denedik. Fakat şelaleye 2-3 km kala artık yol daha da bozuldu. Ben motoru çamurda kayıp yatırınca bari motorları bırakıp yürüyerek gidelim dedik. Fakat girdiğimiz bir yaya yolu da heyelan nedeniyle çöktüğü için artık şelaleden vazgeçip geri döndük maalesef.

12. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Sonrasında çıktığımız yolu sorunsuz indik ve aynı yoldan dönerek Borçka-Karagöle girdik. Hava kapalı olmasına rağmen gerçekten çok güzeldi. Çevresini 30-40 dk da turluyorsunuz. Tam bir doğa harikası. Kamp atma olanağı da var. Tam bir kamping denemez tabi ama tuvalet, su mevcut. Ama elektrik yok sanırım.

14. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Göl çevresini dolaştıktan sonra hava da kararmaya başladığı için Artvin merkeze yol aldık. Merkez tepede döne döne yağmurun altında yukarı çıktık ve öğretmen evine yerleştik. Çok yorucu bir gündü gerçekten

16. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

8.Gün Artvin Merkez-Ardanuç-Cehennem Deresi Kanyonu-Şavşat Karagöl-Artvin Merkez

Sabah kaldığımız öğretmenevinde kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın en büyük Atatürk heykelinin olduğu tepeye çıktık. Sonrasında boğa güreşlerinin yapıldığı Artvin merkeze yakın Kafkasör yaylasına çıktık. Bir numarası yoktu gerçi. Oradan hedefimiz Ardanuç. Dünya mutfağı listesine de girmiş Ardanuç’ daki Ersin dede Çağ kebap. Hakikaten dedikleri kadar varmış. Biz 12.30 da oradaydık. 12.45 de gelenlere kebap kalmamıştı. Eğer niyetiniz varsa bunu dikkate alın. Yemekten sonra yol üzerindeki Cehemmen Deresi kanyonuna uğradık. Kısa bir tırmanış sonrası kanyonun ortasında açıklık bir alma çıkıyorsunuz. Doğa harikası bir yerdi burası da.
    Buradan çıkıp Şavşat Karagöl e gittik. Yol ve göl gerçekten harika. Resmen İsveç alplerindeki gibi çok güzel bir coğrafyada sürüyorsunuz. Borçka Karagöl kadar da kalabalık değil üstelik. Çadır kurma imkanı da mevcut.
    Sonra çıktığımız yoldan değil de hemen göl girişinden çıkarken solda kalan yoldan inerek Şavşat’tan 7-8 km uzaklıktaki Laşet alabalık lokantasında güzel bir alabalık ve mıhlama yiyerek dönüşe geçtik. Saat 21 gibi dün de kaldığımız Artvin merkez öğretmenevine sağ salim ulaştık. Çok keyifli bir gezi oldu.

18. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Artvin-Şavşat yolu

Ardanuç Ersin Dede çağ kebap

20. Özgür Özsoylar güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (13-08-2019),Bora Karayel (14-08-2019),halil yılmaz (14-08-2019),Serdar ZIMBA (15-08-2019),taygun coker (15-08-2019)

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu