Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 28´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ama malesef araziye herkez gelmiyor hele hafta ici dedin mi sanki buyulu ormana giricez gibi gelebi bulmak zor oluyor ha ben kaldiriyorum benim koca okuzu kaldiramayanlar mutlaka olacaktir

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abi sen hafta içi araziye çıkacak adam lazım desene. Senin gibi olanları bulman lazım. Bildiğim bir kaç arazi delisi var sizi bir araya getirmek lazım. Yine de Boracım 2 kişi bile götümüzden ter akıpda az daha kaldıramadığımız bir F800 maceramız var biliyorsun değil mi? Ayrıca ben çok bilirim benim küheylanı 2 kişi kaldıramadığımız zamanları.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart Bundan Yapabilir miyiz ? (Dirt Napper)

Arkadaşlar,
    Arada bir şey yazdım onu okumadığınızı düşündüğüm için bunu tekrar yazıyorum.

".... Adam moğolistan turunda Çamurda makineyi yatırıyor bu aletle kaldırabiliyor. Alt tarafındaki genişlikte önemli ayağıyla oraya basıp güç alabiliyor."

Siz konuyu yok 2 kişi çıkıyoruz, yok zaten kaldırıyorum, yok zaten kaldırdığı makine hafif falan diye başka bir yere taşıdınız.

Adam benim gönderdiğim aletle çamurda tek başına yüklü motoru ayakta durmakta zorlandığı yerde kaldırıyor.

Bu arada Deniz'in gönderdiği aleti de çok tuttuğumu belirtmeliyim, Levent zaten TET'de anlatmıştı uçurumdan motor aşağı falan düştüğünde çekerek çıkarttım böyle makaralı sistemimle diye...

Ben tek başıma gittiğim bir turda böyle bir kaldıraç, çekecek bir şeyin yanımda olmasını isterim. Siz almayın yanınıza kendi bileceğiniz iş.
    Konu Arif Oral Unal tarafından (19-08-2019 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Karadeniz yaylalarda ve toroslarda bağlayacak ağaç bulabilirsen bunu kullanırsın bana bunun yerine bir bady yeter ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

".... Adam moğolistan turunda Çamurda makineyi yatırıyor bu aletle kaldırabiliyor. Alt tarafındaki genişlikte önemli ayağıyla oraya basıp güç alabiliyor.
    .
    Abi evet atlamisim ben bunu yapalim derim arif abi yapim videolarini da cekelim sonra isteyen birisi tasir yaninda olmasinin faydasi olur zarari olmaz ama az daha gelistirebiliriz sanki ornegin alt tarafa da bi spanzet koyulup ucurum kenari veya camura saplanan bir motoru cekmek gibi islerde de kullanabiliriz...

5. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (20-08-2019)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Gerek yok böyle makineye alete, Orhan Baba işi 1984 yılında çözmüş

https://www.youtube.com/watch?v=fOsv-ximbVo

2:45" ve sonrası

7. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim Cihan Özyurt (20-08-2019)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Cagin abi ben bu yontemi cok kullandim bir kac kez suya dusurunce makinayi ama cevirirken arada halat katlaniyo o ara cok agir oluyo birde elinden kaydimi pervane oluyo mubarek ama ilkelin en kolay hali bence

9. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (20-08-2019)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Aynen Çağının attığı gibi ve İsmail abiden dinlemiştim. Bu yöntemi motor kurtarma olmasa da çok tamirat işinde gergi sistemi olarak kullandım ve en basit yöntemlerden biri. Özetle alet taşımak bir yoldur işe yarar ama bana gelmez. Motosiklet ile gezen adama elli tane alet hacım ve ağırlık yükü demek. Mümkün olan en basit küçük hafif yola gitmeli. Hele uzun yola gidiyorsam bu daha önemli bir hale geliyor. Bence en az 3 adet spanzet ile çoğu durum bir şekilde çözülebilir.

Enduroist Üye Mehmet Umut Bükrücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Umut Bükrücü
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

".... Adam moğolistan turunda Çamurda makineyi yatırıyor bu aletle kaldırabiliyor. Alt tarafındaki genişlikte önemli ayağıyla oraya basıp güç alabiliyor."

Siz konuyu yok 2 kişi çıkıyoruz, yok zaten kaldırıyorum, yok zaten kaldırdığı makine hafif falan diye başka bir yere taşıdınız.

Adam benim gönderdiğim aletle çamurda tek başına yüklü motoru ayakta durmakta zorlandığı yerde kaldırıyor.

Bu arada Deniz'in gönderdiği aleti de çok tuttuğumu belirtmeliyim, Levent zaten TET'de anlatmıştı uçurumdan motor aşağı falan düştüğünde çekerek çıkarttım böyle makaralı sistemimle diye...

Ben tek başıma gittiğim bir turda böyle bir kaldıraç, çekecek bir şeyin yanımda olmasını isterim. Siz almayın yanınıza kendi bileceğiniz iş.
    Basit bir iş abi, kolay yapılır.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123