Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Eğitmen Yetiştirme Kurs Başvuruları Açıldı

Eğitmen Yetiştirme Kurs Başvuruları Açıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Sportif Sürücü ve Temel, Güvenli ve İleri Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programına eğitmen yetiştirmek üzere eğitmen yetiştirme programı açılacak olup, başvurular 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren TMF internet sitesi Eğitim Kurulu Bölümündeki başvuru formu doldurularak ıslak imzalı aslının istenen diğer belgelerle birlikte TMF’nin Doğanbey Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat 06330 Altındağ - Gar / Ankara adresindeki Genel Merkezine elden veya posta ile teslim edilmelidir. Eğitim programları başvuruları en geç 20 Eylül 2019 günü saat 17:00’ye kadar açık kalacaktır.

Sadece Talimatın 13 maddesinde sayılan genel şartlara haiz başvurular kabul edilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

Başvurular aşağıdaki belgelerle eksiksiz yapılmalıdır:

Islak imzalı başvuru formu
    Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı önlü arkalı fotokopisi
    Sürücü belgesi önlü arkalı fotokopisi
    En son mezun olunan okulun diploma fotokopisi
    Kamu kurumuna verilmek üzere sabıka ve arşiv kaydı (varsa, hüküm giyilen suçların detayları belirtilmelidir)
    2 adet vesikalık fotoğraf (biri başvuru formuna yapıştırılacaktır)
    Eğitmen sertifika bedelinin (250 TL) ödendiğine dair dekontu. Ödemeler TMF’nin (GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ, HESAP NO: 711/6298552, IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52)hesabına yapılmalıdır. Dekontun açıklama kısmında başvuru sahibinin adı soyadı ve başvurulan program belirtilmelidir.
    Başvuruların sonuçlanmasını takiben açılacak eğitim programını başarılı biçimde tamamlayarak program sonunda yapılacak sınavda da başarılı olan adaylar TMF Eğitmen Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen sertifikası almaya hak kazanan eğitmen adayları sertifika düzenlenme tarihinde Sağlık Bakanlığı’nca onaylı “İlk Yardım Sertifikası”nı ibraz etmek zorundadır.

TMF Eğitmen Sertifikası sahibi eğitmenler 08.02.2007 tarih ve 5580 sayılı MEB Özel Eğitim Kurumları Kanunu hükümlerine uygun olarak açılmış olan bir özel eğitim kurumlarında 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarında eğitmen olarak görev yapabilirler. Bu özel öğretim kurumlarının, MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programları kapsamında faaliyette bulunabilmeleri için uygun sınıfta TMF eğitmen lisansına sahip eğitmen çalıştırmaları zorunludur.

BAŞVURU SAHİPLERİNE 01.03.2019 TARİHLİ TMF SPORTİF SÜRÜCÜ VE TEMEL, GÜVENLİ VE İLERİ SÜRÜŞ YETİŞTİRME PROGRAMLARI TALİMATINI
    (TIKLAYINIZ) DİKKATLİCE OKUYARAK BAŞVURU YAPMALARI TAVSİYE EDİLİR, HER TÜRLÜ TEREDDÜTTE KALDIKLARI VE SORMAK İSTEDİKLERİ KONULAR İÇİN TMF EĞİTİM KURULU İLE ( mehmet.gungor@tmf.org.tr ve tankut.guzel@tmf.org.tr) İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.

Kaynak:https://www.tmf.org.tr/Duyurular/Egi...rulari-Acildi/
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (26-08-2019),Çağın Sarılar (25-08-2019),HakanVelioglu (26-08-2019),İbrahim Cihan Özyurt (26-08-2019)