Alıntı Ferhat Gulce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Emir Bey Merhaba;
Aldığım serviste şikayete istinaden bilgisayara bağlandığı akabinde sürüş testine tabii tutulduğu söylendi. Trafik varmış en fazla 205’e kadar çıkabilmiş test eden arkadaş.
İlk sahibiyse son hızı gördüğünü dile getirmiştir. Kendim 7defa test ettim 220 km hızı geçmesi mümkün değil. 220 sabit kalıyor. Hafif yokuşta 117 civarına düşüyor. Yaptığım ufak çaplı bir araştırmaya göre 200-250 arası zaten hızlı bir ivmelenme ile gerçekleşiyor. Bendeyse 205-220 arası Tracer 900’den çok çok çok daha yavaş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ferhat hocam, bahsettiğimiz hızlar böyle bir motosiklet için ciddi hızlar. Benim çok rahat defalarca 250km/h üstü hızlar gördüğüm de oldu, 210km/h 'yi geçemediğim zamanlar da oldu. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, sürüş modu, amortisör sertliği, çanta olup olmaması, bir sürü etken var. En doğru sonucu dyno testi verecektir.
Kontrol eden servis neleri kontrol etti? Belki hava kanalı girişinde bir tıkanıklık var, belki benzin filtresinde bir sıkıntı. Eğer servis sana sıkıntı olduğu halde sıkıntı yok cevabı veriyorssa, dyno testi çıktısıyla başvurduğunda sorunu bulmak zorunda kalırlar.

Ben teknik veri insanıyım Eski sahibi onu yapmış(Adam kaç kg, boyu kaç?), servis bunu yaptı sözel ifadeler(bu adamın kg kaç, boyu kaç?). o yüzden teknik veri ile emin olmanızı tavsiye ederim.