Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Ferhat Gulce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorda hiç bir kusur yokken 220 yi geçmiyor diye mahkemeye verirsen komik olur bence...220 enduro motorlar için fazla bile hızlı sayılır,razing değil bu makinalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Alper Bey zaten mevzu sürekli o hızın üzerine çıkmak değil. Amaç Sadece sorun varsa öğrenmek.
    Çok teşekkür ederim.

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Sorunu net bir şekilde öğrenip yasal haklarınızı kullanmaya bir uzmana danışarak karar vermenizi öneririm.Teknikten zerre anlamayan avukat olarak yorumum ;Aynı marka ve modellerin 260-270 yaptığı yerde sizin makine 220'de tıkanıyorsa mutlaka mekanik veya yazılımsal bir sorun vardır.

Ben sizin yerinizde olsam yetkili servise gidip bu konuyu da ayrıntılı bir şekilde iş emrine yazdırıp motorun bir check-up'tan geçirilmesini isterim.Sonra çıkar otobana denerim.Yine aynı hızda takılırsa bir kez daha aynı işlemi yaparım.Yine çözemezlerse 3.kez serviste aynı açıklama ile iş emri açtırırım.(kendi adıma 150 den fazla hızları gereksiz motosiklette de 100 beygirden fazlasını gereksiz bulsam da hukuken tartışılması gereken makinanın emsallerinden düşük performans verip vermediği)

Bu şekilde ilerlerseniz hem sorunun tespit ve çözümü için servisi zorlarsınız hem de sorunun çözülmediği senaryo için delil oluşturmuş olursunuz.

Bu arada motorun tüm bakımları kullanma kılavuzunda belirtilen periyodlarda yetkili serviste yapılmışsa eliniz Tüketici Mahkemesinde çok güçlü olur.

Kısa zamanda ve mimimum maliyetle sorunun çözülmesi dileğiyle.Kolay gelsin.

3. harun solmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (21-10-2019),Serdar ZIMBA (21-10-2019)

Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı harun solmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunu net bir şekilde öğrenip yasal haklarınızı kullanmaya bir uzmana danışarak karar vermenizi öneririm.Teknikten zerre anlamayan avukat olarak yorumum ;Aynı marka ve modellerin 260-270 yaptığı yerde sizin makine 220'de tıkanıyorsa mutlaka mekanik veya yazılımsal bir sorun vardır.

Ben sizin yerinizde olsam yetkili servise gidip bu konuyu da ayrıntılı bir şekilde iş emrine yazdırıp motorun bir check-up'tan geçirilmesini isterim.Sonra çıkar otobana denerim.Yine aynı hızda takılırsa bir kez daha aynı işlemi yaparım.Yine çözemezlerse 3.kez serviste aynı açıklama ile iş emri açtırırım.(kendi adıma 150 den fazla hızları gereksiz motosiklette de 100 beygirden fazlasını gereksiz bulsam da hukuken tartışılması gereken makinanın emsallerinden düşük performans verip vermediği)

Bu şekilde ilerlerseniz hem sorunun tespit ve çözümü için servisi zorlarsınız hem de sorunun çözülmediği senaryo için delil oluşturmuş olursunuz.

Bu arada motorun tüm bakımları kullanma kılavuzunda belirtilen periyodlarda yetkili serviste yapılmışsa eliniz Tüketici Mahkemesinde çok güçlü olur.

Kısa zamanda ve mimimum maliyetle sorunun çözülmesi dileğiyle.Kolay gelsin.
    Çok teşekkür ediyorum Harun Bey.. Bu Hafta içi servise götürüp dediklerinizi harfiyen uygulayacağım.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Motorda hiç bir kusur yokken 220 yi geçmiyor diye mahkemeye verirsen komik olur bence...220 enduro motorlar için fazla bile hızlı sayılır,razing değil bu makinalar

Kusur olmadigini nasil cozdunuz anlamadim, ve hak aranmasinin neden komik olabilirki?

Ferhat yanilmiyorsam iyi haberim var, senin makinada SAR elektronik top speed kesici var galba. TKC80 lastikle gelen makinalar 128mph (213kmh) kesici mevcut. Sokmek icin KTM 250euro ucret var...

https://advrider.com/f/threads/1290s...speed.1350013/

https://advrider.com/f/threads/1290s...#post-36357806

Bu yoruma gore KTM hiz kesicinin sokulmesini izin vermiyormus bayi/servislerine. Ayrica bir cok servisin konu hakkinda bilgisi yokmus bile...
    Konu Deniz Kupeli tarafından (21-10-2019 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusur olmadigini nasil cozdunuz anlamadim, ve hak aranmasinin neden komik olabilirki?

Ferhat yanilmiyorsam iyi haberim var, senin makinada SAR elektronik top speed kesici var galba. TKC80 lastikle gelen makinalar 128mph (213kmh) kesici mevcut. Sokmek icin KTM 250euro ucret var...

Bu yoruma gore KTM hiz kesicinin sokulmesini izin vermiyormus bayi/servislerine. Ayrica bir cok servisin konu hakkinda bilgisi yokmus bile...
    S versiyon arazi lastiği ile gelmiş olabilir mi?
    Oğuz TUNA

Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S versiyon arazi lastiği ile gelmiş olabilir mi?
    Oğuz Bey Merhaba; yol lastiği ile gelmiş.
    Takılan lastik de aşağıda fotosu olan lastik.

Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Deniz Bey lastik yol lastiği ile gelmiş. Rain modunda dahi yol lastiği ile son hızı gördüğünü iddia ediyor arkadaş ama bilemiyorum. Şuan takılı lastik tam arazi lastiğimi ondan bile emin değilim.
    Metzeller Karoon diye bir lastik.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Deniz yazdığımı dikkatli okurmusun rica ederim,motora ben bakmadım kusurlu veya kusursuz demedim...Yazdığım şu ( kusur yokken mahkemeye 220 yi geçmiyor diye gidersen komik olur) ..Bu durumlarda mahkemeye gitmek için bir delil koymanız, kusur koymanız gerekiyor,bana kazalı araç sattı,motorun beyni ile oynanmış,bujiler orjinal değilmiş vs vs..Ama gördüğüm kadar ile sorun da ortada yokmuş zaten,yazılımsal bir olaymış...Ktm bu motorla o hızları yapmanızı istemiyormuş...

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Ferhat Gulce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz Bey lastik yol lastiği ile gelmiş. Rain modunda dahi yol lastiği ile son hızı gördüğünü iddia ediyor arkadaş ama bilemiyorum. Şuan takılı lastik tam arazi lastiğimi ondan bile emin değilim.
    Metzeller Karoon diye bir lastik.

Elektronik kesici ile ilgili 25 sayfalik baslik senin makindaki sikintiya cok benzer konu, sadece ilk sayfasnia goz attim...

Deniz yazdığımı dikkatli okurmusun rica ederim,motora ben bakmadım kusurlu veya kusursuz demedim...Yazdığım şu ( kusur yokken mahkemeye 220 yi geçmiyor diye gidersen komik olur) ..Bu durumlarda mahkemeye gitmek için bir delil koymanız, kusur koymanız gerekiyor,bana kazalı araç sattı,motorun beyni ile oynanmış,bujiler orjinal değilmiş vs vs..Ama gördüğüm kadar ile sorun da ortada yokmuş zaten,yazılımsal bir olaymış...Ktm bu motorla o hızları yapmanızı istemiyormuş...
    Selam Alper, yanlis anlamis olabilirim yorumunuzu hizlica okuyup cevapladim, kusura bakma

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bir de mahkeme demesin sen yasal hız sınırının üstüne (220) çıkmışsın, bunun cezasını rica ediyim

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu